حمایت از «جبهه النصره» تنها گزینه روی میز آمریکا در سوریه


با دیگران به اشتراک بگذارید

حمایت از «جبهه النصره» تنها گزینه روی میز آمریکا در سوریه

خبرگزاری فارس: حمایت از «جبهه النصره» تنها گزینه روی میز کشور آمریکا در کشور سوریه

اظهارات و مواضع اخیر آمریکایی‌ها نشان می‌دهد اعلام حمایت آنان از «جبهه النصره» مهم‌ترین گزینه روی میز واشنگتن در مرحله آتی بحران کشور سوریه خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کشور سوریه، علی رغم ناکامی واشنگتن در ارائه لیستی از آنچه آنها را گروه های مسلح میانه رو می خواند، با این حال همچنان کشور آمریکا بر این نقش پافشاری می کند.

بزرگترین معضل واشنگتن این است که قادر نیست برای گروه های مسلح در کشور سوریه به مخصوص گروه «جبهه النصره»، شاخه مجلسی «القاعده» در کشور سوریه چنین تقسیماتی قائل شود، شاید هم تمایلی به چنین تقسیم بندی هایی ندارد.

نبود تمایل واشنگتن به ایجاد چنین تقسیماتی به این دلیل است که آمریکایی ها آگاهی میدارند، فرض این تقسیم موجب خروج بسیاری از گروه های مسلح قدرتمند از دایره حمایت های آنها خواهد شد.

پخش خبرهایی مبنی بر تمایل بسیاری از گروه های مسلح دوما و غوطه جهت پیوستن به روند مصالحه که «جیش الاسلام» را در موضع ضعف و بحران گذاشت و موجب بهره برداری النصره از فرصت جهت سیطره بر ریف دمشق و رقابت با جیش الاسلام و فیلق الرحمن شد، واشنگتن را به این نتیجه رساند که النصره اکنون توانا ترین گروه حاضر در میدان است که برای مقابله با دمشق و مسکو باید به آن تکیه کرد.

نارضایتی مسکو آشکار است، روس ها نگران آن هستند که مبادا کشور آمریکا بعد از شکست در نقش تقسیم گروه های مسلح به میانه رو و تندرو بر آن شده باشد به النصره روی بیاورد و این از اظهارات نماینده روسیه در اتحادیه اروپا استخراج میشد که جوهر اختلافات مسکو و واشنگتن در پرونده کشور سوریه را در نبود پایبندی واشنگتن به تعهداتش و مشخص کردن گروه های میانه رو می دید.

بنابراین، مرحله جلو رو شاهد تصریحات و مواضعی آمریکایی در حمایت از النصره است، گروهی که برخی از معارضان سوری مانند الخطیب، مشیل کیلو و جرج صبرا آن را میانه رو خوانده و حمایت خود را از آن اعلام کرده اند.

مورد اصلیتر اظهارات هیلاری کلینتون، نامزد انتخابات ریاست جمهوری کشور آمریکا در یکی از جلسه های قصر سفید است که تصریح کرده بود، واشنگتن، طالبان و القاعده را تاسیس کرد؛ گروه هایی که خاستگاه النصره شمرده می شوند.

آیا این اظهارات را می توان اشاره ضمنی به مرحله تازه کشور آمریکا به رهبری کلینتون شمرد که طی آن النصره ابزار قصر سفید در میدان کشور سوریه خواهد بود؟ آیا با روی آوردن واشنگتن به النصره، آمریکایی ها توافقات خود را با روس ها زیر پا قرار داده آنها را نقض خواهند کرد؟

**************************

متن از : آرمين غ.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ما باده زير خرقه نه امروز می‌خوريم
««« »»»
صد بار پير ميکده اين ماجرا شنيد

حمایت از «جبهه النصره» تنها گزینه روی میز آمریکا در سوریه

TT / 61 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال