کولر CPU یا موتور جت؛ مسئله این است! (۳ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

کولر CPU یا موتور جت؛ مسئله این است!

امروز Thermaltake یک کولر توجه کننده تازه به نام Engine 27 شناساند که هیچ شباهتی به کولرهای شایع ندارد. Engine 27 یک کولر کوچک با ارتفاع کم است اما آنچه که این محصول را متمایز می کند، طراحی غیر متداول است. در کولر Engine 27 فن نیز از فلز ساخته شده و افزون بر ایجاد گردش هوا، به عنوان حرارت گیر عمل می کند.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس کولر CPU یا موتور جت؛ مسئله این است!

 حرارت گیر عمده این کولر به واسطه اتم فلزی نسبتاً بزرگ با سطح توجه کننده تماس کشف میکند و حرارت را از سطح آن به سوی خود میکشد، اما از آنجایی که اتم موتور و تیغه های  فن نیز فلزی بوده و با حرارت گیر عمده در تماس است، حرارت به فن نیز رسانده میشود و با چرخش آن، حرارت مستقیماً با ملکول های هوا تبادل کشف میکند، چیزی که در طراحی متداول تنها توسط حرارت گیر انجام می شود. این کولر از طراحی به نام Sandia اقتباس شده است.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس کولر CPU یا موتور جت؛ مسئله این است!

Thermaltake Engine 27 تنها ۲۷ میلی متر ارتفاع دارد و احتمالاً نام آن به خاطر  شباهت با اتم موتور جت برگزیده شده است. این کولر با مشخصات استاندارد ۱U سازگاری دارد و قادر هست در Rackها بهره گرفته شود. به رغم طراحی غیر متداول، به ادعای Thermaltake این کولر هنوز هم ناپاکی صوتی بسیار کمی بوجود مییاورد. میزان ناپاکی صوتی به وجود آمده توسط فن این کولر سریع چرخش حداقل ۱۵۰۰ دور در دقیقه و حداکثر ۲۵۰۰ دور در دقیقه، ۱۳ الی ۲۵ دسیبل است.

 تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس کولر CPU یا موتور جت؛ مسئله این است!

کولر Thermaltake Engine 27 تنها ۳۱۰ گرم وزن دارد و با کلیه سوکت های سری LGA115x سازگاری دارد. قیمت این محصول تاکنون اعلام نشده است.

______________________

تهیه و تدوین: آتوسا ظ.

سخت افزار در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هر جا که دليست در غم تو
««« »»»
بی صبر و قرار و بی سکون باد

کولر CPU یا موتور جت؛ مسئله این است! (۳ عکس)

TT / 62 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال