پیشرفت ۹۰ درصدی مسکن مهر هسا/تحویل مشروط ۵۰۰۰ واحد تا پایان سال


با دیگران به اشتراک بگذارید

پیشرفت ۹۰ درصدی مسکن مهر هسا/تحویل مشروط ۵۰۰۰ واحد تا پایان سال

مدیرعامل شرکت عمران پرند از پیشرفت ۹۰ درصدی واحدهای مسکن مهر هسا در این شهر خبر داد و گفت: اگر دستگاه‌های خدمات‌رسان به وظایف خود در نقش مهر عمل کنند تا پایان سال ۵۰۰۰ واحد از این نقش را به متقاضیان تحویل می‌دهیم.

تصویر و عکس   پیشرفت ۹۰ درصدی مسکن مهر هسا/تحویل مشروط ۵۰۰۰ واحد تا پایان سال

سیدعلی اکبر طاهری در مکالمه با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که تا پاین سال چه تعداد از واحدهای مسکن مهر هسا تکمیل و تحویل متقاضیان می توان، اظهار کرد: پیشرفت فیزیکی این پروژه ها حدود ۹۰ درصد است و تنها مشکل ما برای تکمیل و تحویل این واحدها سیستم های خدمات رسان و محوطه سازی واحدهاست.

وی با تاکید بر این که قادر نیستیم مسکن مهر را بدون آب، برق و گاز به متقاضیان تحویل دهیم، تصریح کرد: همچنین این کار بدون آسفالت و ساخت معابر امکان پذیر نیست، از این رو تحویل واحدهای هسا مستلزم همکاری سیستم های خدمات رسان است.

وی با اشاره به این که بهانه دستگا ه های خدمات رسان از جمله فرارسیدن فصل بارش ها، اضافه کرد: ۶ ماه اول -که وقت کار بود-سیستم های خدمات منتقل کنی به شکل جدی کاری را به انجام نرساندند. آقایان باید پای کار فرا برسند تا ما بتوانیم واحدهای هسا را به متقاضیان تحویل دهیم.

مدیرعامل عمران پرند تاکید کرد: در صورتیکه سیستم های خدمات رسان وظیفه خود را به درستی به انجام رسانند تا پایان سال می توانیم حدود ۵ هزار واحد مسکن مهر پروژه هسا را به متقاضیان تحویل دهیم.

طاهری لازمه تحقق این برنامه را همکاری سیستم های خدمان رسان اعلام کرد.

وی پیش تر از تشکیل کمیته ای مخصوص برای حل مشکل واحدهای مسکن مهر هسای این شهر گزارش کرده و با گلایه از کم کاری سیستم های خدمات رسان و به تسنیم نقل کرده بود: حدود ۵۰۰۰ واحد در پروژه هسا یک در حال ساخت بوده و کارگاه فعال است. ساخت تعدادی از واحدهای مسکن مهر هسا یک و ۳ در حال انجام است، یعنی کار متوقف نشده و در حال پیگیری است.

وی با بیان این که یکی از معضلات مسکن مهر هسا این است که مردمان آورده خود را واریز نمی کنند، تصریح کرد: باید این مشکل از بین برده شود تا بتوانیم صورت وضعیت پیمانکاران را تسویه کنیم.

وی اضافه کرد: با توجه به این که قیمت مسکن مهر در پرند نهایی شده، بخشی از یارانه از محل تهاتر زمین تامین شد، که البته پیمانکاران بهانه می گیرند که بخش مسکن راکد است و می گویند کسی زمین را تهیه نمیکند و مشکل داریم.

وی با یادآور این که بخشی از پروژه هسا باید سه چهار سال پیش تحویل می شد، گفت: تعدادی از متقاضیان مسکن مهر واحدهای مسکن مهر هسا را تحویل نمی گیرند، آنها می گویند باید تمام خدمات زیربنایی و روبنایی واحدها تکمیل شود تا نسبت به تحویل آنها اقدام کنند.

مدیرعامل عمران پرند با بیان این که روند ساخت و تکمیل واحدهای مسکن مهر هسا نُرمال است، اضافه کرد: با وجود معضلات موجود پیمانکاران کار خودشان را در این پروژه ها به انجام میرسانند.

طاهری با بیان این که متقاضیان مسکن مهر درست می گویند که واحدها را با تمام امکانات می خواهیم، تصریح کرد: مشکل اصلی واحدهای هسا کم کاری سیستم های خدمات رسان است، این دستگاه ها در شش ماه اول سال که فصل کار بود، اقدام چندانی به انجام نرساندند و وارد فصل سرما شده ایم که عملا فعالیت کردن سخت خواهد شد.

وی با یادآوری این که تعداد واحدهای هسا ۱۰ هزار است که ۸ هزار واحد آن عضو دارد، بیان کرد: حدود ۵۰۰۰ واحد در پروژه هسا یک در حال ساخت بوده و کارگاه فعال است، اما مشکل ما این است که در برخی مکان ها سیستم های خدمات رسان شبکه را نصب نکرده اند.

وی ادامه داد: به مراکز ذی ربط اطلاع داده ام که سیستم های خدمات رسان فرا برسند و وظیفه قانونی خود را به انجام رسانند، هم اکنون بحث محوطه سازی معطل کار دستگا ه هایی از جمله آب و فاضلاب و برق است.

وی با بیان این که هفته گذشته استاندارد تهران بازدید سرزده ای از مسکن مهر پرند داشت، اظهار کرد: وی در حال ساماندهی کمیته ای است تا برای شهرهایی مانند پرند گروهی تشکیل شده و بروکراسی های متداول کنار زده شود، یعنی هر بخشی کارهای مربوط به خود را به انجام رساند.

مدیرعامل شرکت عمران پرند گفت: در این راستا سفارش کرده ایم نماینده ای تام الاختیار از آبفا و برق در این کمیته حاضر باشد تا دوباره به دنبال اخذ مصوبه باشند و تکمیل و تحویل پروژه های مسکن مهر هسا سرعت بگیرد.

*****************************

تهیه شده توسط : شهران س.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مانعش غلغل چنگ است و شکرخواب صبوح
««« »»»
ور نه گر بشنود آه سحرم بازآيد

پیشرفت ۹۰ درصدی مسکن مهر هسا/تحویل مشروط ۵۰۰۰ واحد تا پایان سال

TT / 87 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات