امروز خدا در زندگی و جامعه کمرنگ است/ شهدا حیات طیبه را بر دنیا ترجیح دادند


با دیگران به اشتراک بگذارید

امروز خدا در زندگی و جامعه کمرنگ است/ شهدا حیات طیبه را بر دنیا ترجیح دادند

رئیس کانون روایت سیره شهدا با بیان اینکه آثار خدا در سر تا سر پاسداری مقدس دیده میشد، گفت: متاسفانه امروز خدا در بازار، خیابان، ادارات و سر تا سر زندگی ما کمرنگ است.

تصویر و عکس امروز خدا در زندگی و جامعه کمرنگ است/ شهدا حیات طیبه را بر جهان ترجیح دادند

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین مهدی ماندگاری در مهمانی عزاداری شب هشتم محرم در هیئت رزمندگان اسلام قم که در مجتمع امام خمینی(ره) به انجام رسانده شد، با اشاره به اینکه اسلام دینی است که از طرف خدا نازل شده و باید براساس سلیقه خدا، پیامبر و اهلبیت(ع) باشد، اظهار داشت: اگر اسلام به سلیقه نفس، مردمان و دشمن شد، موجب سعادت، حمایت و شفاعت نمی شود.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری مجالس امام حسین(ع) صرفا روایت داستان کربلا و گریه کردن نیست، تصریح کرد: بزرگداشت عزای حضرت سیدالشهدا(ع) برای این است که در جاری کربلا بمانیم و ثابت قدم باشیم.

این محقق حوزه علمیه با اشاره به اینکه برای گام گذاشتن در مسیر اسلام براساس سلیقه خدا، پیامبر(ص) و اهلبیت(ع) نیاز به ایمان غیب است، ابراز داشت: بزرگ ترین امتیاز شهدا این بود که براساس ایمان به غیب جان خود را وسط قرار دادند و از مرگ به وحشت نیافتادند؛ کسانی که شهید شدند جان خود را با خدا و حیات ابدی قیامت معامله کردند.

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری با بیان اینکه آثار خدا در سر تا سر پاسداری مقدس دیده میشد، اظهار داشت: متاسفانه امروز خدا در بازار، خیابان، ادارات و سر تا سر زندگی ما کمرنگ است؛ شهید حجت الاسلام میثمی نقل میکرد «قدرت انسان ها به اندازه داشتن امکانات نیست، بلکه به اندازه اتصال با خداست».

وی با اشاره به اینکه امروز برخی افراد به دنبال اتصال با رئیس، مدیر، پر درآمد و افراد نامدار هستند، گفت: همه در جبهه های پاسداری مقدس تلاش می کردند به خدا وصل شوند و اسباب اتصال با خدا را یافته بودند.

رئیس کانون روایت سیره شهدا با بیان اینکه نماز، مسجد؛ قرآن و نمازشب اسباب ارتباط با خدا در پاسداری مقدس بود، اظهار داشت: در حالی که امروز برخی جوانان دچار معضلات روحی هستند، رزمندگان با نمازشب و قرآن شارژ روحی می شدند.

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری با اشاره به اینکه شهدا خدا، پیامبر(ص)، اهلبیت(ع) و نائب حجت بن الحسن را باور کردند، ابراز داشت: شهدا، حیات طیبه را بر گناه و ظلم محدود در جهان و عذاب نامحدود در آخرت ترجیح دادند.

وی با بیان اینکه خدمت به خلق خدا زحمت و آزار دارد، گفت: برخی افراد همواره قدرشناس شهیدان و جانبازان نیستند، اما ایثارگران پاداش خود را در آخرت خواهند گرفت.

این استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه شهدا با خدا معامله کردند، اما برخی افراد با مردمان و جهان معامله می کنند، خاطرنشان کرد: کسی که رهروی امام حسین(ع) و شهدا باشد، باید با خدا و قیامت معامله کند.

انتهای پیام/۳۱۳/۳۳

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال