بلاتکلیفی بیش از ۱۸۰ دانشجوی فاقد مجوزدانشگاه آزاد ایذه /وقتی مسئولان دانشگاه آزاد دانشجویان را بدون کنکور ثبت نام و سپس رها می کنند


با دیگران به اشتراک بگذارید

بلاتکلیفی بیش از ۱۸۰ دانشجوی فاقد مجوزدانشگاه آزاد ایذه /وقتی مسئولان دانشگاه آزاد دانشجویان را بدون کنکور ثبت نام و سپس رها می کنند

بیش از ۱۸۰ د انشجوی دانشگاه آزاد ایذه بعد از گذشت چندین ترم از تحصیل آنها در این واحد دانشگاهی وضعیت تحصیلی این دانشجویان در هاله ای از ابهام قرارگرفته است.

تصویر و عکس   بلاتکلیفی بیش از ۱۸۰ دانشجوی فاقد مجوزدانشگاه آزاد ایذه /زمانی مسئولان دانشگاه آزاد دانشجویان را بدون کنکور ثبت نام و سپس ول میکنند

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری تسنیم از ایذه، دانشگاه آزاد واحد ایذه از نخستین دانشگاه های آزاد استان خوزستان است که همواره تعداد زیادی دانشجو در آن فارغ التحصیل شده اند.

اگر نگاهی گذرا به روند ساخت دانشگاه آزاد در سطح کشور بیاندازیم؛ دیده میشود که در سالیان گذشته سازمان مرکزی در بیشتر شهرهای کشور واحدهای دانشگاه آزاد تاسیس کرده و شاید همین موضوع سبب شده است به میزانی کیفیت تعلیم مناسب دست بردارد و به سمت درآمدزایی حرکت کند.

این درحالی بوده که چندین سالی است سازمان مرکزی دانشگاه آزاد پذیرش برخی از مقاطع تحصیلی را در دانشگاه آزاد بدون کنکور کرده تا دانش آموزان را برای ثبت نام ترغیب کنند.

ثبت نام دانشجویان بدون کنکور و دیگر هیچ!

ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد نیز خود سبب ایجاد کردن مشکلاتی بوده که می توان به نمونه ای از آن در دانشگاه آزاد واحد ایذه اشاره کرد که بیش از ۱۸۰ دانشجو را در مقاطع گوناگون تحصیلی کاردانی و کارشناسی بدون ثبت نام در سامانه پذیرفتند و آنها را به کلاس درس راه دادند.

اکنون که فصل تحصیل فرارسیده است، دانشجویان بلاتکلیف هستند و قادر نیستند وارد کلاس درس شوند و انتخاب رشته کنند که این موضوع سبب دغدغه دانشجویان شده است.

دانشجویانی که برخی از آنها از اینکه در این چندسال وقت خودرا صرف کلاس درس کرده اما تکلیفشان مشخص نیست و البته نگرانتر از اینکه در این اوضاع بد اقتصادی پول خود و خانواده را هزینه کرده اند.

این دانشجویان امیدوار هستند که آقای میرزاده رئیس دانشگاه آزاد سریعا تکلیف آنها را مشخص کند و بخشی از وقت خود را برای از بین بردن معضلات این دانشجویان صرف کند.

برگزاری ۴ نشست با رئیس دانشگاه آزاد

محمدرضا کمالی در مکالمه با خبرنگارتسنیم در ایذه،با اشاره به وضعیت دانشجویان بلاتکلیف دانشگاه آزاد واحد این شهرستان اظهار داشت: کار آنها انجام شده است و برای چهارمین بار نزد آقای میرزاده رفتیم و گفتمان هایی درباره این موضوع نیز کردیم؛ که ایشان گفت باید متخلفان در این امر به کمیته انضباطی شناسانده شوند.

وی در ادامه همین مبحث اضافه کرد: ریاست سابق، معاون و همچنین چندین نفر از کارکنان تعلیم به کمیته انضباطی شناسانده شده اند و البته نامه ای هم از استان به دست ما رسید که پیگیر این موضوع باشید.

رئیس دانشگاه آزاد ایذه تصریح کرد: ریاست سازمان مرکزی دانشگاه آزاد تاکید داشتند که این کار خلاف قانون بوده و نباید صورت می گرفت؛ اما در روزهای فرا رسنده نیز برای پیگیری موضوع دانشجویان بلاتکیف به سازمان مرکزی می روم؛ امیدوار هستم که این کار انجام شود چرا که به ضرر دانشگاه است.

کمالی بیان کرد: متاسفانه این کار را به انجام رساندند و دانشجویان را بدون اینکه در سایت ثبت نام کنند پذیرفته اند و در حال حاضر نیز فشار می آورند که اسم این دانشجویان وارد سامانه ثبت نام نشده است و با گفتمان هایی که شده رضایت مسئولان دانشگاه را تاحدودی جلب کردیم که امیدوارهستیم هفته فرا رسنده نتیجه قطعی را بگیریم.

بیش از ۱۸۰ دانشجو بلاتکلیف هستند!

وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد دانشجو و در چه مقاطع تحصیلی هستند،گفت: دانشجویانی که بلاتکلیف اند بیش از ۱۸۰ نفر بودند و درمقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی هستند.

رئیس دانشگاه آزاد ایذه با اشاره به اینکه امید قطعی به ما نداده اند که مشکل این افراد از بین برده شود، عنوان کرد: امید قطعی به ما نداده اند؛ اما احساس می کنم این مشکل حل شود؛ چرا که نمی توان این دانشجویان را بلاتکلیف قرار داد و البته به جد برای از بین بردن این قضیه پیگیری کردیم؛ دانشجویان مقصر نیستند و مشکل دانشگاه بوده چرا قادر میبودند بگویند در سایت ثبت نام کنید.

وی در پاسخ به این سوال که این دانشجویان ورودی چه سالی هستند،بیان کرد: ۹۰ درصد آنها مربوط به بهمن ماه سال گذشته هستند و باقیمانده هم به سال ۹۲ بر می گردند.

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری تسنیم، تعداد۱۸۰ دانشجویی که بدون مجوز ثبت نام شده اند؛ سالها هزینه کردند یعنی اینکه هم پول خرج کردند و هم اینکه وقت خود را صرف تحصیل کردن در دانشگاه کردند که شاید روزی بتوانند با اخذ مدرک خود بتوانند مشغول به کارشوند؛ اما حالا می بینند که دانشگاه آزاد با ساده انگاری چنین گرفتاری ای را برای آنها بوجود آورده است.

گزارش از حمید اسکندری سبزی

____________________________________

گردآوری از : بهناز ذ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بيار می که به فتوی حافظ از دل پاک
««« »»»
غبار زرق به فيض قدح فروشويم

بلاتکلیفی بیش از ۱۸۰ دانشجوی فاقد مجوزدانشگاه آزاد ایذه /وقتی مسئولان دانشگاه آزاد دانشجویان را بدون کنکور ثبت نام و سپس رها می کنند

TT / 86 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال