۱۲ هزار سند مالکیت روستایی هر ساله در استان گیلان صادر می شود


با دیگران به اشتراک بگذارید

۱۲ هزار سند مالکیت روستایی هر ساله در استان گیلان صادر می شود

مدیرکل بنیاد مسکن استان گیلان نقل کرد: بالغ بر ۱۲ هزار سند مالکیت روستایی در هر سال در استان گیلان صادر می‌شود.

تصویر و عکس   ۱۲ هزار سند مالکیت روستایی هر ساله در استان گیلان صادر می شود

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، محمد اکبرزاده صبح امروز در جلسه ای خبری در رشت با گرامیداشت هفته روستا و با بیان اینکه طبق آخرین آمار جمعیت روستایی کشور از ۳۵ درصد به ۲۷ درصد کاهش کشف کرده است، اظهار داشت: در گیلان ۶۰ درصد جمعیت، شهری و ۴۰ درصد روستایی هستند.

وی با اشاره به اینکه در استان های شمالی به واسطه بهبود معیشت، آب و هوا، ساختارهای مخصوص در بخش های کشاورزی و دسترسی راحت به بازار، مصرف روند کاهش جمعیت روستایی در آنها کندتر است اضافه کرد: کاهش جمعیت روستایی در گیلان کندتر از سایر استان ها است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان با اشاره به برنامه ششم توسعه خاطرنشان کرد: برنامه ریزی ها در کشور بر اساس برنامه های توسعه جلو میروند و آمار بیانگر این است که کشور بر اساس شاخص ها در اجرای برنامه ها کامیاب بوده است.

اکبرزاده با بیان اینکه در سال های اخیر، استان گیلان در دو حوزه برنج و چای با معضل مواجه بوده است اضافه کرد: در حال حاضر با طرح توسعه روستایی در برنامه پنجم و ششم توسعه، روند بهبود وضعیت دو مقوله مذکور به درستی قابل احساس است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان با تاکید بر اینکه برنامه ریزان و مجریان در تلاش هستند تا شاخص های روستایی را زیاد کنند، بیان کرد: اگر برنامه ها را با خواسته های جامعه هدف منطبق کنیم به طور حتم کامیاب هستیم.

وی با اشاره به اینکه باید در روستاها یک متولی واحد با نظام برنامه ریزی واحد و با بازوان متعهد و وفادار به نظام برنامه ریزی تشکیل شود، تصریح کرد: با هم اضافه کنی و هم پنهان کنی سیستم ها، توسعه همه جانبه بازار در روستا و عمران روستایی به دست مییاید.

اکبرزاده با اشاره به طرح صدور سند مالکیت برای اسناد و مستغلات روستایی و با تاکید بر اینکه طرح مذکور کار مشترک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره کل ثبت اسناد و املاک است، خاطرنشان کرد: بالغ بر ۱۲ هزار سند مالکیت روستایی در هر سال در استان صادر می شود.

وی طرح مذکور را در راستای توسعه روستا عنوان کرد و با بیان اینکه با معرفی جامعه هدف، این طرح با مشارکت گسترده ای رو به رو شد اضافه کرد: بالغ بر ۴۰ هزار روستایی در گیلان متقاضی دریافت اسناد مذکور هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان بازتاب فرهنگ شهرنشینی در روستاها را یک معضل آگاهی داشت و تصریح کرد: بافت های روستایی به علت نبود توجه به توانمندی های موجود به بافت های شهری مبدل شده اند.

اکبرزاده با بیان اینکه ثروت عظیمی در روستاها وجود دارد، خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت های بی پایان موجود در روستاها به شیوه درست بهره گرفت.

وی با تاکید بر اینکه استان گیلان در اجرای نقشهای کامیاب بوده است، بیان کرد: مقدمه اجرای طرح هادی در ۱۰۰ درصد روستاهای استان انجام شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به اختصاص قیر رایگان به استان ها تصریح کرد: به واسطه این طرح، شاخص معابر روستایی در استان ها به مخصوص گیلان افزایش کشف کرده است.

اکبرزاده با اشاره به افزایش شاخص اجرای طرح هادی در استان خاطرنشان کرد: اجرای طرح هادی در روستاها با مشارکت بی نظیر و به برکت حضور گسترده مردمان، توسعه روستایی را در استان ایجاب کرد.

__________________________________

تهیه و تدوین: به‌آفرين ژ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خسروا پيرانه سر حافظ جوانی می‌کند
««« »»»
بر اميد عفو جان بخش گنه فرسای تو

۱۲ هزار سند مالکیت روستایی هر ساله در استان گیلان صادر می شود

TT / 58 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال