http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

بازرسی از لوازم خانگی قاچاق از هفته آینده / برگ سبز را قبول نداریم فاکتور بهترین مدرک است

بازرسی از لوازم خانگی قاچاق از هفته آینده / برگ سبز را قبول نداریم فاکتور بهترین مدرک است

درطرح مبارزه با لوازم خانگی قاچاق ،در جلسه ای که اخیرا با حضور معاون اول رییس جمهور و همچنین نمایندگان سازمان تعزیرات و ستاد مبازره با قاچاق کالا و ارز و اصناف برگزارشد ، وظیفه شناسایی و بازرسی از واحدهای صنفی به اتحادیه لوازم خانگی و اتاق اصناف واگذار شده است .

محمد طحانپور در گفت و گو با خبرنگار جام جم آنلاین درباره بازرسی ، بازرسان اتحادیه و اتاق اصناف از لوازم خانگی گفت : پیش از این به کسبه امین حضور ۱۵ روز مهلت داده شد تا برای کالاهای خود فاکتور تهیه کنند در غیراینصورت از ۱۵ مهرماه، اجناس آنها از مغازه‌هایشان جمع آوری می‌شد اما با اتمام مهلت 15 روزه که برا ی تهیه فاکتور به واحد های صنفی داده شد یکسری مشکلات درعمل نمایان شد از جمله شناسایی کالای قاچاق ، به عبارتی ممکن بود کالایی که قاچاق نیست به عنوان کالای قاچاق ضبط و توقیف شود .بنابراین بازرسین تشکل های صنفی دراین زمینه بهترین افرادی هستند که می توانند کالای قاچاق را تشخیص دهند .

وی درباره اینکه آیا برگ سبز می تواند مدرک موثقی برای غیر قاچاق بودن کالا باشد گفت :ما برگ سبز را قبول نداریم برای آنکه ممکن است فردی 20 کانتینربار کالا بیاورد اما برای 2 کانتینر برگ سبز ارائه دهد و راههای فرار برای خودش گذاشته باشد ، به عقیده ما فاکتور بهترین مدرک برای شناسایی کالاست و از برگ سبز هم بهتر است چون مشخص می کند که فروشنده از چه کسی جنس را خریداری کرده است ، البته باید اطمینان داشت که فاکتور اصل باشد نه فاکتور تقلبی .

طحانپور درباره چگونگی تشخیص فاکتور اصل از سوی بازرسان گفت :بازرسان اتحادیه و اتاق اصناف کاملا فاکتورهای واقعی را تشخیص می دهند ، فرض کنید محصول کن وود تاجرش کاملا مشخص است و یا محصول ال جی فاکتورش برا ی گلد ایران است ، بنابراین بازرسان ما کاملا اصل بودن فاکتور را تشخیص می دهند .

وی در پاسخ به این پرسش که آیا خریدهایی که توسط فروشندگان لوازم خانگی ازقبل انجام شده است نیز مشمول برخورد با کالای قاچاق می شود ؟ گفت : یکی از مشکلات این بود که برخی واحد های صنفی اعلام می کردند که تعدادی دستگاه لوازم خانگی را از چند ماه پیش خرید کرده اند و فاکتور هم ندارند ، ولی ما می دانیم که محصولات برا ی کدام شرکت ها است، درنتیجه ما به واحدهای صنفی اعلام کردیم که بروند و برای جنس هایی که خریداری کردند فاکتورتهیه کنند تا بتوانیم کالای قاچاق را ازغیر قاچاق تشخیص دهیم .

رییس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی درباره سرنوشت واحدهایی که کالاهای خود را از واسطه ها خریداری کرده اند گفت : واحدهایی را داشته ایم که 6 ماه پیش از جایی کالا خریداری کرده اند که طرف ورشکسته شده ورفته است و ما برای امنیت شغلی این واحد ها از آنها خواستیم که این موارد را هم مکتوب به اتحادیه با ذکر سریال دستگاهها اعلام کنند . بازرسین برروی سریال این نوع کالا ها نظارت می کنند واگر مغایرتی دیده شد نشان می دهد که صحت گفتار نداشته اند .

طحانپور درادامه اظهار داشت :در مورد واحدهایی که از کالاهای خود گزارش داده اند اعلام کردیم که می توانیم آن را صورتجلسه کرده و آن تعدادی را که گارانتی دارند بفروشند و اگر ندارند برایش گارانتی تهیه کنند تا کالاهایی که از قبل خریداری شده است فروخته و تمام شود .

وی با اشاره به اینکه در سطح تهران حدود هزار و 700 واحد صنفی فعالیت می کنند گفت :حدود 60 درصد آنها در سه را ه امین حضور و 40 درصد دردیگر مناطق شهر از جمله جمهوری و شریعتی فعالیت می کنند . طحانپور توضیح داد که پایگاه اصلی لوازم خانگی در تهران در سه راه امین حضور است وبازرسان اتحادیه و اتاق اصناف از هفته آینده بازرسی ها خود را ازاین واحدها آغاز خواهند کرد .

طحانپور افزود :همکاران ما در بازرسی های خود از واحدهای لوازم خانگی چنانچه کالای قاچاقی در فروشگاهها باشد آن را مستقیم جریمه یا ضبط نمی کنند بلگه گزارش آن را به تعزیرات و ستاد کالای قاچاق می دهند تا برخوردهای لازم صورت گیرد .

سیما رادمنش _خبرنگارجام جم آنلاین

منبع: جام جم آنلاین
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
زیباترین مدل پاپوش های دخترانه /تصاویر
جزئیات خودکشی دو خواهر دزفولی از روی پل/تصاویر
جسد یک تروریست داعشی خوراک گربه ها شد/تصاویر
اولین برف پاییزی تهران + عکس
نیروهای پلیس فدرال عراق به ورودی‌های موصل رسیدند
استخدام کارمند اداری خانم در یک شرکت تولیدی در شهرک صنعتی یزد
کیلیپ فیلم نظری به سرفیس بوک (new Surface Book) تازه مایکرو سافت +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم ISPOS +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم SENOR ISPOS WP +( آپارات ) پخش
کلیپ فیلم شناسایی قاشق و چنگال Light My Fire
زشت ترین رنگ در چیدمان خانه + عکس ها و تصاویر
فیلم حرف ها رائفی پور در زمینه ماجرا عبرت آمیز آخوند قشنگ ( آپارات ) -دانلود و پخش
استخدام راننده جهت کار در تاکسی تلفنی
روزنامه استخدامی فارس و شهر شیراز | پنجشنبه ۶ آبان ۹۵
استخدام حسابدار در شرکت آذر صدف
استخدام شرکت ماهان لبن طرثیث
استخدام خانم جهت فروشگاه مانتو در مرکزی
ویدیو فیلم ماژیک رنگین کمانی ( آپارات )
بهره گیری از رنگ خاکستری در طراحی و دیزاین چیدمان داخلی خانه ای فانتزی, چیدمان داخلی خوشگلی خانه, چیدمان خانه, طراحی و دیزاین داخلی (۳۱ عکس)
ویدیو فیلم ‏نحوه شستن قطار در کشورمان ایران و خارج از ایران ( آپارات )
تبلیغات