http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

این خوراکی های بی بها را هیچ گاه نخورید!

این خوراکی های بی بها را هیچ گاه نخورید!

با دیگران به اشتراک بگذارید

این غذاهای بی ارزش را هرگز نخورید!


تصویر و عکس این غذاهای بی ارزش را هرگز نخورید!

آسان طلبی بسیاری از ما را مستقیم به دام غذاهای بی ارزشی مانند غذاهای منجمد می اندازد. حرارت ده و بخور، چه چیزی از این سهلتر؟ متاسفانه حتی سالمترین غذاهای منجمد ( از نظر ظاهر ) سرشار هستند از نمک، که باعث احتباس آب در بدن و تبدیل آن به میزبان انواع مریضیها و اضافه وزن می شود و…

مقاله ای که در ادامه می خوانید نگاشته متخصص تغذیه و نگارنده کتاب What Doctors Eat دکترها چه می خورند؟ است: برای اینکه متوجه شوم چه غذاهایی برایم خوب است و کدام یک خیر؟ فرآیند آزمون و خطای بلند مدتی را طی کردم. برخی غذاها بود که حس فوق العاده ای به من می داد و بعضی از آنها نیز روزم، هفته ام، هورمون هایم، و ظاهر جسمانی ام را خراب می کردند. من نبرد سختی را با این موارد آغاز کردم و نمی خواهم اجازه دهم دیگر حتی نزدیک لب هایم شوند. متوجه شدم غذاهایی هستند که اصلا ارزش خوردن را ندارند.

۶ غذایی که هرگز نخواهم خورد:

۱- نوشابه رژیمی

با اینکه از آخرین نوشابه رژیمی که خوردم سالهاست می گذرد، هنوز هم مزه اش را از یاد نبرده ام. این نوشیدنی برای مدت وقتی طولانی مانند پشتیبان و منبع انرژی باعث میشد در مسیر تحصیل حرکت کنم.اما به خاطر نا آگاهی، آگاهی نمیداشتم چه تاثیر منفی و مخربی روی باکتری های روده ام، تحول اشتهایم، و البته سطح انسولینم دارد. آن سالهایی که نوشابه رژیمی بهره میگرفتم از بدترین سالها برای تندرستم بود.

۲- غذاهای منجمد

آسان طلبی بسیاری از ما را مستقیم به دام غذاهای منجمد می اندازد. حرارت ده و بخور، چه چیزی از این سهلتر؟ متاسفانه حتی سالمترین غذاهای منجمد ( از نظر ظاهر ) سرشار هستند از نمک، که باعث احتباس آب در بدن و تبدیل آن به میزبان انواع مریضیها و اضافه وزن می شود. در واقع، تحقیقات تازه نمایان کرده اند که سدیم نسبت به آنچه اندیشیده میشد نقشی بزرگتر در تنظیم انسولین دارد.

۳- غلات ناشتایی

غذاهای با سرعت و آماده برای ناشتایی کودکانمان مانند غلات ناشتایی سرشار از قند هستند و نسخه ای برای بروز بیش فعالی در کودکان. غلات بسته بندی شده، مخلوطی هستند از کربوهیدرات های تصفیه شده و قند و همین آنها را تبدیل به غذاهایی می کند که هرگز نباید به سمتشان برویم.

۴- غذاهای چینی تهیه شده با مونو سدیم گلوتامات

در خانواده ام سر این غذاها جنگی بود. همسرم و فرزندها، به دنبال طعم و شیرینی های خوشمزه بودند، و دوست داشتند بیرون و در غذاخوریهای چینی غذا بخورند. اما من توان تحمل بیشتر غذاهای چینی را نداشتم – آگاهی می داشتم مونو سدیم گلوتامات که به غذاها افزوده میشود، روی وزن، روده، عملکرد ذهنی ام تاثیر منفی قرار میدهد، به همین خاطر دیگر به سمت غذاهایی که حاوی این افزودنی هستند نخواهم رفت.

۵- دونات

طی روزهایی که در اورژانس مشغول بودم، همیشه در اتاق استراحت دونات های طعم داری انتظارم را می کشیدند تا بخورمشان. مانند راه حلی برای از بین بردن خستگی و استرس ذهنی با خوردنشان اغوا می شدم، همین کافی بود که بعد از ۱۵ دقیقه عرق سرد بریزم و حس کنم اتاق در حال چرخیدن دور سرم است، یک ساعت زمان میبرد تا دوباره حالم به وضعیت عادی بازگردد، بعد از مدتی دونات را برای همیشه از برنامه غذایی خود کنار زدم.

۶- مافین

میاندیشیدم مافین ها جایگزینی سالم و خوب به مکان شیرینی هایی مانند دونات باشند. اما آیا آگاهی میداشتید یک مافین بزرگ قادر هست بیش از ۱۰۰۰ کالری داشته باشد؟ برچسب اطلاعات تغذیه روی این مافین های خوشمزه را بخوانید ( آنهایی که خودمان در خانه تهیه میکنیم را حساب نکنید ) و فقط مقدار کالری متعجبتا نمی کند بلکه مقدار قند، که سطح انسولین را به آسمان می برد نیز شگفت زده تان می کند.

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
بهترین حالت خوابیدن چیست؟
احمدی نژاد دبیرکل سازمان ملل را رئیس جمهور جهان نامید!
رئیس جمهور: دعواهای بی‌ثمر را رهاکنیم
۶ سند همکاری حمل و نقلی بین ایران و آلمان امضا شد
رهبری اجازه برداشت از صندوق توسعه ملی جهت حل مشکل آب را دادند
صدام بیشتر عراقی کشته است یا آمریکا؟
جزئیات دریافت کارت آزمون‌های استخدامی
کسانی که از دوران مبارزه، انقلاب را قبول نداشتند، تریبون گرفته اند و رأی مردم را زینتی می خوانند
تهاجم به یمن از مصادیق جنایت جنگی است
واژگونی مینی‌بوس حامل شهروندان ایرانی در ترکیه
چگونه ذهن خود را خالی کنیم؟ بازسازی مجدد افکار
فرهنگ سازی و تامین امنیت ،رسالت مشترک نیروی انتظامی و رسانه ملی است
شرط اول مجوز فعالیت مزون‌ها در شبکه‌های اجتماعی
کلیپ فیلم حسام نواب صفوی با آس و پاس (۱)
صحبت های نسرین مقانلو در نقش «مختارنامه»
آخرین وضعیت سرمایه‌گذاری MTN در بازار ایران
دلیل بدمزگی دهان در صبح و علاج آن
ترانه «داغ حسرت» با صدای سالار عقیلی
ماجرای اخطار برای پلمب صرافی‌ها +سند
گواردیولا: اغذیه مرا حسابی سرگرم کرده بود/ هنوز به بازیکنانم اعتماد دارم
تبلیغات