http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

اصلیترین ضعف کشور ما در قسمت درآمد زایی، نبود فرهنگ نوآوری است

اصلیترین ضعف کشور ما در قسمت درآمد زایی، نبود فرهنگ نوآوری است

با دیگران به اشتراک بگذارید

مهمترین ضعف کشور ما در بخش درآمد زایی، نبود فرهنگ نوآوری است

تصویر و عکس اصلی ترین ضعف کشور ما در بخش درآمد زایی، عدم فرهنگ نوآوری است
سیناپرس: دکتر حمیدرضا تهیه کنم خورشید ، رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، با اشاره به اینکه ما یک خلاء بسیار بزرگ در مورد کسب درآمد به نسبت کشورهای پیشرفته داریم ، اضافه کرد: اصلی ترین ضعف کشور ما در بخش درآمد زایی، عدم پیشرفت صنایع تک است.

وی درباره ضرورت ایجاد و وجود فناوری در کشور گفت: در کشور ما بخش عمده درآمدها از طریق صنایع ،خدمات یا بخش کشاورزی تولید
می شود و ما در هر سه حوزه هم دچار مشکل هستیم.وی اضافه کرد:  در بخش کشاورزی، کشورمان با محدودیت بسیار شدید آب  مواجه است.یعنی با این وضعیت ،کشاورزی و همچنین درآمدهای کشاورزی برای کشور محدود است.

دکتر تهیه کنم خورشید درباره بخش صنایع در کشور هم گفت: در بخش صنعت هم به خاطر عدم برخورداری از تکنولوژیها در  بالاترین سطوح،  بهره­وری پایین است. همچنین اکثر صنایع درآمدزا پیامد جانبی زیادی دارد که از آن جمله مضراتی است که به محیط زیست وارد می کنند.

وی ادامه داد: در  بخش خدمات هم وقتی قادر هستیم در فرا رسید زایی زیادی داشته باشیم که رفاه نسبی در جامعه موجود بوده و کشور از نظر اقتصادی وضعیت خوبی داشته باشد.  

وی ادامه داد : برای حل این مشکل کشورهای پیشرفته از دانشگاههاو مراکز تعلیمی شروع کردند وآموزش مناسب­شان را به سمت کارآفرینی، فناوری و در نهایت نوآوری سوق دادند.

وی اضافه کرد: به همین دلیل است که الان در کشورهای توسعه کشف کرده دانشگاهها، نسل سوم و چهارم هستند، دانشگاههای نسل اول دانشگاههایی بودند که فقط آموزش در آنها حاکم بود، دانشگاههای نسل دوم، آموزش و پژوهش، نسل سوم آموزش، پژوهش ، کارآفرینی و فناوری و نسل چهارم که الان جهان به آن سمت حرکت می کند دانشگاه هایی هستند که سیاست ها و برنامه های جامع برای  نوآوری دارند.

دکتر تهیه کنم خورشید درباره معضلات فرا رو در باره حرکت به سمت دانشگاه های نسل سه و چهار در کشور گفت:  هنوز فرهنگ اهمیت به نوآوری در کشور جانیافتاده است و متأسفانه دانشگاههای ما هم در مرحله نسل دوم توقف کردند .یعنی ما دانشگاههایی که کارآفرین باشند یا خوب تر از آن نوآور باشند ،نداریم.

به نقل کرده وی از سال ۱۳۸۰ در وزارت علوم و از سال ۸۷ در وزارت بهداشت ایجاد دانشگاههای نسل سوم و نسل چهارم آغاز شد ولی بزرگترین معضلی که در این مسیر وجود دارد عدم فرهنگ نوآوری در جامعه و حتی میان دانشگاهیان است.

 دکتر تهیه کنم خورشید ادامه داد: وظیفه و رسالت اصلی دانشگاه حرکت در  مسیر کار آفرینی ، تکنولوژی و در نهایت ثروت آفرینی و خلق ثروت است.

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  با تاکید بر اینکه باید انگیزه­های نوآوری در دانش­آموزان، دانشجویان و اعضای هیأت علمی را تقویت کرد، اضافه کرد: برگزاری کنگره­ها، مجمع­ها و سمینارهای گوناگون قادر هست باب مکالمه در این باره را در جامعه بوجود آورد  تا این مسئله برای سیاست­گذارها ، دانشگاهیان و آحاد جامعه جا بیفتد.

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، رویداد اینوتک را گامی در راستای تشویق دانشگاهیان ، نخبگان و کارآفرینان کشور برای ایجاد بستر  نوآوری در جامعه آگاهی داشت و خاطر نشان کرد: یکی از کارهایی که سال گذشته برای حمایت از کارآفرینان حوزه تندرست انجام شده بود برگزاری نخستین رویداد اینوتک توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بود که با تاکید بر نوآوری ، تکنولوژی و فناوری در حوزه تندرست به انجام رسانده شد.

وی با کامیاب خواندن این رویداد در سال گذشته اظهار امیدواری کرد که رویداد اینوتک امسال نیز با حمایت دانشگاهیان و کارآفرینان کشور بتواند گامی در راستای ایجاد فضای نوآفرینی و کارآفرینی در کشور باشد. دومین رویداد اینوتک تندرست با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و پژوهشگاه
 ابن سینا نوزده لغایت بیست ویکم آبان ماه در تهران به انجام رسانده میشود.  گفتنی است که پانل های این رویداد عبارتست از: الگوهای قابل بهره‌برداری برای زیرساخت‌های دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها نسل سوم کارآفرین حوزه تندرست، پروتوتایپ تا بازار در تجهیزات پزشکی، پروتوتایپ تا بازار در فرآورده های دارویی و زندگی کردی،جهانگردی

 

 

 

 

 

تندرست (درگیریها و فرصت ها)، فناوری اطلاعات و تندرست (درگیریها و فرصت ها)، مدل‌های مشارکت مخصوص شرکت‌های نوپا و حقوق مالکیت معنوی.

همچنین باید خاطرنشان شد که  اصول و فنون مذاکره، نمونه مدل و برنامه کسب و کار، نقش توجیهی، مبانی تجاری سازی، ارزش قرار دهی ایده و محصول و برنامه ریزی و توسعه فردی از جمله کارگاه های تعلیمی است که در رویداد اینوتک تندرست به انجام رسانده خواهد شد.

 

علاقه مندان قادر می باشند برای کسب آگاهی بیشتر  و ثبت نام  با دبیرخانه این رویداد به شماره ۰۲۱۲۲۴۳۰۶۶۵- ۰۲۱۲۲۴۰۵۷۰۴تماس حاصل نموده و یا به پایگاه خبر دهی این رویداد در نشانی www.inotechsalamat.com   مراجعه کنند.

 

_____________________

تهیه و تدوین: بهناز ذ.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سر مکش حافظ ز آه نيم شب
««« »»»
تا چو صبحت آينه رخشان کنند

اصلیترین ضعف کشور ما در قسمت درآمد زایی، نبود فرهنگ نوآوری است

TT / 101 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
تصویر دیده نشده از تیفانی آریانا دختر ترامپ
تصادف مرگبار کامیون با شتر در جاده زاهدان +عکس
بازگشت ۱۰ هزار تومان به مشترکان تلفن ثابت
آمار جدید مجروحان زلزله زرند؛ 24 نفر
استخدام برنامه نویس،گرافیست اپلیکیشن موبایل دریک شرکت معتبرIT
فرانسه، بایدها و نبایدهای سفر به فرانسه
روسیه سفیر بلژیک را احضار کرد
Half Life 2 از طریق Backward Compatibility برای ایکس باکس وان عرضه شد
حرف‌های جنجالی اکبر عبدی درباره شریفی‌نیا و فراستی/فراستی 100 هزار تومانم را پس نداده
تاثیرات مثبت نوشیدن روزانه آب
دانلود آهنگ جدید امین به نام دختر بندر
تکذیب ضرب و شتم دانش‌آموز در خدابنده
جدیدترین آمار فروش فیلم‌های سینمایی؛فروشنده 12 میلیاردی شد
استخدام بازاریاب محصولا بهداشتی در شرکت بدیع بهداشت آمیتیس
داستانک: میخ های روی دیوار
سورپرایز ویکی‌لیکس برای شریک انتخاباتی کلینتون
اگر قدرت مورچه در انسان بود با چه‌سرعت و قدرتی راه می‌رفت؟
عکس جالب از کودکی رضا صادقی
شمخانی: تروریست‌های تکفیری در عراق و سوریه در سرازیری شکست قرار گرفته‌اند
ریزر از لپ‌ تاپ ۱۷ اینچی گیمینگ خود رونمایی کرد