برنامه وزارت علوم برای جذب نیروهای جدید در دانشگاه‌ها


خبرگزاری ایسنا : معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در نشست هیئت رئیسه دانشگاه گیلان از جذب نیروهای جدید در دانشگاه‌ها خبر داد.
به گزارش ایسنا، دکتر محمدحسین امید در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه گیلان، پیشرفت و کارهای انجام شده در این دانشگاه را نسبت به بازدید قبلی محسوس و قابل تقدیر خواند.
وی در ادامه، تلاش برای متعادل کردن توزیع اعتبارات دانشگاه ها و رسیدن به عدالتی نسبی در توزیع اعتبارات را یکی از اقدامات انجام شده در وزارت علوم طی سه سال اخیر خواند و تاکید کرد در سال آینده  به دانشگاه های با عملکرد بهتر توجه بیشتری می‌شود.
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در ادامه با اشاره به توسعه کمی دانشگاه ها در استان ها و توزیع نامناسب اعتبارات گفت: حق استان های تک دانشگاهی همانند استان گیلان و چند استان دیگر با این روش ضایع می شد که با ملاک قرار دادن کیفیت، حق این دانشگاه ها تا حدود زیادی جبران می شود.
دکتر امید با اشاره به کسری های بودجه سال های ۹۰، ۹۱ و۹۲ از جبران بخشی از این کسری ها توسط درآمد اختصاصی دانشگاه ها و تقبل حدود ۸۰۰ میلیارد تومان در مذاکرات انجام شده با سازمان مدیریت و برنامه ریزی خبر داد.
دکتر امید در ادامه گفت: در خصوص نیروی انسانی با توجه به اینکه در طول برنامه پنجم سهمیه ای به دانشگاه ها داده نشده است با معیار وزارتخانه که یک به یک استاد و کارمند است قرار شد نیازها به نیروی انسانی اعلام شود و از طریق آزمون، فرآیند جذب انجام شود که سه برابر ظرفیت پذیرش اولیه خواهد بود که با بررسی سوابق متقاضیان اسامی نهایی پذیرفته شدگان اعلام می شود.
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در پایان یکی از کارهای خوب دانشگاه گیلان را نزدیک شدن به نسبت یک به یک استاد و کارمند دانست و افزود: این امر موجب می شود سهمیه مناسب تری برای تبدیل وضع نیروهای موجود و جذب نیروی جدید کارآمد در هنگام پذیرش به دانشگاه گیلان اختصاص یابد.
دکتر احمد رضی،  رئیس دانشگاه گیلان هم در این نشست گزارشی از فعالیت های انجام شده در دانشگاه گیلان ارائه کرد و سعی مدیریت دانشگاه را در طول سه سال گذشته ایجاد فضایی آرام و نرفتن به دنبال حاشیه و تسلیم حاشیه نشدن دانست و از تلاش برای ایجاد ضابطه گرایی و قانونمندی در همه بخش های دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، رئیس دانشگاه گیلان با اشاره به ارتقای کیفیت در آموزش و پژوهش از اصلاح فرآیندها ، رشد ارتباطات بین المللی و مشارکت همه خانواده دانشگاه در تصمیم گیری ها خبر داد.

 برای مشاهده آخرین اخبار استخدام دانشگاه ها اینجا کلیک نمایید

[ منبع این خبر سایت ای استخدام می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال