http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

مسکن رونق یابد، 300 نهاد فعال می‌شود

مسکن رونق یابد، 300 نهاد فعال می‌شود

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین و به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، عباس حاج رسولی‌ها با اشاره به رکود حاکم بر بازار مسکن در کشور و به ویژه شهر اصفهان اظهار داشت: برای خروج از این رکود نیازمند اهتمام جدی دولت هستیم.

وی افزود: دولت به منظور تک نرخی کردن تورم به دیگر بخش‌های اقتصادی از جمله بازار مسکن فشار وارد کرده و همچنین نرخ بیکاری را افزایش داده است، از این رو در این راستا همه نهادهایی که درآمدی ناشی از توسعه بازار مسکن دارند تمام توان خود را به کار گرفته تا در این بخش پویایی را ایجاد کنند.

رسولی‌ها ادمه داد: بیشتر درآمد شهرداری‌ها از حوزه ساخت و ساز است، از این رو شهرداری اصفهان به منظور کمک به مردم و همچنین پویایی ساخت و ساز در شهر اصفهان بسته‌های تشویقی را همچون سال‌های گذشته و با شاخص‌های بهتری در دستور کار قرار داده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر شهرداری دیگر نهادها نیز باید برای رونق ساخت و ساز به میدان بیایند، چنانچه چرخه ساخت و ساز در اصفهان به حرکت درآید فعالیت 300 نهاد دیگر نیز رونق خواهد گرفت.

حاج‌رسولی‌ها گفت: شهرداری با تسهیل و اجرای طرح‌های تشویقی برای صدور پروانه ساختمان می‌تواند به میزان قابل توجهی بازار ساخت و ساز را تعدیل کند، این بسته‌های تشویقی بهانه‌ای برای کمک به مردم است تا بتوانند با هزینه‌های کمتری پروانه ساختمان را دریافت کرده و صاحب خانه شوند.

وی افزود: شهروندان می‌توانند با دریافت پروانه ساختمان و به مدت سه سال نسبت به ساخت و ساز اقدام کنند و پیشنهاد می‌‌شود تا جایی که امکان دارد این فرصت را از دست ندهند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: تخفیف 70 درصدی صدور پروانه ساختمان در بافت‌های فرسوده را نیز یکی از طرح‌های شاخص شهرداری اصفهان در سال جاری در حوزه ساخت و ساز است.

در گذشته تخفیف شهرداری در حوزه بافت‌های فرسوده 50 درصد و سهم پرداختی دولت نیز در این زمینه 50 درصد بود که دولت طی چهار سال گذشته در این زمینه سهم خود را پرداخت نکرده است.

وی اقدام شهرداری در حوزه تخفیف 70 درصدی در بافت فرسوده را خیرخواهانه تلقی کرد و افزود: چنانچه شهروندان از این ظرفیت استفاده کنند گلوگاه‌های خدمات‌رسانی به بافت فرسوده بازگشایی می‌شود.

حاج‌‌رسولی‌ها اضافه کرد: بسته تشویقی تخفیف 70 درصدی صدور پروانه ساختمان در بافت فرسوده شهرداری را در واقع می‌توان تحقق اقتصاد مقاومتی دانست چرا که با توجه به اجرای این طرح شهروندان خود شهر را آباد می‌کنند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اعطای وام مسکن با سود کم از سوی دولت به نیازمندان در حوزه ساخت و ساز خاطرنشان کرد: دولت در این زمینه نباید زیاد نسبت به سند املاک بافت فرسوده متقاضیان را در گیر و دار قرار دهد چرا که مشکلات سند در این بخش‌ها قدیمی است و نباید به این مشکل بسنده کنند.

منبع: جام جم آنلاین
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
آغاز کلاس های آمادگی آزمون MSRT , آزمون EPT
باران پاییزی در کرج
کلیپ فیلم آموزش حسابداری آموزش حسابداری شرکت های جدید تاسیس
ویدیو فیلم پیتزا لوله ای! / دریافت کلیپ
عکس های سیمرغ از حضور گسترده بازیگران بازیگر و بازیگران در نمایش فیلم متولد ۶۵ (۱۰ عکس)
سیمرا حسن پور و شریک زندگی اش سامان سالور در نمایش فیلم متولد ۶۵ (۶ عکس)
علی ضیا, نیما ماه شعبان نژاد و محمد سلوکی در نمایش فیلم متولد ۶۵ (۵ عکس)
اولین کارگاه مجازی (غیر حضوری) سبک زندگی قرآنی به انجام رسانده می شود
فریدون مشیری، سراینده دلاویزترین غزل دنیا (۵ عکس)
انجمن یادگیری «اطلس قرآنی» مخصوص رابطین خبری به انجام رسانده می شود
خروج دود مشکوک از زمین در یکی از خیابان‌های تهران + فیلم
تنیس باز زن روسی حین مسابقه موهایش را کوتاه کرد ! عکس
دوستی صمیمانه مرد و خرس غول پیکر + عکس
رامین رضاییان بر بالین پورحیدری
دلیل نامگذاری هشتمین ماه سال به نام آبان چیست؟
استخدام حسابدار مجرب در یک هلدینگ معتبر در صنعت غذایی
بهترین قاریان و حافظان کشور در سال ۱۳۹۵ شناسایی شدند
آهنگ سهراب صفا بنام بهانه ی تو – دانلود موزیک جدید
"رویای نیمه شب"، نگاهی مثبت به همراهی و تعامل بین مذاهب دارد
درآمد ۵۸ هزار میلیاردی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی از منابع غیرشهریه ای
تبلیغات