شرکت های ایرانی برای مشارکت و اجرای طرح های توسعه ای سریلانکا آماده اند


با دیگران به اشتراک بگذارید

شرکت های ایرانی برای مشارکت و اجرای طرح های توسعه ای سریلانکا آماده اند

خبرگزاری فارس: شرکت‌های ایرانی برای مشارکت و اجرای طرح‌های توسعه‌ای سریلانکا آماده‌اند

رئیس جمهور با تاکید بر گسترش روابط ایران با سریلانکا، گفت: شرکت‌های ایرانی برای مشارکت و اجرای طرح‌های توسعه‌ای سریلانکا آماده‌اند.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رئیس جمهور ایران روز دوشنبه و در دیدار با «مای تری پالا سیریسنا» رئیس جمهور سریلانکا که در حاشیه انجمن سران گردهمایی گفت‌و‌گوی ‏همکاری‌های آسیا در بانکوک انجام شد، گفت: ایران و سریلانکا همواره روابط خوبی داشته اند و هیچ مانعی در مسیر توسعه روابط دو کشور وجود ندارد.

رئیس جمهور با اشاره به اشتراک نظر ایران و سریلانکا در بسیاری از موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی گفت: دو کشور همواره در مجامع بین المللی در کنار هم بوده و از مواضع یکدیگر پشتیبانی کرده‌اند.

روحانی تصریح کرد: بعد از برجام و لغو تحریم‌ها، فرصت عالی ای برای ارتقاء سطح روابط دو کشور بویژه در حوزه اقتصادی فراهم فرا رسیده است.

وی در ادامه خشونت و افراطی‌گری را مشکلی در منطقه برشمرد و گفت: خشونت و افراطی‌گری عامل اصلی درگیری‌ها و تنش ها در بسیاری از جوامع است و باید همه گروه‌ها، اقوام، طوایف و پیروان مذاهب را برای تحمل و مدارا و مکالمه ی محترمانه با یکدیگر تشویق کنیم.

مای تری پالا سیریسنا رئیس جمهوری سریلانکا نیز در این دیدار با تاکید بر عزم راسخ کشورش برای توسعه روابط با ایران در همه زمینه ها، گفت: توسعه روابط با ایران برای ما بسیار حائز اهمیت است.

رئیس جمهور با تاکید بر گسترش روابط ایران با سریلانکا، اظهارداشت: شرکت‌های ایرانی برای مشارکت و اجرای طرح‌های توسعه‌ای سریلانکا آماده‌اند. روابط دو کشور برپایه مودت و دوستی بنا شده و ایران نقش اصلی ای در نقشهای توسعه سریلانکا داشته است.

رئیس جمهوری سریلانکا همچنین با قدردانی از نقش ایران در برقراری صلح و ثبات در سریلانکا گفت: ایران ثابت کرده که درک بسیار خوبی از مشکلات و مشکلات منطقه و سریلانکا دارد.

مای تری پالا سیریسنا با ابراز خرسندی از مسافرتش به تهران در فرا رسنده ای نزدیک، گفت: ما مصمم به توسعه همکاری ها با ایران در همه عرصه ها بویژه در حوزه های انرژی و کشاورزی هستیم.

*نظرات شما مايه دلگرمى ماست*

تهیه از: بهنام ذ.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از چشم بخت خويش مبادت گزند از آنک
««« »»»
در دلبری به غايت خوبی رسيده‌ای

شرکت های ایرانی برای مشارکت و اجرای طرح های توسعه ای سریلانکا آماده اند

TT / 19 — TP / 5%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات