لزوم احیای امر به معروف در جامعه/ برای داشتن جامعه علوی باید از اسلام ناب محمدی الگو بگیریم


با دیگران به اشتراک بگذارید

لزوم احیای امر به معروف در جامعه/ برای داشتن جامعه علوی باید از اسلام ناب محمدی الگو بگیریم

خبرگزاری فارس: لزوم احیای امر به معروف در جامعه/ برای داشتن جامعه علوی باید از اسلام ناب محمدی الگو بگیریم

معاون فرهنگی رئیس کل دادگستری مازندران بر لزوم احیای امر به معروف در جامعه تأکید کرد و نقل کرد: برای داشتن جامعه علوی باید از اسلام ناب محمدی الگو بگیریم.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از شهرستان ساری، حجت الاسلام سید مرتضی موسوی صبح امروز در همایش امر به معروف طلایه داران صنفی مازندران، اظهار کرد: معروف باید آشکار و به صورت کامل مطرح شود و مصادیق آن در جامعه بسیار زیاد وجود دارد.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) در زمان خروج از کعبه برای حضور در صحرای کربلا، با توصیه مسافرت مخفی از جانب برخی اطرافیان مواجه شد، افزود: این امام همام فرمودند مسافرت من برای احیای امر به معروف و نهی از منکر است و باید همگان در جریان این مسافرت قرار گیرند.

معاون فرهنگی رئیس کل دادگستری مازندران تصریح کرد: در قیام امام حسین(ع) بسیاری از مسائل اجتماعی روز برای بهره برداری این روزها به خوبی مشخص بود و ایشان نحوه برخورد با مسائل مبتلابه جامعه را تبیین کردند.

وی با اعلام اینکه برای داشتن جامعه علوی باید از اسلام ناب محمدی الگو بگیریم، خاطرنشان کرد: در رفتار، کردار و گفتار باید علوی باشیم.

موسوی با بیان اینکه معروف باید به صورت جدی در جامعه حال حاضر زنده شود، افزود: نمونه های معروف در رفتار و کردار امام حسین(ع) به صورت جدی وجود دارد، ایشان در روز تاسوعا و عاشورا موارد متعدد از معروف را به خوبی نمایان کردند.

وی با اشاره به فلسفه قیام امام حسین(ع) یادآور شد: ایشان وقتی قیام کردند که اسلام در حال فراموشی بود، رفتار مردمان جامعه اسلامی عدم، همه منکرات در رفتار و کردار مردمان به خوبی مشاهده و به سهولت منکرات را تبلیغ می‎کردند.

معاون فرهنگی رئیس کل دادگستری مازندران تأکید کرد: در دوره قیام امام حسین(ع) افرادی که منکر را مرتکب می‎شدند نکته توجه بودند و از طرفی جامعه برای افراد دیندار و متدین ارزش قائل نمی‎شد.

وی با اعلام اینکه افراد مجری امر به معروف و نیز کسانی که در جامعه نسبت به مسائل امر به معروف و نهی از منکر نگرانی دارند باید نکته تشویق و حمایت شوند، نقل کرد: کسانی که با کوچک ترین تذکر نسبت به مسائل دینی حساس می‎شوند و تابع منویات اسلام می‎شوند نیز در جامعه شناسایی و از آنها باید تقدیر شود که نمونه آن بسیار زیاد است.

*با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد*

تهیه از: جهانگير ف.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن غاليه خط گر سوی ما نامه نوشتی
««« »»»
گردون ورق هستی ما درننوشتی

لزوم احیای امر به معروف در جامعه/ برای داشتن جامعه علوی باید از اسلام ناب محمدی الگو بگیریم

TT / 56 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال