منظور جلیلی از «حدوددان» آقای روحانی است؟


وی که در انتخابات قبلی از روحانی شکست خورد این روزها بیش از سایر کاندیداهای احتمالی به دولت مستقر انتقاد می‌کند و کار را تا جایی پیش برده است که رییس دولت را هدف قرار می‌دهد. او در سخنانش که به تازگی انجام شده از لفظ و اصطلاح «حدوددان» استفاده کرده که یادآور «حقوقدان» است که حسن روحانی در مناظره با قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ به کار برد.

جلیلی گفته است: امروز در کنار کسانی که حقوق مردم را بشناسند به «حدوددان» هم نیازمندیم که حد و مرز منافع و حقوق مردم را بر اساس موازین دینی هم بشناسد و هم به آن ملتزم باشد. این یورش عریان کنایه‌آمیز سعید جلیلی به رییس‌جمهوری در حالی است که وی در شورای امنیت زیر دست او فعالیت می‌کند.

با توجه به اینکه حسن روحانی و دولت به هیچ کدام از انتقادهای سعید جلیلی پاسخ نمی‌دهند، احتمال اینکه او در آینده حرف‌های تندتری بزند را افزایش می‌دهد. با توجه به اینکه اصولگرایان قدیمی تصریح کرده‌اند کسانی که در انتخابات سال‌های اخیر رای نیاورده‌اند صلاح نیست که دوباره کاندیدا شوند شاید سعید جلیلی کاندیدای یک قشر تندرو باشد.

به گزارش ساعت ۲۴، کارشناسان معتقدند وقتی سایت رجانیوز این صحبت‌های جلیلی را همانند هفته‌ها و ماه‌های پیشین پوشش نداده است به نظر می‌رسد جلیلی حتی در میان جبهه پایداری نیز ممکن است طرفداران چندانی نداشته باشد. بنابراین پرسش سیاست‌ورزان این است که چرا جلیلی این‌گونه بی‌محابا انتقاد می‌کند و حتی شخص رییس دولت را هدف قرار داده است؟

یک پاسخ این است که او می‌داند در انتخابات بعدی شانسی ندارد و به همین دلیل خود نقش پیشگامی در تخریب روحانی را پذیرفته است. سعید جلیلی در چند سال فعالیت خود در شورای امنیت و چندین بار مذاکره با غربی‌ها نتوانست راهی برای رسیدن به توافق پیدا کند.

[ منبع این خبر سایت ساعت 24 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال