http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

مجلس امام حسین(ع) طرحی برای اداره جهان است

مجلس امام حسین(ع) طرحی برای اداره جهان است

با دیگران به اشتراک بگذارید

مجلس امام حسین(ع) طرحی برای اداره جهان است

امام‌جمعه موقت اهواز، درس اباعبدالله الحسین(ع) را شناخت شمر زمانه آگاهی داشت و تصریح کرد: مجلس امام حسین(ع) کلاس درس، برنامه فردا و نقشی برای اداره جهان بوده و این مجالس عزاداری به انسان یاد می‌دهد که شمر زمانه‌اش را بشناسد.

تصویر و عکس مجلس امام حسین(ع) نقشی برای اداره جهان است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در اهواز، حجت الاسلام والمسلمین فوت شو احمدرضا حاجتی، شب گذشته، در جمع عزاداران حسینی در اهواز، با بیان اینکه امام خمینی(ره) حسین شناس درجه یک بود، اظهار داشت: اساساً امام خمینی(ره) بزرگ ترین انقلاب قرن را با نام «حسین(ع)» به پیروزی رساند و به همین دلیل بیان می کنم که «کلید رمز پیروزی انقلاب اسلامی و حضرت روح الله، حسین(ع)» است.

رئیس کانون عصر امام خمینی(ره) با اشاره به سوال خبرنگار غربی از بنیان قرار ده کبیر انقلاب اسلامی، بیان داشت: زمانی خبرنگار مجله تایمز به امام(ره) نقل کرد که شما گوشه فیضیه تحصیل کرده اید، از جامعه شناسی، روانشناسی، علم سیاست و اقتصاد دنیاای چیزی آگاهی نمیدارید؟ پس به چه صورت می خواهید دنیا را عوض کنید!؟ امام در پاسخش اینشکلی فرمود: «بله من از اقتصاد و روانشناسی و… شما چیزی آگاهی نمیدارم و خوب تر هم هست که نداندم، اما ما معادله دنیاای را عوض خواهیم کرد، ما فرا رسیده ایم بنایی را بنا کنیم، که در این بنا، حق مظلوم رعایت شود و بر ظالم بتازیم».

امام جمعه موقت اهواز، در ادامه نقل کرد: امام آن وقت سخن از تغییر به میان آورد و با نام حسین(ع) نیز کامیاب هم شد و معادله قدرت را در جهان عوض کرد.

*امام خمینی(ره)، پروراننده نسل حاج قاسم سلیمانی هاست

حجت الاسلام والمسلمین حاجتی، با تأکید بر اینکه امام خمینی(ره)، پروراننده نسل حاج قاسم سلیمانی ها بود، تصریح کرد: چه کسی باور می کرد در مملکتی که آمریکایی ها حکومت می کردند، امروز یک سردار مطیع ولایت، ایالات متحد آمریکا را در منطقه زمین گیر کند.

وی با بیان اینکه ۲۰ کیلومتر بالاتر از کربلا، مهد تمدن بابل است، نقل کرد: بابل تمدنی بزرگ و دنیاای بود، اما امروز هیچ اثری از آن نمیبینید و درحالی که زمین خشک و بی آب و علفی همچون کربلا به برکت نام حسین(ع)، سبز شد و با نام آن مرکز دنیا شد و به یقین بیان می کنم که با نام مبارک حسین(ع) نیز مرکز تمام تحولات جهان قرار خواهد گرفت.

استاد حوزه علمیه خوزستان، مجالس عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) را نقطه عروج انسان به آسمان توصیف کرد و اضافه کرد: در جوانی به فکر خودتان باشید و تلاش داشته باشید با شرکت در مجلس حسین(ع) بال پرواز یابید و دلتان آسمانی شود که اگر اینشکلی شدید، إن شاءالله فکر و فرهنگتان نیز آسمانی می توان.

*درس اباعبدالله الحسین(ع)، شناخت شمر زمانه است

امام جمعه موقت اهواز، مجلس امام حسین(ع) را کلاس درس، برنامه فردا و نقشی برای اداره جهان عنوان کرد و اظهار داشت: مجالس عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) به انسان مییاموزد که شمر زمانه اش را بشناسد.

حجت الاسلام والمسلمین حاجتی، در ادامه اضافه کرد: اگر به مجلس حسین فرا رسیدیم و شمر زمانه خود را نشناختیم، عزاداری هایمان هیچ ارزشی ندارد؛ چراکه درس حسین ابن علی(ع)، درس مبارزه و استقامت در برابر ظلم است.

*دل خوش بودن به وعده های دشمن، نهایت سهل فکر کنی است

وی با اشاره به پاسخ مقام معظم رهبری، نسبت به شبهه مذاکره امام حسین(ع) با عمر ابن سعد، نقل کرد: همان گونه حضرت آقا فرمودند، چنین تفسیری در خصوص مسائل تاریخ اسلام و مسائل کشور، نهایت سهل فکر کنی است؛ چراکه حضرت علی(ع) با زبیر و امام حسین(ع) با عمربن سعد، مذاکره به معنای امروز یعنی معامله نکردند بلکه هر دوی این بزرگواران به طرف مقابل خود نهیب زدند و آنها را نصیحت به خداترسی کردند.

امام جمعه موقت اهواز، نقل کرد: دل خوش بودن به وعده های دشمن، نهایت سهل فکر کنی است و آن هایی که گمان می کردند با مذاکره با دشمن قادر هستند راه پیشرفت کشور را فراهم کنند، هیچ شناختی از راه حسین(ع) نداشتند.

حجت الاسلام والمسلمین حاجتی، در پایان با تأکید بر اینکه هنوز صدای "هل من ناصر ینصرنی" اباعبدالله الحسین(ع) شنیده میشود، اظهار داشت: همان طوری که دیروز صدای حسین(ع) شنیده میشد، امروز نیز شنیده میشود و همان طوری که یزیدیان مقابل عقیله بنی هاشم، به صف شده بودند، امروز هم برای مقابله با جبهه انقلاب به صف شده اند و باید «هیهات مناالذله» گویان به مدد ولایت شتافت.

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
اولین نمونه رنو کوئید در ایران + 2 عکس
ثروتمندترین مرد جهان در یک قاب و دو تصویر
مهران غفوریان «همسایه‌ها» جلو دوربین برد!
ساخت و ساز روند رو به رشد ندارد
136 نوع مختلف از انواع بازاریابی (1)
برادر غیرتی دختری خواستگار سمج را به قتل رساند +تصاویر بازسازی صحنه قتل
جلسه 4 ساعته دادگاه CAS به نفع عراقی‌ها تمام شد
بروزرسانی هالووین بازی Clash of Clans منتشر شد
فیلم/ جدیدترین تیزر فیلم سینمایی «یتیم خانه ایران»
بهترین روشهای بهبود بهره وری کدامند؟
کلیپ فیلم مستند جنگنده صاعقه قسمت دوم
پای گروه داعش به اینستا آنجلینا جولی گشوده شد + تصویر و عکس
کیلیپ فیلم نخستین «قلب روی چیپ» بدست چاپ سه بعدی ساخته شد +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم ۲۴ ساعت گردش در برترین فرودگاه دنیا +( آپارات ) پخش
کلیپ فیلم دادخواهی یک روحانی به اعدام در ملاء عمومی و سوت و کف زدن تماشاچی ها + پخش
کلیپ فیلم ترانه دو دوست + پخش
نظر “نیوشا ضیغمی” درباره مسی، کارلوس کی روش و کفاشیان (۵ عکس)
خانم الناز شاکردوست در موزه شهر لندن (۲ عکس)
ویدیو فیلم مسابقات کشوری کریکت انتخابی تیم ملی در شیراز شروع شد / دریافت کلیپ
کیلیپ فیلم وارسی عملکرد تیم ملی کبدی کشورمان ایران در مسابقات بین المللی +( آپارات ) پخش
تبلیغات