زبان فارسی از اهمیت بالایی در جهان اسلام برخوردار است


با دیگران به اشتراک بگذارید

زبان فارسی از اهمیت بالایی در جهان اسلام برخوردار است

خبرگزاری فارس: زبان فارسی از اهمیت بالایی در جهان اسلام برخوردار است

رئیس دانشگاه اسلامیه کالج پیشاور، نقل کرد: زبان فارسی، در منطقه و جهان اسلام، ارزش و اهمیت بسیار والایی دارد و برای یادگرفتن رسوم اسلامی ضروری است به زبان فارسی تسلط داشته باشیم.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، حبیب احمد، رئیس تازه دانشگاه اسلامیه کالج پیشاور کشور پاکستان در دیدار با علی یوسفی، مسئول خانه فرهنگ ایران در پیشاور با تأکید بر اینکه اخلاق اسلامی را فقط می‌توان در زبان فارسی کشف کرد، نقل کرد: متون فارسی سرشار از اخلاقیات است و ما در بخش علوم اجتماعیِ دانشگاه، زبان فارسی را به عنوان متون درسی عمده شناسایی کرده‌ایم.

حبیب احمد در ادامه این دیدار که به منظور بررسی همکاری‌های دوجانبه از جمله تأسیس بخش زبان فارسی در دانشگاه اسلامیه کالج پیشاور انجام شد، خاطرنشان کرد: زبان فارسی، در منطقه و در جهان اسلام، ارزش و اهمیت بسیار والایی دارد و برای یادگرفتن رسوم اسلامی ضروری است به زبان فارسی تسلط داشته باشیم.

رئیس دانشگاه اسلامیه کالج پیشاور با اشاره به این که زبان فارسی، زبان منطقه ما در کشور پاکستان بوده و باید احیا شود، اضافه کرد: تلاش خواهیم کرد تا روابط دوجانبه توسعه کشف کند و در این راستا با خانه فرهنگ ایران همکاری می‌کنیم؛ زیرا ایران هم کشور دوست و همسایه ماست و هم اینکه هر دو کشور ریشه‌های عمیق‌تری با هم؛ یعنی اخوت اسلامی داریم.

وی ادامه داد: در زمان تحصیل وقتی که به دانشگاه دجله کشور ترکیه رفتم، با وجود اینکه مسلط به زبان ترکی نبودم اما معضل خاصی در روند تحصیلی نداشتم چون اعداد آنها به فارسی بود.

حبیب احمد با اشاره به پیشرفت‌های علمی ایران، اظهار کرد: معتقدیم که ایران به هیچ عنوان در بحث علم و فناوری از آلمان، فرانسه و چین عقب نیست. البته این کشورها سالیانه بورسیه‌هایی متعددی به دانشجویان پاکستانی می‌دهند. سال گذشته ۶۰۰ الی ۸۰۰ دانشجوی پاکستانی به چین بورسیه شدند و ایران نیز می‌تواند سالیانه ۸ الی ۱۰ دانشجوی دانشگاه اسلامیه کالج را بورسیه کند.

یوسفی، مسئول خانه فرهنگ ایران در پیشاور نیز با استقبال از طرح‌های ارایه شده از سوی رییس دانشگاه اسلامیه کالج، نقل کرد: علاقمندیم هیأتی از استادان این دانشگاه به همراه شما مسافرتی به ایران داشته و در قالب یک سفر علمی و فرهنگی از نزدیک با پیشرفت‌های ایران آشنایی پیدا کنید.

این دیدار به منظور بررسی موضوعاتی چون همکاری‌های دوجانبه، تبادل هیأت‌های علمی و جهانگردی، اعزام استادان دانشگاه اسلامیه کالج پیشاور به ایران، خواهرخواندگی این دانشگاه با یکی از دانشگاه‌های ایران و اقدام برای تأسیس بخش زبان فارسی و توسعه روابط دوجانبه، انجام شد.

— با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد —

نگارنده : فيروز ح.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سرشک گوشه گيران را چو دريابند در يابند
««« »»»
رخ مهر از سحرخيزان نگردانند اگر دانند

زبان فارسی از اهمیت بالایی در جهان اسلام برخوردار است

TT / 46 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال