سکسکه ای که خبر از بیماری سرطان می دهد!


با دیگران به اشتراک بگذارید

سکسکه ای که خبر از سرطان می دهد!

هشدارهای تندرستی که سکسکه به شما می دهد

یکی از مشکلاتی که تمام انسان های جهان بارها ان را مییازمایند سکسکه است اما نوع و دوره آن در افراد فرق می دارد که ریشه در علت عمده بروز دارد. در این گزارش نقل خواهیم کرد که کدام نوع سکسکه نشانه کدام مشکل جسمانی است.

سکسکه چیست و چطور رخ می دهد

سکسکه وقتی رخ می دهد که دیافراگم و دیگر اندام های تنفسی با اسپاسم ناگهانی غیر ارادی رو به رو می شوند. این پیامد در هر کسی رخ می دهد. سکسکه معمولا در مدت کوتاهی نابود میشود اما سکسکه های طولانی دمدت با مسائل جدی سلامت امکان می دارد در ارتباط باشند:

تصویر و عکس سکسکه ای که خبر از سرطان می دهد!

علت سکسکه هایی که یک هشدار جدی هستند

سکسکه طولانی نشانه ابتلا به سرطان:

سکسکه قادر هست با حضور برخی از سرطان ها از جمله سرطان معده یا لنف مرتبط باشد. سکسکه ای که بیش از ۳۰ روز ادامه داشته باشد و نسبت به درمان مقاوم شود، با سرطان های مذکور ارتباط می دارد. البته به نقل کرده کارشناسان به ندرت می توان سکسکه را به انواع خاصی از سرطان ارتباط داد. سکسکه ها معمولا خود به خود بهبود کشف میکنند اما اگر زمان آنها طولانی شد نیاز به درمان توسط پزشک مییابند.

سکسکه علامت ابتلا به ریفلاکس معده:

نشانه های به تصویب رسانده شده از بیماری ریفلاکس معده عبارتند از سوزش سر دل، دهان تلخ مزه، تهوع. جالب است که سکسکه قادر هست یکی از علائم ابتلا به بیماری ریفلاکس معده باشد. اگر سکسکه ادامه دار بود، باید با پزشک تان برای بررسی کردن ریفلاکس معده تماس بگیرید چون نبود درمان آن قادر هست مخل شیوه زندگی باشد و سلامت معده و مری زیان بزند.

سکسکه از استرس زیاد:

افرادی که دچار استرس های عصبی هستند، بیشتر از سایرین دچار پیامد سکسکه موقت و کوتاه مدت می شوند. از عوامل اثرگذار دیگر در بروز سکسکه های موقت، می توان از هیجانات احساسی، تشویش و پریشانی نام برد.

سکسکه و پنومونی:

سکسکه طولانی مدت قادر هست علامتی از ابتلا به ذات الریه باشد. سکسکه در کنار علائمی مانند درد قفسه سینه، لرز، تب شدید، و شاید تنگی نفس، نیاز به پیگیری از نظر ابتلا به ذات الریه دارد. پزشک احتمالا تصویر و عکس قفسه سینه را برای تعیین ابتلا به این بیماری تجویز خواهد کرد.

سکسکه نشانه بیماری التهابی دستگاه عصبی مرکزی:

سکسکه های طولانی مدت همراه با از دست دادن بینایی، حالت تهوع و استفراغ را قادر هست به مریضیهای دستگاه عصبی مرکزی مانند ام اس ربط داد. در صورت ابتلابه سکسکه مزمن (بیش از ۴۸ ساعت) با پزشک مشورت کنید و به او بگویید که چه مدت است و هر چندین وقت یک بار است که سکسکه می کنید. پزشک شما را معاینه خواهد کرد و به منظور مشخص کردن علت سکسکه مزمن امکان می دارد نمونه های خونی و ادراری بگیرد و خواست انجام‏CT‏اسکن و‏MRI‏کند.

گاهی سکسکه بخشی از علائم سکته مغزی اولیه است:

محققان دانشگاه ایالتی اوهایو اعلام کرده اند که هنوز برخی آگاهی نمیدارند سکسکه قادر هست از نشانه های سکته مغزی باشد. سکسکه همراه با درد قفسه سینه، تهوع، گیجی، ضعف عمومی به عنوان برخی از علائم سکته مغزی منحصر به فرد است که اغلب بانوان امکان می دارد آزمایند.

سکسکه قادر هست هشداری از داشتن یک حمله قلبی:

سکسکه طولانی مدت که به طور ناگهانی آغاز می توان، یکی از نشانه های حمله قلبی است، حتی اگر با علائم دیگری مانند عرق کردن، ضعف، درد قفسه سینه و … همراه نباشد. با این حال مانند سرطان، به ندرت می توان سکسکه را به حمله قلبی مربوط آگاهی داشت.

سکسکه و رابطه آن با نارسایی عملکرد کلیه:

اگر مبتلا به نارسایی کلیه باشید و سکسکه های مکرر را نیز آزمایید، این یعنی وضعیت کلیه ها رو به وخامت بیشتر است. سکسکه همراه با علامت هایی مانند درد استخوان، بوی غیر طبیعی تنفس، منقبض شدن عضلات و … نمایان کننده ابتلای کلیه به معضلات جدی سلامت است.

سکسکه ای که خبر از سرطان می دهد!

— نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود —

نگارنده : خردمند غ.

انواع بیماری و درمان در بخش پیشگیری و انواع بیماری ها سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چگونه طوف کنم در فضای عالم قدس
««« »»»
که در سراچه ترکيب تخته بند تنم

سکسکه ای که خبر از بیماری سرطان می دهد!

TT / 87 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال