ایجاد ۳۷۷ فرصت شغلی در گلستان


خبرگزاری فارس : رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان از ایجاد ۳۷۷ فرصت شغلی در این استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، مهدی ساوری ظهر امروز در دومین جلسه ستاد اشتغال سال ۱۳۹۵ شهرستان گرگان ضمن تسلیت سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) اظهار کرد: در سال جاری ۳۷۴ مورد پروانه در استان گلستان صادر شده است.
وی با ارائه گزارشی در خصوص ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تصریح کرد: ۸۴۵ طرح و واحد تولیدی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مشمول دریافت تسهیلاتی بالغ بر ۹۳۳ میلیارد تومان شدند که از این تعداد ۱۴۵ طرح و واحد تولیدی در استان گلستان به ارزش ۲۰۰ میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کردند.
* ۳۵ رشته شغلی در حوزه فرش و قالیبافی وجود دارد
رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان به عملکرد بانک‎های استان در پرداخت تسهیلات اشاره کرد و افزود: بانک تجارت ۱۴ میلیون تومان برای سه واحد تولیدی، بانک توسعه تعاون دو مورد به مبلغ ۱۱ میلیارد تومان، بانک رفاه کارگران هشت مورد، بانک سپه ۱۱ مورد به مبلغ ۱۸ میلیارد تومان، بانک سینا یک مورد به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان، بانک صادرات ۱۶ مورد به مبلغ ۲۷ میلیارد تومان، بانک کشاورزی ۴۱ مورد به مبلغ ۶۰ میلیارد تومان، بانک ملت ۱۲ مورد به مبلغ ۱۲ میلیارد تومان، بانک ملی ۳۹ مورد به مبلغ۶۱ میلیون تومان تسهیلات پرداخت کردند.
ساوری بیان کرد: از مجموع ۸۴۵ واحد و طرح مشمول دریافت تسهیلات تعداد ۱۴۵ طرح و واحد از ۲۰۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار توسط بانک‎های استان برخوردار شدند.
وی در خصوص مشاغل خانگی گفت: در ۱۰ رشته شغلی فرش و قالیبافی بستر اشتغال‌زایی در استان فراهم شد اخیرا در شهریور ماه ۲۵ رشته شغلی اضافه شد تا حرکت اشتغال‌زایی با شتاب بیشتری انجام شود.
* پرداخت ۳۸۵ میلیون تومان تسهیلات توسط بانک ملی گلستان/ تعلل بانک ملت در پرداخت تسهیلات
رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان افزود: در ۱۰ رشته شغلی فرش و قالیبافی در سال ۱۳۹۴ تعداد ۱۴۴ نفر تائید و به اداره کار معرفی شدند که برای این افراد ۷۲۰ میلیون تومان سهمیه وام در نظر گرفته شد که ۹۹ نفر به بانک ملی معرفی و ۸۹ نفر از تسهیلات استفاده کردند.
ساوری گفت: از ابتدای سال جاری ۳۷ نفر برای دریافت تسهیلات معرفی شدند که ۳۸۵ میلیون تومان تسهیلات از سوی بانک ملی به این متقاضیان پرداخت شد.
وی با ابراز گله‎مندی از بانک ملت در عدم پرداخت تسهیلات بیان کرد: با وجود پیگیری و مکاتبات مکرر در خردادماه امسال ریالی از سهمیه ابلاغی ۲۲۵ میلیون تومان از سوی این بانک به ۴۵ متقاضی واجد شرایط  پرداخت نشده است که امیدواریم بانک ملت در پرداخت تسهیلات اقدامات لازم را داشته باشد.

 برای مشاهده آخرین اخبار استخدام وزارت صنایع و معادن اینجا کلیک نمایید

[ منبع این خبر سایت ای استخدام می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات