جنایت صنعا زیر نظر آمریکا انجام شد


با دیگران به اشتراک بگذارید

جنایت صنعا زیر نظر آمریکا انجام شد

حوزه / بک روز بعد از جنایت عربستان در صنعا که ۷۰۰ نفر را به خون کشید، رهبر انصار الله در سخنانی از ابعاد این جنایت و نقش ایالات متحده در وقوع آن پرده برداشت.

تصویر و عکس جنایت صنعا زیر نظر ایالات متحده انجام شد

سرزه به نقل از خبر گزاری حوزه خبر می دهد، یک روز بعد از جنایت بیمناک ائتلاف عربستان در صنعا که با بمباران یک مهمانی ترحیم ۷۰۰ نفر را شهید و مجروح کرد، سید عبد الملک الحوثی، رهبر انصار الله یمن، در سخنانی زنده با اشاره به اینکه مهمانی ترحیم صنعا یک عالیت انسانی بود که همه در آن شرکت داشتند، نقل کرد: « کشتار صنعا یکی از دردناکترین جنایت هایی است که متجاوزان سعودی-آمریکایی آن را مرتکب شدند». وی اضافه کرد: «شدت جنایت صنعا به اندازه ای بود که ایالات متحده، متحد عربستان، را هم به گرفتاری انداخته است».

رهبر انصار الله با اشاره به انگیزۀ رژیم سعودی و حامیان آمریکایی اش برای نابودی ملت یمن، تأکید کرد نظام سعودی از نخستین حمله علیه یمن، دردناکترین جنایات را تحت نظر ایالات متحده به انجام رسانده است. الحوثی نقل کرد: «برای متجاوزان سعودی، اصلیترین چیز کشتن تعداد بیشتری از مردمان بیگناه است».

برپایه این گزارش به نقل از العالم، او با اشاره به اینکه ارتکاب جنایت صنعا از ارتشی به وحشی گریه کن سعودی عجیب نیست، از نقش ایالات متحده در این حمله پرده برداشت و نقل کرد: «جنگنده هایی که مرتکب این جنایت شدند ساخت ایالات متحده بودند. بمب ها و اطلاعات و مختصات نیز توسط دولت ایالات متحده به سعودی ها ارائه شد». الحوثی تأکید کرد که ایالات متحده نقش اساسی در این تجاوزگری دارد. او اضافه کرد : «اگر موافقت ایالات متحده عدم نظام سعودی جرأت ارتکاب این تجاوز را نداشت. ایالات متحده مغز متفکر این تجاوزگری است و اگر ایالات متحده عدم این حمله اصلا صورت نمی گرفت».

رهبر انصار الله با بیان اینکه مزدوران یمنی عربستان از جنایات متجاوزان خوشحالند و آن را توجیه می کنند، نقل کرد: «متجاوزان، از جنایت هایی که مرتکب می شوند، تحت فشار قرار می گیرند، اما مزدوران در همۀ جنایت های متجاوزان، آنان را همراهی می کنند». الحوثی اضافه کرد: «اگر مزدوران ذره ای هویت ملی و انسانیت و شرف داشتند موضع شرافتمندانه ای در قبال این جنایت اتخاذ می کردند».

عبد الملک الحوثی با بیان اینکه راهی جز اقدام جدی در برابر این تجاوزگری نداریم، نقل کرد: «باید به صورت مطلوب حرکت کنیم و کسانی که به دلایل معین از جبهه ها برگشتند باید دوباره به آن بازگردند». او، همچنین، تأکید کرد: «همۀ آزادگان دنیا باید به مسئولیت دینی و انسانی خود در قبال این جنایت عمل کنند».

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال