مشاهده دم در یک پسر نوبالغ


با دیگران به اشتراک بگذارید

مشاهده دم در یک پسر نوجوان

تصویر و عکس مشاهده دم در یک فرزند نوجوان

وجود دم در انسان جزو عجایب است این دم عجیب و غریب در پشت این فرزند هندی از زمان تولد دیده شده است و با رشد وی به مرور زمان طولانی تر شده است استخوان درون این دم باعث استحکام و رشد بی رویه آن شده است این فرزند دچار معضلات زیادی برای پوشانیدن این دم شده است و قرار است به زودی تحت عمل جراحی قرار بگیرد.

به نقل از العالم، یک نوجوان هندی بعد از یافت شدن استخوان در داخل دُم و افزایش بی رویه طول آن که پنهان کردن آن را مشکل می کرد، مجبور شد به دکتر مراجعه کند.
این نوجوان ۱۸ ساله ساکن ناگپور هند در پایین ستون فقرات خود “دمی” به طول ۲۰ سانتی متر داشت که از چهارده سالگی در پشت وی شروع به رشد کرد و طی چهار سال طول آن به بیست سانتی متر رسید.او و خانواده‌اش این موضوع را برای پیش گیری از تمسخر و اذیت دیگران مخفی کرده بودند.

داشتن دم در انسانها بسیار نادر است؛ با این حال تصور می‌شود دم نوجوان هندی طولانی ‌ترین دم به تصویب رسانده شده در دنیا باشد.

پزشکان می‌گویند دم این نوجوان امکان می دارد وقتی که او در رحم مادر بوده در ستون فقرات تشکیل شده و تنها بعد از بزرگ شدن در خارج بدن دیده شده است.

پرامود گیری، دکتر جراح نقل کرد: بزرگ شدن این دم بر پشت این پسرفشار آورده و از لحاظ خوشگلی و روانی برای این فرزند نگران کننده بود.

چنین چیزی وقتی پدید می‌آید که قسمت پایین ستون مهره‌ها تخت شود.

قرار است این نوجوان تا چندین روز دیگر از بیمارستان مرخص شود.

خبرفارسی

*******************

متن از : توانا ق.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از حسرت دهانش آمد به تنگ جانم
««« »»»
خود کام تنگدستان کی زان دهن برآيد

مشاهده دم در یک پسر نوبالغ

TT / 33 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال