وزیر کشور و استاندار خوزستان از طرح انتقال آب روستای "قله علا" جلوگیری کنند


با دیگران به اشتراک بگذارید

وزیر کشور و استاندار خوزستان از طرح انتقال آب روستای "قله علا" جلوگیری کنند

نماینده مردمان ایذه و باغملک با اشاره به انتقال آب روستای قله علا بخش صیدون به یکی از استان های هم‌جوار اشاره کرد و گفت: باید وزیر محترم کشور و همچنین استاندار خوزستان جلوی انتقال چنین نقشی را بگیرند.

تصویر و عکس   وزیر کشور و استاندار خوزستان از طرح انتقال آب روستای "قله علا" پیش گیری کنند

هدایت الله خادمی در مکالمه با خبرنگار تسنیم در ایذه، اظهار داشت: کارهایی صورت پذیرفته که یکی از استانهای همجوار خوزستان می خواهند؛ آب روستای " قله علا" را که در شهرستان باغملک است به انحراف ببرند و این حداقل آب موجود برای کشاورزی روستاهای هپرو، رود زرد و چندین روستای دیگر است.

وی در ادامه همین مبحث اضافه کرد: اگر بخواهند این آب را به شهرهای دیگر جابجا کنند؛ با توجه به اینکه در حال حاضربا کمبود آب روبرو هستند و کشاورزی آنها تقریبا نیمه تعطیل بوده؛ قطعا تعطیل می توان و متاسفانه مطالعه این طرح را بیش از ۳ سال پیش انجام داده بودند.

نماینده مردمان ایذه و باغملک با اشاره به اینکه طرح انتقال آب از این روستاها را به یکی از استان های هم جوار به صورت چراغ خاموش انجام داده بودند، بیان کرد: این مکان دغدغه دارد که کار مطالعات این طرح را به صورت چراغ خاموش به انجام رسانده اند و می خواهند آن را اجرایی کنند و بیکاری را در این مناطق گسرش دهند.

خادمی به تجمع هایی که ظرف چندین هفته گذشته در بخش صیدون به سبب کم آبی شکل گرفته بود اشاره کرد و گفت: یکسری تجمعهای مردمی در این بخش اخیرا به خاطر کمبود آب صورت گرفته بود و قطعا این یک کار بسیار خطرناکی است و امیدوار هستیم مردمان دست به چنین اقدامی نزنند؛ البته این را باید یادآوری کنم که سرچشمه این آب در همین منطقه است.

وی تصریح کرد:به عنوان نماینده مردمان خواستارم که هرچه با سرعت تر آقای استاندار و وزیر کشور از اجرای انتقال این آب کم که حق مردمان منطقه است برای اینکه هزینه روزمره اینها از همین آب تامین می توان پیش گیری کنند؛ تا معضلی برای هر۲ منطق که هم تبار هم هستند ایجاد نشود چرا که از همه اصلیتر این است که ما با هم برادر هستیم و سرچشمه این آب هم سالیان طولانی در این بخش است.

نماینده مردمان ایذه و باغملک با اشاره به همجوار بودن رودخانه کارون در شهرستان های ایذه و باغملک عنوان کرد:آب کارون از کنار این ۲ شهرستان ۲۰۰ کیلومتر را می پیماید اما متاسفانه مردمان ایذه و باغملک از یک قطره این آب بهرمند نشده اند و این مردمان از بی آبی عذاب میکشند که امیدوار هستیم وزیر نیرو دستور هرچه با سرعتتر انتقال آب کارون برای سیراب کردن زمینهای کشاورزی این ۲ شهرستان را بدهند.

–با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد–

نگارنده: شهباز ق.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

قحط جود است آبروی خود نمی‌بايد فروخت
««« »»»
باده و گل از بهای خرقه می‌بايد خريد

وزیر کشور و استاندار خوزستان از طرح انتقال آب روستای "قله علا" جلوگیری کنند

TT / 50 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال