خاورمیانه در آستانه مرحله ای جدید از تشدید تنش ها و بحران ها


با دیگران به اشتراک بگذارید

خاورمیانه در آستانه مرحله ای جدید از تشدید تنش ها و بحران ها

خبرگزاری فارس: خاورمیانه در آستانه مرحله‌ای تازه از تشدید تنش‌ها و بحران‌ها

روند تحولات و رویکردهای اتخاد شده از سوی هنرپیشگان منطقه‌ای و بین‌المللی در خاورمیانه نشان می‌دهد این منطقه و بحران کشور سوریه در آستانه مرحله‌ای تازه است که مهم‌ترین شاخص آن شاید تشدید تنش‌ها و بحران‌ها باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کشور سوریه،به چشم نمییاید برای خشم و غضب واشنگتن از اقدام روس ها در ارسال موشک های اس ۳۰۰ برای کشور سوریه منطقی موجود موجود باشد.

کارشناسان بر این باورند، عصبانیت واشنگتن را نباید چیزی جز تشدید رقابت در عرصه سیاسی و بسترسازی برای ورود به مرحله ای مالامال از رخدادهای حساس و مؤثر تعبیر کرد.

به چشم مییاید، واشنگتن به دنبال دستاویزی برای تشدید اختلافات با روس هاست تا با توسل به آن جنگ در کشور سوریه را ادامه دهد. پرسش این است، چه عاملی موجب خشم شدید واشنگتن شده است؟ آیا پیشروی ارتش کشور سوریه در شرق حلب و ریف دمشق و نزدیک شدن به دوما، پایگاه گروه های مسلح در جنوب کشور سوریه در این موضوع دخیل است؟ یا رزمایش شیوخ عرب در خلیج فارس که کشورمان درباره آن هشدار داده بود، قصر سفید را خشمگین کرده است؟

از تعامل واشنگتن با پرونده کشور سوریه استخراج میشود، واشنگتن خواهان اداره اوضاع و تهیه کرد وقت تا آغاز به کار دولت تازه است و با اتخاذ چنین مواضعی به متحدان منطقه ای خود اطمینان می دهد، تحولی در سیاست هایش در قبال نقش مشترک براندازی نظام در کشور سوریه به وجود نیامده است.

مرحله ای که منطقه و بحران کشور سوریه به اتمام میرساند، بیشتر از هر چیز به وقت اضافه در بازی های فوتبال شبیه است که واشنگتن تلاش دارد تا روی کار فرا رسیدن دولت تازه پرونده های منطقه ای را اداره کند.

بی شک دولت تازه کشور آمریکا مواضع و رویکردهای مشخصی دارد و رویکردهای شیوخ عرب نیز براساس آنها شکل می گیرد، اظهارات برخی از این کشورها از جمله ریاض که دولت اوباما را دولتی مایوس کننده توصیف کرده و در انتظار دولت تازه است، در این راستا ارزیابی می شود.

روند رخدادهای جاری در منطقه و اظهارات صورت گرفته و مواضع منطقه ای و بین المللی اتخاذ شده بازتاب دهنده میزان تنش و بحرانی است که عرصه سیاسی خاورمیانه و دنیا با آن مواجه است.

بی تردید مرحله فرا رسنده، به خاطر روند رو به افزایش اختلافات مسکو – واشنگتن و به موازات آن ادامه سیاست فتنه انگیزی عربستان در قبال جمهوری اسلامی کشورمان بحران خیزتر و پر تنش تر از مراحل پیشین خواهد بود.

****************************

تهیه شده توسط: خرمدل د.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دردمندی من سوخته زار و نزار
««« »»»
ظاهرا حاجت تقرير و بيان اين همه نيست

خاورمیانه در آستانه مرحله ای جدید از تشدید تنش ها و بحران ها

TT / 63 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال