چشم برخی مدیران داخلی تنها به سوی دولت های غربی است/عده ای به دنبال جایگزینی "ما نمی توانیم" هستند


با دیگران به اشتراک بگذارید

چشم برخی مدیران داخلی تنها به سوی دولت های غربی است/عده ای به دنبال جایگزینی "ما نمی توانیم" هستند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عده‌ای در کشو به دنبال جایگزینی "ما نمی‌توانیم" به‌جای "ما می‌توانیم" هستند گفت: چشم برخی مدیران داخلی تنها به سوی دولت‌های غربی است.

تصویر و عکس   چشم برخی مدیران داخلی تنها به سوی دولت های غربی است/عده ای به دنبال جایگزینی "ما قادر نیستیم" هستند

ابراهیم رضایی در مصاحبه با خبرنگار تسنیم در اراک برضرورت شعار "ما می توانیم" تاکید کرد و اظهار داشت: آنچه که به عنوان یک کلید عبارت بسیار ارزشمند از امام خمینی(ره) به ملت کشورمان به ارمغان رسید فرهنگ "ما می توانیم" بود که تاکید داشتند این فرهنگ را سرلوحه کار خود گذاشته و با اعتماد به نفس به سوی استقلالی که شعار عمده انقلاب بود بروند.

وی افزود: نگاهی که متاسفانه در این ساله ها تقویت شد ضعف اعتماد به خودی و تزلزل فرهنگ "ما می توانیم" و توجه به تواناییهای دیگران بود که یکی از نگرانی هایی که در قراردادهای نفتی وجود دارد همین موضوع بوده که تمام دستاوردهای متخصصان داخلی را که با وجود تمامی فراز و نشیب ها و شرایط تحریم انصافا به قابلیت ها و پیشرفت های ارزشمندی رسیده اند نادیده گرفته و تمامی میدان ها به بیگانه سپرده می توان.

رضایی تصریح کرد: وقتی عنصر خودی را که تا دیروز روی میدان نکته نظر فعالیت کرده و اطلاعات همه جانبه به دست آورده کنار میزنیم تا مکانی که مجبور می توان کارگر همان شرکت خارجی شود یعنی اینکه فرهنگ "ما می توانیم" را تهیه کند کرده ایم.

نماینده مردمان خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توانمندی های کشور گفت: قابلیت متخصصان داخلی بسیار بالا است و این قابلیت در کشتی سازی بندرعباس و آن اسکله شناوری که متخصصان خود ما ساخته بودند به خوبی مشهود بوده و قابل تقدیر بود اما متاسفانه افرادی هستند که این قابلیت را نادیده می گیرند.

وی ادامه داد: عزم و اراده متخصصان و دانشمندان را در رسیدن به خودکفایی و تولید را وقتی که شرکت ماموت در زمان تحریم ها کارها را نیمه ول کرد و رفت شاهد بودیم که خود نمونه ای از فرهنگ "ما می توانیم" است.

رضایی خاطرنشان کرد: در همان لحظه که شرکت ماموت در شرایط تحریم ها به ایرانی ها خنده کرد و گفت ما می رویم ولی تمام پروژه های شما تعطیل می توان مهندسان و تلاش گران کشور بسیج شدند و قادر بودند آن اسکله شناور را بسازند به گونه ای که شرکت ماموت که ساخت این اسکله ها در انحصارش بود بلافاصله برگشت و به التماس افتاد که خبر این اتفاق را انتشار ندهید تا انحصار آن از شرکت ما گرفته نشود اینجا بود که تواناییهای متخصصان ما توانست دشمن را به خفت و ذلت بکشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی همین طور در صنایع پاسداری ای دانشمندان بزرگی داریم که به دقیق ترین و پیچیده ترین دستاوردهایی که غربی ها دارند دست یافته اما توسط برخی افراد در کشور نادیده گرفته می شوند.

وی افزود: با وجود اینکه دانشمندان داخلی ما در تمامی عرصه ها قادر هستند ایفای موثر باشند اما چشم مدیران به فرا رسیدن یک متخصص غربی است که این یک نگاه غلط است و خطر و آسیبش به مراتب بیشتر از هزینه هایی است که به منظور یک خطا متحمل می شویم.

— براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد —

نگارنده : جمشيد د.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به می سجاده رنگين کن گرت پير مغان گويد
که سالک بی‌خبر نبود ز راه و رسم منزل‌ها

چشم برخی مدیران داخلی تنها به سوی دولت های غربی است/عده ای به دنبال جایگزینی "ما نمی توانیم" هستند

TT / 54 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال