http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

اتفاقات سوریه و مصر عقده گشایی صهیونیست ها از جنگ اعراب و اسرائیل است

اتفاقات سوریه و مصر عقده گشایی صهیونیست ها از جنگ اعراب و اسرائیل است

با دیگران به اشتراک بگذارید

اتفاقات سوریه و مصر عقده گشایی صهیونیست ها از جنگ اعراب و اسرائیل است

خبرگزاری فارس: اتفاقات کشور سوریه و مصر عقده‌گشایی صهیونیست‌ها از جنگ اعراب و اسرائیل است

رئیس حزب «سوسیالیست عربی» مصر خلال فراخوان از اعراب برای پیوستن به خط مقاومت با هدف نابودی صهیونیست‌ها گفت: اتفاقاتی که امروز در کشور سوریه و مصر رخ می‌دهد، عقده‌گشایی رژیم صهیونیستی از شکست در جنگ اکتبر ۱۹۷۳ است.

« وحید الاقصری» رئیس حزب «سوسیالیست عربی» مصر در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره اظهار داشت: جنگ اکتبر (جنگ یوم کیپور یا همان جنگ اعراب و رژیم صهیونیستی در ۱۹۷۳) که مصر و کشور سوریه علیه رژیم صهیونیستی به انجام رساندند چون تارکی نورانی در تاریخ امت اسلام باقی خواهد ماند و مدرکی بر حمایت های گذشته و حال ایالات متحده آمریکا از رژیم اشغالگر و غاصب صهیونیستی است.

وی اضافه کرد: علیرغم عقب نشینی مجلسی مصر از «خط چالش فعلی» که بعد از امضای توافق صلح با رژیم صهیونیستی توسط «انور سادات» رخ داده، اما افکار عمومی و مردمان مصر همچنان معتقدند صهیونیست ها، دشمن اولشان است و در درجه بعدی ایالات متحده آمریکا و تمام کشورهای حامی این رژیم قرار دارند.

الاقصری در ادامه از مشارکت «سامح شکری» وزیر خارجه مصر در تشییع جنازه «شیمون پرز» رئیس سابق رژیم صهیونیستی نقد کرد و اضافه کرد: شایسته تر بود که مصر و وزارت خارجه در موضع مجلسی خود ، تحرکات و کمپین های بین المللی برای مقابله با جنایات دشمن صهیونیستی به راه می انداختند نه اینکه در تشییع جنازه یک خونریز شرکت کنند.

وی تاکید کرد: ملت مصر نیز به شدت نسبت به این اقدام سامح شکری نقد دارد و آن را نماینده موضع خود که رد قاطع عادی سازی روابط با دشمن اول امت اسلام و عرب است، آگاهی نمیدارند.

الاقصری گفت: از جنگ ۱۹۷۳ ، غربِ استعمارگر دریافت کسب قدرت در منطقه جز با به وحشت افتیم مجدد نقشه منطقه، تجزیه کشورها و نابودی ارتش آنها امکان نخواهد داشت ، این یک توطئه بود که در آخرین فصول آن میزییم. آنها در ابتدای کار کامیاب شدند با بسیاری از کشورها «لابی» کنند سپس برخی از آنها را محاصره کردند و با جنگ های داخلی لگدمالشان کردند اما امروز مزدورانی را آورده اند که به اسم دین اقدام به فتنه انگیزی فرقه ای می کنند، فتنه انگیزی که اساسا منطقه ما آن را نمی شناسد و همه اینها برای بازگرداندن «تجزیه و تفرقه» بر اساس دیدگاه طایفه ای و مذهبی است.

این سیاستمدار مصری تاکید کرد: آنچه امروز بر سر کشور سوریه و مصر فرا میرسد در واقع خشم صهیونیست ها از آن چیزی است که در جنگ ۱۹۷۳ علیه رژیم صهیونیستی انجام شد و تلاشی جدی از سوی قوای استعمارگر برای نابودی دو ارتش مصر و کشور سوریه است. این توطئه را ایالات متحده آمریکا رهبری می کند، آمریکایی که دولت آن با اصل «نژادپرستی» حکومت می کند و رفتار پلیس های آمریکایی با سیاهپوستان این کشور گواه این مدعاست.

وی اضافه کرد: ایالات متحده آمریکا با این دیدگاه نژادپرستانه ، به حکومت بر تمام کشورهای دنیا به مخصوص منطقه ما تمایل دارد زیرا خاورمیانه را خوب ترین آگاهی میدارد و هر چه غیر آن را پایین تر می بینند اما این دیدگاه و چشم انداز، به سقوط ایالات متحده آمریکا منجر خواهد شد زیرا موازنه قدرت و ایستادگی ملت ما را نادیده نگرفته است.

الاقصری مقاومت را مشت محکمی توصیف کرد که ضربات مهلکی به دشمن استعمارگر و متحد صهیونیستی آنها وارد کرده و اضافه کرد: مقاومت طی دهه های گذشته «پرچم حق» را به دست گرفته و تمام کشورهایی که راغب به پیروزی بر دشمن صهیونیستی هستند باید متحد شوند.

سیاستمدار مصری در پایان سخنان خود تصریح کرد: مقاومت اکنون در اتم کوچک خود برای یک اتحاد بزرگتر در فرا رسنده تهیه میشود، وقتی که همه بیدار و متحد شوند این رژیم وحشی و نژادپرست از صحنه وجود محو خواهد شد و آرامش و حق نه تنها در منطقه بلکه کل دنیا را فرا خواهد گرفت.

****براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد****

نگارش از: پدرام ض.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عيب درويش و توانگر به کم و بيش بد است
««« »»»
کار بد مصلحت آن است که مطلق نکنيم

اتفاقات سوریه و مصر عقده گشایی صهیونیست ها از جنگ اعراب و اسرائیل است

TT / 75 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام کارشناس فروش و بازاریابی در آژانس تبلیغاتی معتبر
تاریخ کمک های ایران به عراق را ثبت کرده/ حضور ترکیه در شمال عراق خلاف منشور سازمان ملل است (۳ عکس)
دلیل حمایت سعد الحریری از میشل عون برای ریاست جمهوری
شوخی جدید ترامپ: انتخابات را لغو و من را رئیس جمهور کنید
استخدام بازاریاب با مزایای عالی در اصفهان
حلقه مفقوده اظهارات ضدونقیض درباره تنگی نفس اهوازی ها پس از باران (۳ عکس)
مسئولان سابق فدراسیون دوچرخه سواری برایم پاپوش درست کردند
استخدام خانم مسلط به زبان و آشنا به مکاتبات بازرگانی در تهران
6 اشتباه مردانه در رابطه زناشویی با همسر
سام نوری از حضور در شهرزاد ۲ نقل کرد
سام نوری از حضور در شهرزاد 2 گفت
استخدام بازاریاب تلفنی در شرکت توزیع کننده نهاده های کشاورزی
استخدام دستیار دندانپزشک در یک مطب دندانپزشکی در تبریز
ترامپ: نظرسنجی ها مهم نیست؛ من برنده انتخاباتم
طرح براندازی آمریکا در ایران و ۶ کشور منطقه
وزیر کانادایی: برای زیارت به ایران آمده بودم
فیلم صدبار هم مشاهده کرده شه بازم کمه ( آپارات ) -دانلود و پخش
جوانی با سرمایه ۳ میلیون به درآمد ۸ میلیونی در ماه رسید (۲ عکس)
استخدام کارشناس فروش در شرکت معتبر ماشین آلات صنعتی
تولید برنج گیلان غرب در سال زراعی امسال ۹ درصد افزایش یافت
تبلیغات