«حماس» به دنبال توسعه روابط با ایران/ احتمال حمله صهیونیست ها به غزه ضعیف است


با دیگران به اشتراک بگذارید

«حماس» به دنبال توسعه روابط با ایران/ احتمال حمله صهیونیست ها به غزه ضعیف است

خبرگزاری فارس: «حماس» به دنبال توسعه روابط با کشورمان/ احتمال حمله صهیونیست‌ها به غزه ضعیف است

عضو دفتر سیاسی حماس با ضعیف شمردن احتمال حمله صهیونیست‌ها به نوار غزه گفت: اگر صهیونیست‌ها دنبال جنگ جدیدی در منطقه باشد مقاومت فلسطین بیش از حد تصور آماده ورود به این نبرد است و این حقیقت را صهیونیست‌ها به خوبی درک کرده‌اند.

«محمود الزهار»، یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری فارس با اشاره به تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه، تاکید کرد: اگر رژیم صهیونیستی به دنبال جنگ جدیدی علیه منطقه باشد مقاومت فلسطین بیش از حد تصور آماده ورود به نبردی واقعی است و این حقیقت را صهیونیست ها به خوبی درک کرده اند.

وی اضافه کرد: اما نمییاندیشیم که تجاوزات اخیر منجر به بوجود آیی جنگی جدید در غزه شود و شرایط منطقه و دنیا اجازه بوجود آیی جنگ جدید رژیم صهیونیستی علیه این منطقه را نمی دهد.

این رهبر حماس در ادامه اظهار داشت : آویگدور لیبرمون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با تجاوزات تازه علیه غزه می خواهد سیگنال های فرق می داری برای فلسطینی ها ارسال کند و به چشم مییاید او مثل پیشینیان خود محاسبه گر عمل نمی کند و تنها با نشانه روی مناطق خالی از سکنه در نوار غزه می خواهد پیروزی های خیالی به نام خود خلق کند.

وی با بیان اینکه لیبرمن می خواهد به افکار عمومی صهیونیست القا کند که به مواضع متعدد مقاومت در غزه ضربه زده اضافه کرد: به هر روی اگر رژیم صهیونیستی به فکر تجاوزی تازه علیه نوار غزه باشد ما به شکلی عالی پاسخ می دهیم همان گونه که پیش از این به انجام رسانده ایم.

الزهار درباره موشک پراکنی اخیر از نوار غزه به داخل سرزمین های اشغالی نیز گفت: ما باید مرزها را مهار کنیم، آنهایی که اقدام به موشک پراکنی می کنند از از گروه های مقاومت فلسطینی نیستند آنها از گروه های تکفیری هستند که از دین و سیاست چیزی آگاهی نمیدارند و در برنامه مقاومت مکانی ندارند.

وی درباره امکان بازگشت ترورهای زنجیره ای رهبران گروه های مقاومت فلسطینی گفت: این اقدام در راستای تلاش برای زیاد کردن روحیه دشمن صهیونیستی صورت می گیرد که هنوز از عواقب جنگ ۵۱ روزه سال ۲۰۱۴ بهبود کشف نکرده است.

الزهار گفت: هر گونه تنش در مرز باریکه غزه با سرزمین های اشغالی موجب گریختن هزاران شهرک نشین صهیونیست می توان از همین رو دشمن صهیونیستی درصدد اطمینان بخشی به آنها در خصوص اجتناب از ورود به هر جنگ جدیدی برخواهد فرا رسید .

این رهبر حماس با رد شایعات درباره میانجیگری ها برای ارام کردن اوضاع در مرز غزه با سرزمین های اشغالی گفت: هر آنچه جریان دارد پاسخ بی واسطه ما به صهیونیست هاست اما مطمئنا کشورهایی عربی نمی خواهند با به راه افتادن جنگ جدیدی بین مقاومت و رژیم صهیونیستی بار دیگر روابط خود را به گرفتاری اندازند.

الزهار درباره اوضاع داخلی فلسطین نیز از تصمیم حماس برای رایزنی با گروه های فلسطینی در خصوص تشکیل شوراهای شهر گزارش کرد .

وی اظهار داشت: در پی لغو برگزاری انتخابات محلی در کرانه باختری و نوار غزه، حماس طی رایزنی با گروه ها و شخصیت های فلسطینی برای مشارکت در تشکیل شوراهای شهر در نوار غزه تدابیر عالی در این خصوص را اتخاذ خواهد کرد

رهبر حماس همچنین روابط این جنبش با جمهوری اسلامی کشورمان را مقبول خواند و گفت: در عین حال این روابط باید بیش از پیش ارتقا و توسعه یابد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، تانک های صهیونیستی مستقر در پایگاه های ارتشی شرق نوار غزه پنجشنبه گذشته دو گلوله خمپاره به مناطق مرکزی باریکه غزه شلیک کردند.

این تجاوز قسمتی از سریال تلوزیونی نقض توافقنامه آتش بس امضا شده میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی به حساب مییاید.

جنگنده های رژیم صهیونیستی شنبه گذشته نیز چندین موضع متعلق به مقاومت در نوار غزه را نشانه رفتند که از جمله آن موضع القادسیه متعلق به گردان های عزالدین قسام در غرب خان یونس و منطقه جبل الریس و زمینی کشاورزی در غزه و یک گلوله هم به میدان ملکه در شرق حی الزیتون و دیگر نقاط شلیک کردند که تلفات جانی نداشت.

***با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد***

نگارنده: شهناز ع.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

کمان ابرويت را گو بزن تير
««« »»»
که پيش دست و بازويت بميرم

«حماس» به دنبال توسعه روابط با ایران/ احتمال حمله صهیونیست ها به غزه ضعیف است

TT / 66 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال