این تابلوی ۲۵ دلاری ۲۶ میلیون دلار می ارزد


با دیگران به اشتراک بگذارید

این تابلوی ۲۵ دلاری ۲۶ میلیون دلار می ارزد

خبرگزاری فارس: این تابلوی 25 دلاری 26 میلیون دلار می‌ارزد

یک تابلو نقاشی از حضرت مریم که سال ۱۸۹۹ میلادی ۲۵ دلار به فروش رسانده شده بود، هم‌اکنون بیش از ۲۶ میلیون دلار ارزش دارد.

به گزارش خبرنگار گروه بایدها و نبایدهای خبرگزاری فارس، سال ۱۸۹۹ میلادی یک تابلو نقاشی از مریم مقدس که احتمال می رفت نمونه مدل کپی شده از نسخه عمده باشد به قیمت ۲۵ دلار فروخته شد که این رقم با ارزش پولی امروز معادل ۲۵۴۷ دلار محاسبه می توان.

از وقت فروش این نقاشی حدود دو قرن گذشت و سپس کارشناسان با انجام بررسی های فراوان متوجه شدند تابلو نقاشی مذکور نسخه عمده است که قادر هست گران معادل ۲۶ میلیون دلار داشته باشد.

«بندور گروسونر» یکی از تاریخ معرفی کن آثار هنری که به صورت تخصصی در این زمینه کار میکند، به صورت اتفاقی متوجه شد تابلو مذکور نسخه عمده است و می توان آن را چند میلیون دلار قیمت قرار دهی کرد.

گروسونر و گروهش در حال انجام بررسی روی آثار موزه اعتماد ملی اسکاتلند بودند که ناگهان به این تابلو برخورد کردند. تاریخ خلق این اثر هنری به سال های ۱۵۰۵ تا ۱۵۱۰ مربوط می توان و بر اساس اسناد موجود، یک نقاش ایتالیایی به نام «اینوسنزو دا ایمولا» آن را کشیده است.

گروسونر از مدیران موزه درخواست تا به او اجازه دهند اثر هنری مذکور را صورت تخصصی پاک کند و در بررسی های دقیق تر مشخص شد این تابلو شباهت زیادی به آثار نقاش ایتالیایی دارد. گروسونر با پخش بیانیه ای نقل کرد: «این نقاشی برای سال های طولانی در موزه ملی اسکاتلند نگهداری می شد و همه تصور می کردند یک نسخه کپی شده است. با بررسی های دقیق تر متوجه شدیم خطوط به وحشت افتیم شده روی آن شبیه به آثار ایمولا است و تفسیرهای سه بعدی رایانه ای نمایان کرد که این تابلو نقاشی اصل است».

«جرج همیلتون-گوردون» نخست وزیر اسبق بریتانیا تابلو مریم مقدس را در قرن نوزدهم خریداری کرده بود و ادعا می کرد این یکی از آثار قرار می داری خلق شده توسط رافائل است.

—اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد—

گردآورنده : بنفشه ب.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به يکی جرعه که آزار کسش در پی نيست
««« »»»
زحمتی می‌کشم از مردم نادان که مپرس

این تابلوی ۲۵ دلاری ۲۶ میلیون دلار می ارزد

TT / 41 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال