"زعفران" همچنان در صدر کالاهای صادراتی خراسان رضوی است


با دیگران به اشتراک بگذارید

"زعفران" همچنان در صدر کالاهای صادراتی خراسان رضوی است

ناظر گمرکات خراسان رضوی گفت: زعفران همچنان در صدر کالاهای صادراتی در خراسان رضوی بوده و بیشترین میزان صادرات در نیمه نخست امسال را به خود اختصاص داده است.

تصویر و عکس   "زعفران" همچنان در صدر کالاهای صادراتی خراسان رضوی است

مسعود احساسی در مکالمه با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: میزان صادرات زعفران در بسته بندی های بالای ۳۰ گرم در نیمه نخست امسال ۴۷ تن است که ارزش دلاری آن ۶۷ میلیون و ۳۰۳ هزار و ۶۶ دلار بوده که از نظر وزن ۱۱۳ درصد و از نظر ارزش ۱۲۲ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد داشته است.

وی با اشاره به میزان صادرات انجام شده از گمرکات خراسان رضوی در نیمه نخست امسال، بیان کرد: ارزش وزنی این صادرات ۱۰۳۴ هزار تن بوده و ارزش دلاری آن ۷۶۱ میلیون دلار است که نسبت به مدت وقت مشابه در سال گذشته ۱ درصد از نظر وزنی و ۷ درصد از نظر ارزشی کاهش داشته است.

مدیرکل گمرک مشهد مقدس بیان کرد: همچنین میزان صادرات چمدانی استان در نیمه نخست امسال ۲۶ میلیون و ۵۷۳ هزار دلار از بازارچه های مرزی دوغارون و باجگیران بوده و در همین مدت وقت بالغ بر ۱۸۷ هزار تن کالا به ارزش ۱۶۶ میلیون دلار به خراسان رضوی وارد شده است که نسبت به مدت وقت مشابه در سال گذشته ۱۳ درصد از نظر وزن و ۶ درصد از نظر ارزش کاهش داشته است.

احساسی ادامه داد: با توجه آمار و ارقام تراز بازرگانی خراسان رضوی در نیمه نخست امسال مثبت و معادل ۵۹۵ میلیون دلار بوده است.

وی با اشاره به کالاهای اصلی صادراتی از گمرکات خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: زعفران در بسته بندی های بیش از ۳۰ گرم به ارزش ۶۷ میلیون و ۳۰۳ هزار و ۶۶ دلار، کف بر تن کن های غیرمخملی باف به ارزش ۴۲ میلون و ۴۹۴ هزار و ۷۸۱ دلار، رب گوجه فرنگی به ارزش ۱۹ میلیون و ۶۹۷ هزار و ۷۵۷ دلار و تخم خوراکی مربوط به انواع ماکیان جدید به ارزش ۱۷ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۹۱۴ دلار به ترتیب رتبه های نخست تا چهارم را در میزان صادرات خراسان رضوی به خود اختصاص داده اند.

ناظر گمرکات خراسان رضوی اضافه کرد: افغانستان، ترکمنستان، امارات متحده عربی، عراق و تاجیکستان از جمله مقاصد اصلی کالاهای صادراتی خراسان رضوی در نیمه نخست امسال بوده اند.

**ضمن تشکر از انتخاب شما، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد**

نگارنده: تورانبانو ض.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

صوفی مجلس که دی جام و قدح می‌شکست
««« »»»
باز به يک جرعه می عاقل و فرزانه شد

"زعفران" همچنان در صدر کالاهای صادراتی خراسان رضوی است

TT / 17 — TP / 4%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال