http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

ضرورت توجه به مفاهیم انقلابی در مجالس حسینی

ضرورت توجه به مفاهیم انقلابی در مجالس حسینی

با دیگران به اشتراک بگذارید

ضرورت توجه به مفاهیم انقلابی در مجالس حسینی

مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان این که تربیت نیروهای انقلابی باید در مجالس امام حسین (ع) صورت گیرد، نقل کرد: باید در هیئات ها و مجالس حسینی مضامین انقلابی جای داده شود.

تصویر و عکس ضرورت توجه به مفاهیم انقلابی در مجالس حسینی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»از مازندران، حجت الاسلام ستار علیزاده، امروز در دیدار جمعی از رؤسای هیأت های مذهبی با بیان این که تربیت نیروهای انقلابی باید در مجالس امام حسین (ع) صورت گیرد، نقل کرد: باید در هیأت ها و مجالس حسینی مضامین انقلابی جای داده شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان این که خروجی هیأت های مذهبی باید تقویت باورها و اعتقادات مذهبی مردمان باشد، ادامه داد: هیأت های عزاداری باید رویکرد انقلابی و ولایی داشته باشد.

حجت الاسلام علیزاده با بیان این که انقلاب اسلامی و انقلاب حسینی تفکیک ناپذیر هستند، افزود: مبانی انقلاب اسلامی کشورمان و انقلاب حسینی یکی است و مردمان انتظارات زیادی از هیأت های مذهبی و جلسات ائمه اطهار (ع) دارند.

وی با تاکید بر این که در ارتباط با امر به معروف و نهی از منکر در ایام محرم و عزاداری ها باید بیشتر کار کنیم، تصریح کرد: نباید امر به معروف و نهی از منکر را کوچک بشماریم و باید در راستای تحقق این فریضه اصلی قدم های ارزشمندی برداریم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، بزرگ ترین معروف در انقلاب اسلامی را خدمتگزاری به مردمان آگاهی داشت و عنوان کرد: بزرگ ترین منکر در جامعه، ایالات متحده و رژیم استکبار است که همه باید تلاش کنیم ریشه آنها از زمین کنده شود.

حجت الاسلام علیزاده رسالت امروز روحانیان و هیأت های عزاداری را تقویت جبهه فرهنگی و دینی آگاهی داشت و نقل کرد: دشمنان نظام و اسلام دندان شان را برای تحریف عزاداری های ماه محرم تیز کردند و نباید قرار بدهیم کوچک ترین تحریف و خلاف واقع در آن نفوذ کند.

وی با اشاره به این که انقلابی بودن، شجاعت و تواضع امام حسین (ع) مثال زدنی است، اظهار داشت: باید نگاه انقلابی بودن عاشورا را ترویج کرد تا موثر باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به این که امام حسین(ع) متعلق به همه ادیان و مذاهب است، تصریح کرد: محبوبیت امام حسین (ع) عالم گیر و فراگیر است.

حجت الاسلام علیزاده با بیان این که امام حسین (ع) با ظلم مبارزه کرد و جامعه را نجات داد، عنوان کرد: تبلیغ معارف اسلامی و اهداف قیام عاشورا خوب ترین، جامع ترین، منطقی ترین، علمی ترین و گیرا ترین شیوه است و این رسالت بزرگ را هرگز نباید برزمین قرار داد.

وی با بیان این که دشمن از همه امکانات و ظرفیت های موجود در حال استفاده است تا امر تبلیغ و ترویج دین اسلام و فرهنگ اهل بیت صورت نگیرد، ادامه داد: امروز جنگ ما جنگ عزم ، اراده ها و جنگ نرم است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان این که امروز رسالت بزرگ ما تقویت جبهه فرهنگی و دینی است و روحانیان در این زمینه مؤثر هستند، خاطرنشان کرد: سلاح تقویت دین در دست روحانیت و مساجد و اماکن مذهبی پایگاه دین هستند.

حجت الاسلام علیزاده با بیان این که شرکت در عزاداری ها به مخصوص سوگواری امام حسین(ع) تنها نباید ظاهری باشد، ادامه داد: حضور در این مجالس ارزشی باید از اعمال وجود انسان بوده و باید نسبت به فلسفه قیام سید و سالار شهیدان به یک شناخت عالی دست کشف کنیم.

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
خواننده معروف زیر زمینی آزاد نشده است
ویکی لیکس ایمیل های محرمانه اوباما را منتشر کرد
غول پتروشیمی دانمارک آماده بازگشت به ایران شد
پلی استیشن 4 پرو از ۱ گیگابایت رم اضافه بهره می‌برد
شَهادت 4 تکنسین ایرانی در حمله انتحاری داعش در کرکوک
استخدام جوشکار | شنبه ۱ آبان ۹۵
پارک آبی مشهد باز هم حادثه آفرید
زمان پخش سریال همسایه ها | ساعت تکرار همسایه ها از شبکه ۲
حکومت کره شمالی ناپایدار است
«برف سرخ» بهرام توکلی اول آبان کلید می‌خورد/ ادای دینی به مجروحان غیرنظامی شیمیایی
استخدام کارشناس تحقیقات بازار در شرکت Standard World LLC
به ناحق ما را دوگانه پرست نامیدید؛ ما یکتاپرستیم
بان کی‌مون: حملات حلب ۵۰۰ کشته برجای گذاشته/ تعجب روسیه از اظهارات دبیرکل سازمان ملل
متوسلانی: جشنواره زدگی در سینمای ایران باید از بین برود/ برای فیلمسازانی که آثارشان را به خاطر حضور در جشنواره ها می سازند متأسفم!
استخدام سرایدار | شنبه ۱ آبان ۹۵
پورموسوی: تمام ایران بسیج شده تا پرسپولیس قهرمان شود
کشف علت گُرگرفتگی های شبانه در زنان
حضور رضوی با «دارکوب» شعیبی و «ماجراهای نیم روز» مهدویان در جشنواره فجر
استخدام کارشناس فروش با مزایای عالی در شرکت آرمانی
دوربین مخفی ایرانی جالب کمک به گدا