ضرورت توجه به مفاهیم انقلابی در مجالس حسینی


با دیگران به اشتراک بگذارید

ضرورت توجه به مفاهیم انقلابی در مجالس حسینی

مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان این که تربیت نیروهای انقلابی باید در مجالس امام حسین (ع) صورت گیرد، نقل کرد: باید در هیئات ها و مجالس حسینی مضامین انقلابی جای داده شود.

تصویر و عکس ضرورت توجه به مفاهیم انقلابی در مجالس حسینی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»از مازندران، حجت الاسلام ستار علیزاده، امروز در دیدار جمعی از رؤسای هیأت های مذهبی با بیان این که تربیت نیروهای انقلابی باید در مجالس امام حسین (ع) صورت گیرد، نقل کرد: باید در هیأت ها و مجالس حسینی مضامین انقلابی جای داده شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان این که خروجی هیأت های مذهبی باید تقویت باورها و اعتقادات مذهبی مردمان باشد، ادامه داد: هیأت های عزاداری باید رویکرد انقلابی و ولایی داشته باشد.

حجت الاسلام علیزاده با بیان این که انقلاب اسلامی و انقلاب حسینی تفکیک ناپذیر هستند، افزود: مبانی انقلاب اسلامی کشورمان و انقلاب حسینی یکی است و مردمان انتظارات زیادی از هیأت های مذهبی و جلسات ائمه اطهار (ع) دارند.

وی با تاکید بر این که در ارتباط با امر به معروف و نهی از منکر در ایام محرم و عزاداری ها باید بیشتر کار کنیم، تصریح کرد: نباید امر به معروف و نهی از منکر را کوچک بشماریم و باید در راستای تحقق این فریضه اصلی قدم های ارزشمندی برداریم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، بزرگ ترین معروف در انقلاب اسلامی را خدمتگزاری به مردمان آگاهی داشت و عنوان کرد: بزرگ ترین منکر در جامعه، ایالات متحده و رژیم استکبار است که همه باید تلاش کنیم ریشه آنها از زمین کنده شود.

حجت الاسلام علیزاده رسالت امروز روحانیان و هیأت های عزاداری را تقویت جبهه فرهنگی و دینی آگاهی داشت و نقل کرد: دشمنان نظام و اسلام دندان شان را برای تحریف عزاداری های ماه محرم تیز کردند و نباید قرار بدهیم کوچک ترین تحریف و خلاف واقع در آن نفوذ کند.

وی با اشاره به این که انقلابی بودن، شجاعت و تواضع امام حسین (ع) مثال زدنی است، اظهار داشت: باید نگاه انقلابی بودن عاشورا را ترویج کرد تا موثر باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به این که امام حسین(ع) متعلق به همه ادیان و مذاهب است، تصریح کرد: محبوبیت امام حسین (ع) عالم گیر و فراگیر است.

حجت الاسلام علیزاده با بیان این که امام حسین (ع) با ظلم مبارزه کرد و جامعه را نجات داد، عنوان کرد: تبلیغ معارف اسلامی و اهداف قیام عاشورا خوب ترین، جامع ترین، منطقی ترین، علمی ترین و گیرا ترین شیوه است و این رسالت بزرگ را هرگز نباید برزمین قرار داد.

وی با بیان این که دشمن از همه امکانات و ظرفیت های موجود در حال استفاده است تا امر تبلیغ و ترویج دین اسلام و فرهنگ اهل بیت صورت نگیرد، ادامه داد: امروز جنگ ما جنگ عزم ، اراده ها و جنگ نرم است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان این که امروز رسالت بزرگ ما تقویت جبهه فرهنگی و دینی است و روحانیان در این زمینه مؤثر هستند، خاطرنشان کرد: سلاح تقویت دین در دست روحانیت و مساجد و اماکن مذهبی پایگاه دین هستند.

حجت الاسلام علیزاده با بیان این که شرکت در عزاداری ها به مخصوص سوگواری امام حسین(ع) تنها نباید ظاهری باشد، ادامه داد: حضور در این مجالس ارزشی باید از اعمال وجود انسان بوده و باید نسبت به فلسفه قیام سید و سالار شهیدان به یک شناخت عالی دست کشف کنیم.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال