به وسیله پژوهشگاه مواد و انرژی؛ تکنولوژی برق خورشیدی در استان البرز پیشرفت می کند


با دیگران به اشتراک بگذارید

توسط پژوهشگاه مواد و انرژی؛ فناوری برق خورشیدی در استان البرز توسعه می یابد

تصویر و عکس توسط پژوهشگاه مواد و انرژی؛		فناوری برق خورشیدی در استان البرز توسعه کشف میکند
سیناپرس: پژوهشگاه مواد و انرژی با بزرگترین تولید کننده پانل های برق خورشیدی در تایوان در راستای توسعه فناوری برق خورشیدی استان البرز مشارکت میدارد.

سیدمحمود هاشمی نژاد، عضو هیأت علمی پژوهشکده مواد و انرژی در جلسه ای که اعضای پژوهشگاه با شرکت تایوانی تولید کننده پانل های برق خورشیدی داشت، نقل کرد: امروزه توسعه و ایجاد تکنولوژیهای پیشرفته فراتر از یک آزمایشگاه و پروژه های ملی است که با همکاری های بین المللی، شتاب و سود دوچندان کشف میکند.

وی نقل کرد: شرکت تایوانی تولید کننده پانل های برق خورشیدی سالانه بیش از هزار مگاوات پانل های خورشیدی تک، چندین بلوری و لایه نازک تولید می کند که با سرمایه گذاری اولیه ۱۲۲ میلیون دلاری در سال ۲۰۰۵ میلادی در سال گذشته شاهد درآمدی فراتر از سیصد میلیون دلار بوده است.

عضو هیأت علمی پژوهشکده انرژی خلال تأکید بر تبادل تجربیات محققان دو طرف در زمینه های مرتبط، با توضیح نقش مدیریتی پژوهشگاه در توزیع هفده نیروگاه بیست کیلوواتی برق خورشیدی بین کانون های وابسته به وزارت علوم نقل کرد: قرار شد همکاری های دو و چندین جانبه فنی در زمینه تأسیس نیروگاه های مگاوواتی برق خورشیدی در استان البرز با این شرکت تایوانی به عمل فرا رسد. در این نشست همکاری پژوهشگاه مواد و انرژی با یکی از بزرگترین تولید کننده های پانل های برق خورشیدی تایوان در جهت توسعه فناوری برق خورشیدی در استان البرز آغاز شد.

نظر يادتان نرود**

گردآوری توسط: ماندانا ت.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خيال روی تو در هر طريق همره ماست
««« »»»
نسيم موی تو پيوند جان آگه ماست

به وسیله پژوهشگاه مواد و انرژی؛ تکنولوژی برق خورشیدی در استان البرز پیشرفت می کند

TT / 29 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات