http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

رشد ۳۰ برابری شرکت‌های دانش‌بنیان کشور در یک سال گذشته

رشد ۳۰ برابری شرکت‌های دانش‌بنیان کشور در یک سال گذشته

خبرگزاری ایسنا: دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به این‌که در حال حاضر بیش از ۶۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه سلول‌های بنیادی در کشور فعال هستند، گفت: سال گذشته شاید تعداد این شرکت‌ها تنها ۲ مورد بود اما اکنون بیش از ۶۰ شرکت فعال در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی زیرساختی در کشور وجود دارد.
دکتر امیرعلی حمیدیه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تأمین زیرساخت‌های لازم برای پژوهش‌های حوزه سلول‌های بنیادی و از سوی دیگر نبود زیرساخت‌های اصلی در دانشگاه علوم پزشکی اهواز برای توسعه فعالیت‌های سلولی ملکولی، اظهار کرد: در این زمینه مدل معاونت علمی و فناوری یک مدل مشارکتی است..
وی با اشاره به تشکیل شورای توسعه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی در استان خوزستان گفت: با تشکیل این شورا، فعالان و مسئولان استان اطلاعات و شناخت خوبی در خصوص اهمیت این حوزه پیدا کرده‌اند و هم استانداری و هم ریاست دانشگاه علوم پزشکی اهواز در زمینه توسعه این فعالیت‌ها ابراز تمایل و عنوان کردند که هیچ محدودیتی در تأمین زیرساخت‌های استان وجود ندارد.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: در واقع استانداری و دانشگاه علوم پزشکی برای راه‌اندازی همه زیرساخت‌ها اعلام آمادگی کردند و استانداری نیز قول همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه را داده است. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز به عنوان اهرم، در این مسیر کمک خواهد کرد.
حمیدیه اظهار داشت: البته باید طرح‌ها به صورت پروپوزال و برنامه مشخص به معاونت ارائه و سهم معاونت، استانداری و دانشگاه علوم پزشکی در اجرای کار مشخص شود. همچنین صنایع استان مانند شرکت ملی نفت نیز می‌توانند در این برنامه‌های ملی و استانی همکاری کنند و سهیم باشند؛ بنابراین باید همه بازیگران آن جریان مشخص باشد. معاونت هم کمک مالی خواهد کرد، اما حمایت معنوی معاونت نیز با تشکیل شوراهای توسعه علوم و فناوری استانی تأثیرات بسیار زیادی در پیشرفت این حوزه‌ها خواهد داشت.
رشد ۳۰ برابری شرکت‌های دانش‌بنیان کشور در یک سال گذشته
وی با اشاره به این‌که در حال حاضر بیش از ۶۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه سلول‌های بنیادی در کشور فعال هستند، گفت: سال گذشته شاید تعداد این شرکت‌ها تنها ۲ مورد بود اما اکنون بیش از ۶۰ شرکت فعال در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی زیرساختی در کشور وجود دارد.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان این‌که حدود نیمی از این شرکت‌ها در تهران مستقر هستند، ابراز امیدواری کرد که از استان خوزستان نیز در سال جدید یک یا دو شرکت به این مجموعه اضافه شود که از خوزستان نیز شرکت دانش‌بنیان در حوزه سلولی داشته باشیم.

 برای مشاهده اطلاعیه ها و اخبار ثبت شرکت های دانش‌ بنیان اینجا کلیک کنید

منبع: ای استخدام
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
تصاویر آتش سوزی مهیب در میدان امام ساری
سریال هایی که در یک سال آینده در شبکه سه پخش میشوند
افرادی جهت کشتن حیوانات دستمزد می گیرند !! (+عکس)
فیلم «پارادایس» منتظر پروانه پخش (+عکس)
ضرب المثل باید پدرش را پیش چشمش آورد
بیماری بولیمیا چیست؟
استخدام کارشناس فروش،کارشناس مارکتینگ و توسعه بازار
انواع مدل ست چرم مردانه بسیار شیک و جدید باطرح های 96 – 2017
مرفاوی: انتظار داریم اشتباهات داوری به حداقل برسد/لاریجانی مشکلات صبا را درک می کند
انواع مدل لباس عروس هندی بسیار شیک و رنگارنگ جدید 96 – 2017
بازگشت مارکیزیو به ترکیب یووه
آغاز تحقیقات فدراسیون ایتالیا درباره کتاب ایکاردی
شکست تیم ملی اسکیت هاکی بانوان ایران برابر چین
سعداوی: استقلال و فولاد تا اینجا شباهت های زیادی داشتند
شیرخوار در خواب چه مشاهده می کند؟
ناسا در انهدام مریخ نشین قاره اروپا دست داشت
شیوه تهیه ۵ دلپذیر پروتئین لذیذ (۲ عکس)
فیلم تایم لپس گل جسد / رسانه عکس و تصویری وی عبور – دانلود و پخش
ویدیو فیلم تونل ها و سنگرهای زیرزمینی گروه داعش در موصل / دریافت کلیپ
المپیاد درون مدرسه‌ای در خوزستان
تبلیغات