دولت های منطقه کشتار مردم یمن توسط آل سعود را محکوم کنند/ ایرانی ها خود را در کنار یمنی ها می بینند


با دیگران به اشتراک بگذارید

دولت های منطقه کشتار مردم یمن توسط آل سعود را محکوم کنند/ ایرانی ها خود را در کنار یمنی ها می بینند

خبرگزاری فارس: دولت‌های منطقه کشتار مردمان یمن توسط آل سعود را محکوم کنند/ ایرانی‌ها خود را در کنار یمنی‌ها می‌بینند

عضو کمیسیون حقوقی مجلس با نقد از بی‌تفاوتی روزافزون دولت‌های منطقه نسبت به سرنوشت امت اسلام از آنان درخواست در برابر جنایت آل سعود در کشتار مردمان عزادار یمن از دایره سکوت بیرون فرا رسیده و این جنایت را محکوم کنند.

محمد دهقان نماینده مردمان طرقبه و چناران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، به حمله جنگنده‌های عربستان سعودی به مهمانی عزاداری و سوگواری سید و سالار شهیدان در شهر صنعا پایتخت یمن اشاره کرد و نقل کرد: جنایتی که سعودی‌ها در این حمله مرتکب شدند از جهت انسانی و اسلامی بسیار پراهمیت است.

وی اقدام سعودی‌ها در کشته و جراحتی کردن ۹۰۰ نفر از عزاداران حسینی را یادآور جنایات شمر و یزید در روز عاشورا خواند و با تصریح بر اینکه ماهیت آل سعود در این داستان روشن شد، اظهار داشت: آل سعود هیچ احترامی برای حقوق انسان‌ها و جان و مال آنها قائل نیست.

دهقان حمله جنگنده‌های سعودی به مهمانی سوگواری حضرت اباعبدالله‌ الحسین(ع) در یمن را سرآمد همه جنایات این رژیم برشمرد و نقل کرد: انتظار از سازمان‌های بین‌المللی این است که در واکنش به این جنایت به موضوع ورود کرده و بیش از این مهر سکوت در برابر رژیم آل سعود بر لب نزنند.

وی اضافه کرد: اگر دادگاه بین‌المللی لاهه بخواهد به یک پرونده با عنوان جنایات جنگی رسیدگی کند، همین کشتار مردمان عزادار توسط عربستان سعودی است.

نماینده مردمان طرقبه و چناران در مجلس شورای اسلامی نقل کرد: هرچند که عربستان عضو دادگاه بین‌المللی لاهه نیست، اما طبق اساسنامه، این دادگاه می‌تواند علیه جنایات این رژیم وارد عمل شود، چراکه مرتکب یکی از چهار جرمی شده که دادگاه بین‌المللی لاهه صلاحیت رسیدگی به آن را دارد.

وی انتظار از شورای امنیت را ارجاع پرونده حمله عربستان سعودی به مردمان عزادار یمن به دادگاه کیفری لاهه عنوان کرد و اضافه کرد: ایالات متحد آمریکا تا به حال پشت سر آل سعود ایستاده و در همه جنایات این رژیم شریک است و آبرویی برایش نمانده، اما زمان آن رسیده است که دامان خود را از این جنایت سعودی‌ها بری و حساب خود را از آنان جدا کند و اجازه ندهد بیش از این جنایات آل سعود علیه مردمان یمن ادامه کشف کند.

دهقان با نقد از بی‌تفاوتی روزافزون دولت‌های منطقه نسبت به سرنوشت امت اسلام و همسویی این دولت‌ها با رژیم صهیونیستی از آنان درخواست در برابر جنایت اخیر آل سعود در کشتار مردمان عزادار یمن از دایره سکوت بیرون فرا رسیده و این جنایت را محکوم کنند.

وی ادامه داد: هرچند که از رژیمی همچون بحرین که خود دستش به خون مردمان بی‌دفاع ناپاک است انتظار نمی‌رود در برابر کشتار مردمان بی‌دفاع یمن واکنشی از خود نمایان کنند،‌ اما بقیه دولت‌های عرب و منطقه نباید در قبال آل سعود بی‌تفاوت باشند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با تصریح بر این مورد که ملت کشورمان خود را در کنار ملت یمن می‌بیند بر ضرورت یکپارچگی همه ملت‌های مسلمان در حمایت از ملت مظلوم یمن و محکوم کردن جنایات آل سعود در قبال این ملت به مخصوص جنایت اخیر در ماه محرم تأکید کرد.

وی حمله جنگنده‌های سعودی به مردمان شرکت‌کننده در مهمانی عزاداری امام حسین(ع) را درس عبرت برای خوش‌بینان به تفاهم با آل سعود خواند و خاطرنشان کرد: سعودی‌ها و حامیان آمریکایی‌شان جز زبان مقاومت نمی‌فهمند و می‌خواهند با زور به خواسته‌های خود برسند.

نماینده مردمان طرقبه و چناران در مجلس شورای اسلامی در پایان ابراز امیدواری کرد که جنایت آل سعود علیه مردمان یمن در ماه عزای حسینی موجبات نابودی این رژیم را فراهم آورد.

—با تشکر از حسن انتخاب شما—

گردآوری توسط : پرهام ش.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چو پير سالک عشقت به می حواله کند
««« »»»
بنوش و منتظر رحمت خدا می‌باش

دولت های منطقه کشتار مردم یمن توسط آل سعود را محکوم کنند/ ایرانی ها خود را در کنار یمنی ها می بینند

TT / 49 — TP / 8%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال