پیشنهاد های جادویی برای مهار پریشانی


با دیگران به اشتراک بگذارید

توصیه های جادویی برای کنترل اضطراب


تصویر و عکس پیشنهادهای جادویی برای مهار پریشانی

هنگامی که ذهن شما در تلاش برای مقابله با تمام عوامل استرس زا و به وحشت افت هاست، قادر هستید یک نفس عمیق بکشید و یکی از مواردی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم را مد نظر گذارید

در مقابله با پریشانی همانند یک مبارز رفتار کنید

هنگامی که پریشانی شما را از یک فعالیت اجتماعی یا رویدادی اصلی میراند با به انجام رساندن خلاف آنچه ذهن شما نقل میکنید بار دیگر مهار تان را در اختیار خود بگیرید. بر همین اساس، شما پیروز خواهید بود و پریشانی طرف مغلوب مبارزه خواهد بود. ما برای این پیروزی، نکات زیر را با شما در میان قرار میدهیم.

پریشانی چیست؟

به گزارش «ریدرز دایجست»، پریشانی احساس ناخوشایندی است که می تواند به واسطه عاملی شناخته شده یا ناشناخته در انسان بوجود بیاید. همه انسان ها به طور طبیعی در برخی مواقع دچار پریشانی می شوند که این مسئله عادی است اما پریشانی مزمن می تواند حتی زندگی فرد را به طور کامل تحت تاثیر گذارد.

پریشانی ناخوشایند است اما خطرناک نیست

به خود یادآوری کنید که اگر چه پریشانی عاطفی ناخوشایند است اما وقتی که احساسات بر شما شکست داده اند، هیچ گونه خطر فیزیکی تهدیدتان نمی کند. در هنگام پریشانی، مردمان احساس می کنند دیگر از این نکته جان سالم به در نخواهند برد. اگرچه با شرایط جالب و سرگرم کننده ای مواجه نیستید، اما از یاد نبرید خطر خاصی نیز شما را به مخاطره نمییاندازد.

من سپاسگزارم به خاطر …

وقتی را برای قدردانی از سلامت جسمانی، خانواده محبوب، یا شغل با ثبات خود اختصاص دهید. مغز شما قادر نیست به صورت همزمان استرس و قدردانی را آزماید. در نتیجه، این روشی اثرگذار برای تغییر طرز فکر شما به حساب مییاید. هنگامی که استرس دارید اگر بتوانید توجه خود را به سوی قدردانی از چیزی در زندگی خود عوض کنید، بلافاصله حالت و احساس خوب تری خواهید یافت.

اکنون اینجا باش

تمرکز حواس را تمرین کنید. این به شما یاری میرساند به مکان این که در نتیجه تمام دغدغه ها و پشیمانی های خود دچار استرس شوید، در لحظه باقی بمانید. به افکار و احساسات خود توجه داشته باشید و آن ها را به سوی مضمونی که در حال حاضر رخ می دهد، عوض کنید، برای مثال، روی تماشای بچه خود یا شستن ظرف ها متمرکز شوید تا افکارتان در حالت قابل تحمل تری نگه داشته شوند.

من می پذیرم

هنگامی که احساس گرفتار شدن در چیزهایی را دارید که از مهار شما خارج هستند، مانند گیر کردن در ترافیک یا خلق و خوی بد رئیس شما، این مسئله را بپذیرید که چیزهای بد نیز پیش مییایند و خود را درگیر آن ها نکنید. این شرایط فوق العاده است زیرا دیگر تلاش نمی کنید تا هر چیزی را مدیریت کنید. این شرایط به نوعی شبیه زدن دکمه حذف در رایانه است.

این نیز بگذرد

هنگامی که به طور کامل درمانده شده اید به خود یادآوری کنید که پریشانی شرایطی زودگذر است. هنگامی که دچار استرس مزمن باشید همانند این است که در هر معضلی غرق شده و به ندرت شناور باقی می مانید. به خود یادآوری کنید که عوامل استرس زا دائمی نیستند و این کار می تواند آرامش ذهن و انرژی نکته نیاز برای غلبه بر مشکل و کشف کردن راه حل های عملی را فراهم کند.

شما قادر هستید انجامش دهید

اگر خود را در حالت دوم شخص گذارید همانند این است که تیمی از اعضای خانواده، مربیان و دیگر عزیزان به شما یادآوری می کنند که تنها نیستید. هنگامی که می گویید «من می توانم انجامش دهم» امکان می دارد اندکی دچار استرس شوید زیرا تنها هستید اما هنگامی که در موقعیت دوم شخص قرار می گیرید از شما خواسته می شود تا اقدام های ضروری را به انجام رسانید.

پریشانی یک هشدار اشتباه است

به وحشت افت و پریشانی خود را تشخیص دهید. پریشانی به معنای احساس درماندگی به واسطه یک عامل استرس زا حتی وقتی که هیچ خطر سه سوته شما را به مخاطره نمییاندازد، است. پریشانی را می توان همانند یک زنگ هشدار آتش آگاهی داشت در شرایطی که هیچ آتش سوزی وجود ندارد. با درک این مسئله که نیازی نیست وحشت زده و پریشان شوید قادر هستید خود را آرام کنید. احساس این که قادر نیستم کاری را به انجام رسانم به معنای درست بودن آن نیست.

حتی با پریشانی می توانم زندگی خود را ادامه دهم

احساسات خود را بپذیرید. اجازه ندهید پریشانی شما را تضعیف کند. حتی اگر اندکی پریشانی دارید در یک مسابقه ورزشی شرکت کرده یا به ملاقات دوست خود بروید. نیازی نیست به طور کامل فاقد پریشانی باشید تا به زندگی خود ادامه دهید.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات