دخترها نوبالغ از مصرف فیبر بسیار غافل نشوند


با دیگران به اشتراک بگذارید

دختران نوجوان از مصرف فیبر زیاد غافل نشوند


تصویر و عکس دختران نوجوان از مصرف فیبر زیاد غافل نشوند

به نقل از WebMD: یک مطالعه بزرگ بیان می کند دختران نوجوانی که در رژیم غذایی خود فیبر زیادی میگیرند، امکان می دارد احتمال ابتلای به سرطان پستان در فرا رسنده را کم کنند

مصرف بیشتر فیبر امکان می دارد خطر ابتلا به سرطان پستان در فرا رسنده را کم کند

این مطالعه که در ژورنال اطفال انتشار داده شد، ثابت نمی کند که فیبر به خودی خود از سرطان پستان جلو گیری می کند. اما محققان می گویند که این مطالعه اولین شواهد قوی را برای رابطه مصرف فیبر با خطر سرطان پستان ارائه می کند و اشاره به این موضوع دارد که سبک زندگی در سنین نوجوانی به طور خاص قادر هست اهمیتی داشته باشند.

غذاهای غنی از فیبر شامل سبزیجات، میوه ها، لوبیا و غلات سبوس دار است.

بنابر نقل کرده های دکتر کتلین هارندن، مؤلف سرمقاله ای که همراه مطالعه انتشار داده شد، اکثر مطالعات پیشین قادر نبوده بودند رابطه ای را بین مصرف فیبر و خطر ابتلا به سرطان پستان لو دهند. اما در سال گذشته، مطالعات معدودی بیان کرده اند که شاید رابطه ای موجود موجود باشد.

هارندن که فلوی مریضیهای خون و انکولوژی مرکز طبی دانشگاه دوک است، گفت: «این کشف کرده های تازه بر شواهدی اضافه میکنند که نقش حفاظتی فیبر و اهمیت آن در تندرست بانوان را نمایان میکنند

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات