منیزیم کلید درمان فشار خون (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

منیزیم کلید درمان فشار خون

فشار خون اصلی ترین علت حمله قلبی و سکته مغزی است و این دو نکته اصلیترین عامل مرگ و فوت شو در سر تا سر دنیا به حساب مییایند؛ بنابراین لزوم مهار فشار خون به عنوان قاتل خاموش یکی از اصلی ترین نگرانی های حوزه بهداشت و تندرست است.
خبرگزاری ایرنا: فشار خون اصلی ترین علت حمله قلبی و سکته مغزی است و این دو نکته اصلیترین عامل مرگ و فوت شو در سر تا سر دنیا به حساب مییایند؛ بنابراین لزوم مهار فشار خون به عنوان قاتل خاموش یکی از اصلی ترین نگرانی های حوزه بهداشت و تندرست است.

به گزارش مدیکال اکسپرس، فشار خون نیرویی است که توسط جریان خون به دیواره رگ ها وارد می شود تا خون در سر تا سر رگ ها و بدن جریان یابد. اگر این نیرو افزایش یابد و در طول وقت ثابت باقی بماند، بدن با معضلات زیادی روبرو می شود. بر اساس آمار مرکز مهار و جلو گیری از بیماری ها، حدود یک سوم افراد بالغ در ایالات متحد آمریکا به فشار خون مبتلا هستند که فقط نیمی از آنان تحت درمان قرار دارند. فشار خون عامل اصلی مریضیهای قلبی عروقی، کلیوی، سکته مغزی و اختلالات چشمی به حساب مییاید. از آنجا که این پیامد بدون هیچ نشانه اولیه و هشدار دهنده ای است، به آن قاتل خاموش نقل میشود.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس منیزیم کلید درمان فشار خون

مطالعات محققان دانشگاه ایندیانا در ایالات متحد آمریکا نمایان میکند عنصر معدنی منیزیم قادر به مهار فشار خون است.

این مطالعه با بررسی بیش از دو هزار شرکت کننده نمایان میکند منیزیم یک عنصر اساسی برای بیش از ۳۰۰ واکنش بیوشیمیایی در بدن است. در ادامه فرا رسیده است افرادی که روزانه حدود ۳۰۰ میلی گرم منیزیم به کار میبرند، فشار خون متناسبی دارند و قادر هستند با همین دوز منیزیم فشار خون را مهار کنند.

بدن به چندین میلی گرم منیزیم در روز نیاز دارد

میزان نیاز بدن به منیزیم بسته به جنس و سن فرق می دارد. کودکان ۱ تا ۸ سال به ۸۰ تا ۱۳۰ میلی گرم منیزیم در روز نیاز دارند. ۲۴۰ میلی گرم در روز برای کودکان ۹ تا ۱۳ ساله پیشنهاد داده شده است.

بعد از چهارده سالگی این نیاز بنا به جنسیت فرق می دارد. بدن مردان بیشتر از بانوان به منیزیم نیاز دارد. به مردان بالای ۱۴ سال پیشنهاد داده میشود که روزانه بین ۴۰۰ تا ۴۲۰ میلی گرم منیزیم به کار برند؛ در حالیکه این میزان در بانوان بالای ۱۴ سال بین ۳۲۰ تا ۳۶۰ میلی گرم است.

منابع منیزیم

مکمل های منیزیم در تمام داروخانه ها وجود دارند ولی همواره پیشنهاد داده میشود که این ماده معدنی به صورت طبیعی و همراه با مواد غذایی وارد بدن شود. برخی از مواد غذایی حاوی منیزیم عبارتند از :

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس منیزیم کلید درمان فشار خون

دانه آفتابرگردانبادامدانه کنجدگندم و انواع غلاتشیرسویالوبیا سفید و قهوه ایبلغور گاز زنی دوسرکلم بروکلیاسفناجنخودشیرموزبرنج قهوه ایمیگوکره بادام زمینینان

بیش از ۷۰ میلیون نفر در ایالات متحد آمریکا به فشار خون مبتلا هستند، از طرفی فشار خون عامل اصلی حمله قلبی و سکته مغزی به حساب مییاید که اصلی ترین عامل مرگ و فوت شو در سر تا سر دنیا است؛ بنابراین مهار فشار خون یکی از اصلی ترین نگرانی های حوزه بهداشت است.نتایج این تحقیقات در نشریه Hypertension انتشار داده شده است.

**************************************

مسئول متن : شروين س.

تغذیه سالم و مناسب در بخش تغذیه و سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به دام زلف تو دل مبتلای خويشتن است
««« »»»
بکش به غمزه که اينش سزای خويشتن است

منیزیم کلید درمان فشار خون (۲ عکس)

TT / 133 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال