رژیم سعودی با هماهنگی آمریکا بدترین جنایت را در حق غیرنظامیان یمنی مرتکب شد/ شدت جنایت صنعاء به اندازه ای بود که آمریکا، متحد عربستان را هم به دردسر انداخته/ یمن کربلای زمانه و همه روزهای تجاوزات سعودی عاشورا است


گروه بین‌الملل- رجانیوز: به گزارش شبکه المسیره، رهبر جنبش انصارالله یمن یکشنبه شب یک روز پس از فاجعه بمباران مجلس ختم در صنعاء آغاز شد.
 
عبدالملک الحوثی در ابتدای سخنرانی خود حادثه «کشتار صنعاء» را به ملت یمن تسلیت گفت.
 
رهبر انصارالله افزود: بمباران مجلس ختم که به کشته و زخمی شدن 900 نفر منجر شد، یک فاجعه بزرگ در حق ملت یمن است.
 
وی تاکید کرد: رژیم سعودی با هماهنگی و نظارت آمریکا بدترین جنایت ها را در حق شهروندان و غیرنظامیان یمنی مرتکب شده است.
 
عبدالمک الحوثی گفت: شدت جنایت صنعاء به اندازه ای بود که آمریکا، متحد عربستان را هم به دردسر انداخته است.
 
رهبر انصارالله تصریح کرد: آمریکا با وجود مشارکت مستقیم در جنگ عربستان علیه یمن تلاش می کند خود را به عنوان یک بی طرف نشان دهد. این کشور اکنون تلاش می کند که خود را از همدستی با عربستان در جنایت صنعاء مبرا کند.
 
وی گفت: اسناد محکمی در اختیار داریم که نشان می دهد عربستان در ارتکاب کشتار صنعاء دست دارد.
 
الحوثی خاطرنشان کرد: اگر آمریکا در حمله به یمن نقش نداشت، عربستان جرات ارتکاب جنایت در حق ملت یمن را نداشت.
 
عبدالملک افزود: هیچ پادشاه یا شاهزاده سعودی جرات حمله به ملت یمن بدون اجازه و همراهی آمریکا را نداشت.
 
وی گفت: پس از جنایت اخیر عربستان در صنعاء چاره ای به جزء تحرکات سخت و جدی در مقابله با تجاوزگری های دشمن جنایتکار سعودی وجود ندارد.
 
رهبر انصارالله تاکید کرد که جنایت های وحشیانه عربستان سعودی نشان می دهد که رژیم سعودی با این جنایت ها خو گرفت و به آن عادت کرده است.
 
الحوثی گفت: عربستان اقتصاد یمن و بانک مرکزی این کشور را هدف قرار داده است و از سوی دیگر، قایق ها و کشتی های حامل کالا را بمباران می کند.
 
وی خاطرنشان کرد: عربستان برای نابودی کامل اقتصاد ما برنامه ریزی می کند تا ملت یمن به یک ملت مفلس تبدیل شوند.
 
رهبر انصارالله یمن اعلام کرد که یمن کربلای زمانه و همه روزهای تجاوزات سعودی عاشورا است. ما در آستانه عاشورا قرار داریم و اکنون آنچه که شاهد آن هستیم ادامه سرکشی‌ها و طغیان‎گری یزیدی است.
 
سید عبدالملک الحوثی همچنین به تحولات فلسطین اشاره کرد و گفت: امیدواریم که ملت فلسطین در مقابله با دشمنی که محور شرارت برای همه امت منطقه است، فعالیت و مقاومت بیشتری داشته باشد.

[ منبع این خبر سایت رجا می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال