خالکوبی ابتلا به سرطان را افزایش می دهد


با دیگران به اشتراک بگذارید

خالکوبی ابتلا به سرطان را افزایش می دهد

خبرگزاری فارس: خالکوبی ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد

محققان به این نتیجه رسیدند جوهرهایی که برای خالکوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد انسان را در معرض ابتلا به سرطان قرار می‌دهد.

به گزارش خبرنگار گروه بایدها و نبایدهای خبرگزاری فارس، نتایج حاصل از یک مطالعه جدید نشان داد جوهری که برای خالکوبی به کار گرفته میشود، هر ساله میلیون ها نفر را در معرض ابتلا به سرطان میگذارد و به همین خاطر می بایست جلوی این فرآیند گرفته شود.

آژانس محصولات شیمیایی اروپا (ECHA) با بیان این گزارش کرد جوهرهای خالکوبی به طور پایه سمی هستند و این مسئله در تازه ترین مطالعات علمی ثابت شده است.

جوهرهای خالکوبی در حالت عادی قادر هستند اختلالات پوستی، از واکنش های آلرژیک گرفته تا خارش های دردآور را باعث شوند و دوره وقتی طولانی تر این معضلات احتمال ابتلا به سرطان را زیاد کند.

در این بررسی مشخص شد خالکوبی هایی که با جوهر قرمز انجام می توان خطرناک ترین نوع خالکوبی به حساب مییایند و بعد از آن جوهر آبی، سبز و سیاه بیشترین خطر را دارند.

آژانس ECHA نقل کرد: «بسیاری از مطالعات قبلی خطرات ناشی از خالکوبی را نمایان کرده بود. ولی این نخستین باری است که ثابت می توان این فرآیند قادر هست احتمالا به ابتلا به سرطان را زیاد کند».

رایجترین معضلی که خالکوبی برای بدن انسان بوجود مییاورد حساسیت های پوستی است و جوهر آن در بسیاری از موراد قادر هست اثرات سمی سرطان زا، جهش زا و … را برجا قرار بدهد.

*****************************

مطلب از : بهنوش ن.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از چشم شوخش ای دل ايمان خود نگه دار
««« »»»
کان جادوی کمانکش بر عزم غارت آمد

خالکوبی ابتلا به سرطان را افزایش می دهد

TT / 45 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات