ابراهیمی: جریان‌های سیاسی کشور را به یزیدی و حسینی تقسیم نکنیم


حجت الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی با اشاره به اینکه جریان عاشورا، جریان مقابله حق و باطل است، اظهار کرد: امام حسین (ع) با افرادی مبارزه کرد که آنها نماز می‌خواندند، روزه می‌گرفتند و شریعت را تا حدودی قبول داشتنn اما از یک حکومت باطل هم حمایت می‌کردند.

وی افزود: بنابراین امام حسین (ع) در مقابل این جریان باطل ایستاد. امروز هم در عزاداری‌های امام حسین (ع)، باید خط حق و باطل بررسی شده و به مباحث اصلی جریان عاشورا پرداخته شود نه اینکه در مراسم عزاداری امام حسین (ع) خواسته باشیم حق و باطل را با جریان‌های سیاسی امروز کشور تطبیق دهیم.

این عضو جامعه روحانیت با بیان اینکه تطبیق حق و باطل با جریان‌های سیاسی امروز کشور کار سخت و اشتباهی است، تصریح کرد: امروز نمی‌توانیم بگوییم کدام جریان یزیدی و کدام جریان حسینی است. این تقسیم‌بندی موجب اختلاف در جامعه می‌شود. اگر کس بخواهد عمداً این تقسیم‌بندی را انجام دهد، اختلاف ایجاد می‌کند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: هر جریانی طرفدار غرب باشد و مقابل ولایت بایستد، جریان باطل است اما تشخیص اینکه کدام جریان طرفدار غرب است کار دشواری است و آیا مداح یا روضه‌خوانی که جریان‌های سیاسی را به حق و باطل تقسیم می‌کند، تحلیل دقیقی در این‌باره دارد؟

وی در پایان با بیان اینکه در جامعه ما حق و باطل وجود دارد،‌ اظهار کرد: اگر این حق و باطل کردن‌ها توسط تحلیل‌گران واقعی و بابصیرت انجام نشود، در جامعه اختلاف ایجاد می‌کند و ایجاد اختلاف هم خلاف شرع است.

[ منبع این خبر سایت ساعت 24 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال