چرا قیمت خودروهای وارداتی بالاست؟


چرا قیمت خودروهای وارداتی بالاست؟

خودروهای وارداتی ، قیمت خودروهای وارداتی
بیشترین عامل اثرگذار بر قیمت خودروهای وارداتی تعرفه گمرکی است، اما 14 مولفه دیگر هم بر قیمت تمام شده خودروهای وارداتی اثر می گذارد.
تاریخ انتشار : 19 مهر 1395

عوامل موثر بر قیمت خودروهای وارداتی

در شرایطی که گفته می شود، قیمت خودروهای وارداتی دو برابر قیمت جهانی است یک پرسش در چرایی این وضعیت مطرح می شود اینکه سود واردکننده نقش اصلی در بالا بودن قیمت را دارد یا اخذ عوارض دولتی؟
برای پاسخ به این پرسش مولفه های موثر بر قیمت خودروهای وارداتی را بررسی می کنیم. بنابر ضوابط تعیین قیمت فروش خودروهای وارداتی که ازسوی وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه شده است و سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان آن را در اول اسفند سال 1393 به نمایندگی های واردکننده خودرو ابلاغ کرد، عوامل متعددی در قیمت خودروهای وارداتی دخیل است؛ بنابراین در حالی که تصور عمومی بر آن است که بیشترین عامل اثرگذار بر قیمت خودروهای وارداتی تعرفه گمرکی است، اما 14 مولفه بر قیمت تمام شده خودروهای وارداتی اثر می گذارد که هر یک از این موارد اثر مستقیمی بر افزایش قیمت خودروهای وارداتی دارد. اولین مولفه اثرگذار ارزش CIF خودرو است؛ CIF به معنی قیمت خودرو، بیمه و کرایه تا بندر مقصد است. فروشنده تحویل کالا را هنگامی به انجام می رساند که کالا در بندر مقصد تخلیه شود؛ بنابراین واردکننده باید در ابتدا ارزش CIF خودرو را مبنای قیمت قرار دهد که ملاک رسمی آن در کشور لیست قیمت منتشره گمرکی است. به عبارت بهتر، در بخش هزینه های خرید خودرو و حمل از مبدا تا گمرک ایران شاخص هایی همچون قیمت پایه خودرو، قیمت آپشن های خودرو، هزینه های حمل در خاک کشور سازنده، هزینه های حمل تا گمرک ایران و هزینه بیمه جمعا قیمت خودرو در گمرک ایران (CIF) را تشکیل می دهند.

خودروهای وارداتی

تعرفه گمرکی عاملی اثرگذار بر قیمت خودروهای وارداتی

بعد از ورود خودرو به بندر، واردکننده باید هزینه های ترخیص خودرو از گمرک را که شامل هزینه بیمه محموله در گمرک، حقوق گمرکی و سود بازرگانی است را بپردازد. بنابراین دومین مولفه اثرگذار بر قیمت خودرو «حقوق گمرکی و سود بازرگانی» است. بنابر قانون، حقوق گمرکی و سود بازرگانی برای خودروهای وارداتی با توجه به حجم موتور خودروها متفاوت است؛ به طوری که مجموع حقوق گمرکی و سود بازرگانی خودروهای زیر 2000سی سی 40 درصد و خودروهای با حجم موتور بین 2000 سی سی تا 2500 سی سی، 55 درصد تعیین شده است اما در این میان واردات خودروهای بالای ٢٥٠٠ سی سی در حال حاضر به دلیل نامگذاری به عنوان خودرو لوکس ممنوع است.

مولفه سوم اثرگذار هزینه انبارداری، تخلیه و بارگیری و عوارض بندری است. در این بخش اگر شرکت واردکننده انبار اختصاصی خود در گمرک را دارا باشد هزینه های آن کاهش پیدا می کند اما در غیر این صورت باید هزینه های بیشتری را بپردازد. پس از این واردکننده باید به ترتیب 8 عوارض دیگر را بپردازد. مواردی شامل عوارض هلال احمر، عوارض مندرج در بودجه سنواتی و جهت خرید آمبولانس (هزینه ثابت + 5 درصد)، هزینه ثبت سفارش، هزینه استاندارد، عوارض وزارت راه و شهرسازی در صورت حمل با ناوگان خارجی، هزینه اسقاط خودروهای فرسوده (تعداد یک تا 4 دستگاه بنا بر حجم موتور)، هزینه بانکی شامل کارمزد بدون احتساب سود و خسارت تاخیر تادیه دیون که این هزینه ها جمعا حدود 60 درصد به قیمت تمام شده خودرو اضافه می کنند.

پس از این واردکننده باید هزینه های صورت گرفته در مرحله پیش از تحویل خودرو به مشتریان را بپردازد. این هزینه ها شامل هزینه خدمات پس از فروش، هزینه های انبارداری داخل شرکت و هزینه های بازرسی قبل از تحویل خودرو به مشتری (PDI) است. در این میان PDI شامل حمل و نقل ترانزیت از گمرک به مرکز PDI، حمل و نقل و توزیع از مرکز PDI به عاملیت در سطح کشور را شامل می شود. بعد از این مرحله، واردکننده باید هزینه شماره گذاری خودرو را که حدود 10 درصد هزینه C&F (قیمت خرید خودرو + هزینه حمل به ایران) را تشکیل می دهد، واریز کند. به طور معمول حدود هشت درصد قیمت C&F به عنوان هزینه های عوارض و مالیات شماره گذاری از سوی اداره دارایی دریافت می شود.یکی از نکات قابل تامل در قیمت خودروهای وارداتی آن است که واردکننده پس از این موارد باید 9 درصد مالیات ارزش افزوده خودروهای وارداتی را نیز به خزانه دولت واریز کند که بعد فروش خودرو از مشتری دریافت می کند.بنابراین قیمت نهایی فروش نقدی به خریداران عبارت است؛ مبلغ قیمت تمام شده براساس 14 مولفه ذکر شده، به علاوه 7 درصد مبلغ قیمت تمام شده (شامل سایرهزینه ها، سود نمایندگی و واردکننده) به عنوان سود ناویژه و 3 درصد ارزش CIF خودرو بابت گارانتی و ارائه خدمات پس از فروش است. این در حالی است که در صورت پیش فروش کردن یا فروش اقساطی مابه التفاوت برابر دستورالعمل مصوب دریافت خواهد شد.

بر این اساس برخی از وارد کنندگان معتقدند واردات خودرو به کشور از عوارض 100 تا 110 درصدی برخوردار است که در صورت کاهش سود 7درصدی وارد کنندگان، نزدیک به 93 تا 103 درصد آن ازسوی دولت دریافت می شود. به گفته فرهاد احتشام زاد، رئیس انجمن وارد کنندگان خودرو در گفت وگو با «دنیای اقتصاد» براساس آیین نامه محاسبه قیمت تمام شده که در سال 1393 ابلاغ شده، سود واقعی براساس اجزای قیمتی، یعنی اجزای پایه ای قیمتی، مازاد بر آن 7 درصد در نظر گرفته شده است. که این 7 درصد شامل هزینه های سربار، مالی و عملیاتی و… است.وی با اشاره به اینکه پارامترهای غیرتعرفه ای بسیاری نیز در این میان بر قیمت وارداتی ها اثر گذار است، عنوان می کند:14 سرفصل هزینه را واردکننده باید پرداخت کند که همه این هزینه ها موجب دو تا دو برابر و نیم شدن قیمت خودروی وارداتی در مقایسه با قیمت جهانی آنها می شود، اما موضوع مهم تر این است که این هزینه در نهایت به مشتری ای تحمیل می شود که متقاضی خرید خودروی خارجی است. بر این اساس رئیس انجمن وارد کنندگان خودرو معتقد است که قیمت خودروهای وارداتی بیشتر از آنکه ناشی از عملکرد وارد کنندگان باشد ناشی از عوارض متعددی است که دولت دریافت می کند.

در حالی رئیس انجمن وارد کنندگان خودرو تاکید دارد که سود شرکت های واردکننده تحت کنترل است و سازمان حمایت روی آن نظارت دارد که برخی از خبرها حکایت از آن دارد که با وجود دستورالعمل تعیین ضوابط قیمت خودروهای وارداتی اما برخی از شرکت ها سود 12 تا 15 درصدی را از مشتری دریافت می کنند که این موضوع نیز موجب افزایش قیمت این خودروها می شود. با وجود این وارد کنندگان معتقدند که بازار خودروهای وارداتی رقابتی است بر این اساس هیچ شرکتی نمی تواند در بازار رقابتی سود بیشتری را دریافت کند.فربد زاوه، کارشناس خودرو در گفت وگو با «دنیای اقتصاد» در این باره می گوید:بازار خودروهای وارداتی رقابتی است؛ بنابراین شرکت ها مجبورند برای آنکه در رقابت با همتایان خود جا نمانند براساس بازار قیمت خود را تعیین کنند؛ بنابراین سود بیش از 7 درصد دریافت نمی کنند. زاوه با بیان اینکه سود 12 تا 15 درصد مربوط به خودروهای خاص است، عنوان می کند:برخی از شرکت ها که تامین خودروهایشان به سختی صورت می گیرد یا برخی از خودروها که در بازار کمیاب هستند براین اساس قیمت گذاری می شوند و این سود میان همه وارد کنندگان عمومیت ندارد.

وی معتقد است بازار خودروهای وارداتی در حال حاضر جذابیت چندانی برای سرمایه گذاری ندارد چون حقوق و عوارض بسیاری دریافت می شود که قیمت خودروها را افزایش می دهد؛ بنابراین میزان فروش وارد کنندگان نیز تحت الشعاع این موضوع قرار گرفته است. به رغم آنکه وارد کنندگان تمایل چندانی به نظارت دولت بر قیمت گذاری خودروهای وارداتی ندارند، اما آن گونه که به نظر می رسد دولت، نظارت بر بازار خودروهای وارداتی از کنتر ل قیمت تا نحوه ورود تاکید بسیاری دارد تا بازار خودروهای خارجی نیز ساماندهی شود. در این میان یکی از نکات قابل توجه ساماندهی واردات خودرو از طریق ورود شرکت های مادر به کشور است که نقش مهمی در قیمت خودروهای وارداتی دارد. به گفته مقامات دولتی، از آنجا که نمایندگی های رسمی خودروسازان خارجی در زمان تحریم نمی توانستند به طور مستقیم از خودروسازان خارجی خرید کنند و از تخفیف های مربوطه بهره مند شوند؛ بنابراین ورود خودرو به کشور به صورت غیرمستقیم صورت می گرفت که موجب افزایش هزینه آنها شده است. بر این اساس دولت سعی دارد با حذف ورود خودرو توسط شرکت های غیر مستقیم ضمن نظم بخشی به بازار وارداتی ها تا حدوی به تعدیل در قیمت خودروهای خارجی نیز بپردازد. هرچند دیدگاه دولت درخصوص ساماندهی بازار وارداتی ها قابل قبول است، اما هزینه ها و عوارض اخذ شده از خودروهای وارداتی نشان از آن دارد که دولت باید بازنگری جدی روی حقوق و عوارض واردات خودرو داشته باشد؛ زیرا هزینه های مترتب بر واردات خودرو در نهایت از جیب مشتری است که پرداخت می شود.

چرا قیمت خودروهای وارداتی بالاست؟

51
منبع : دنیای اقتصاد / م.ف

چرا قیمت خودروهای وارداتی بالاست؟ – روزنامه دنیای اقتصاد

donya-e-eqtesad.com/news/1072310
۱۲ ساعت پیش – دنیای اقتصاد: در حالی قیمت خودروهای وارداتی در ایران برای مشتری گران تمام می‌شود که دولت معتقد است در صورت اخذ مجوز نمایندگی‌ از شرکت‌ مادر قیمت …

چرا قیمت خودروهای وارداتی در ایران اینقدر بالا است؟

www.iranjib.ir/shownews/…/چراقیمتخودروهایوارداتی-در-ایران-اینقدر-بالا-است؟/
۶ ساعت پیش – در حالی قیمت خودروهای وارداتی در ایران برای مشتری گران تمام می‌شود که دولت معتقد است در صورت اخذ مجوز نمایندگی‌ از شرکت‌ مادر …

چرا قیمت خودروهای وارداتی بالاست؟ – نمناک

namnak.com/قیمتخودروهایوارداتی.p37890
رتبه: ۵ – ‏ نقد

۴۲ دقیقه پیش – خودروهای وارداتی و چرا قیمت خودروهای وارداتی بالاست و خودروهای خارجی چرا برای مشتری گران تمام می شود و عوامل موثر بر قیمت خودروهای وارداتی و نرخ …

چرا قیمت خودروهای وارداتی بالاست؟ – اخبار – ویکی نگار

www.wikinegar.com/news/5713335/چراقیمتخودروهایوارداتی-بالاست؟
۱۲ ساعت پیش – قیمت , خودروهای , خودروهای وارداتی , وارداتی , چرا قیمت خودروهای وارداتی بالاست؟ , چرا قیمت خودروهای وارداتی , چرا قیمت خودروهای , چرا قیمت , چرا , قیمت …

اقتصاد نیوز | ، چرا خودروهای وارداتی 2.5 برابر قیمت واقعی در …

eghtesadnews.com/…/چرا_خودروهای_وارداتی_2_5_برابر_قیمت_واقعی_در_بازار_جهان…
فرهاد احتشام‌زاد، رییس انجمن واردکنندگان خودرو پاسخ می‌دهد که چرا خودروهای وارداتی 2.5 برابر قیمت واقعی در بازار جهانی است؟

قیمتهای باورنکردنی خودروهای وارداتی در مناطق آزاد ایران – خودرو …

www.shahrekhabar.com/analysis/1409396100774654
قیمتهای باورنکردنی خودروهای وارداتی در مناطق آزاد ایران – خودرو. … دریافت قیمت خوردو صفر; اطلاعیه های فروش خودروسازان; ثبت نام فوری با تخفیف خودروها; مقایسه …… قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو +جدول · چرا احداث پمپ بنزین در شهرهای بزرگ توجیه …

چرا قیمت خودروهای وارداتی بالاست؟ – شبکه اینترنتی آفتاب

tnews.ir/news/8fa972034957.html
۴ ساعت پیش – در حالی قیمت خودروهای وارداتی در ایران برای مشتری گران تمام می شود که دولت معتقد است در صورت اخذ مجوز نمایندگی از شرکت مادر قیمت …

قیمت خودروهای چینی در جهان چقدر است؟/چرا خودروهای باکیفیت …

www.mashreghnews.ir/…/قیمتخودروهای-چینی-در-جهان-چقدر-استچراخودروهای-باکیف…
با توجه به واردات گسترده خودروهای چینی به کشورمان، مطمئنا برای ایرانی‌ها مفید خواهد بود که بدانند از بهترین محصولات خودروسازان چین، خبری در بازار ایران نیست.

خلاص خودروهای خارجی در سرازیری قیمت – مهمترین اخبار ایران و …

vista.ir/article/334198/خلاص-خودروهایخارجی-در-سرازیری-قیمت
در مورد اینکه چرا بازار خودروهای وارداتی با افت قیمت مواجه شده نظرهای بسیاری مطرح است. برخی سهمیه بندی بنزین را عامل اصلی می دانند و برخی دیگر واردات بیش از حد را …

قیمت انواع خودروهای داخلی و وارداتی در بازار – باشگاه …

www.yjc.ir › اقتصادی › نبض بازار

پژو پارس سال در بازار به قیمت 34 میلیون و 700 هزار تومان به فروش می‌رسد. … به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، قیمت انواع خودرو در بازار به شرح جدول زیر …. چرا قیمت 405 در بازار یک میلیون ارزانتر از کارخانه است؟

تفاوت قیمت خودرو وارداتی از نمایندگی تا بازار – بورس نیوز

www.boursenews.ir/fa/…/تفاوت-قیمتخودرووارداتی-از-نمایندگی-تا-با…
یکی از نمایندگی‌های یکی از خودروهای وارداتی علت این تفاوت قیمت را ارائه … است؛ چرا که تفاوت قیمت این خودرو از نمایندگی تا بازار ظاهرا ۱۲۰میلیون تومان است.

چرا قیمت خودروهای وارداتی بالاست؟ – طاها پخش

www.tahapakhsh.ir/p375967/news/قیمتخودروهایوارداتی-بالاست.html
۴ ساعت پیش – صنعت خودروسازی قیمت انواع خودروهای وارداتی 12 مهر جدولدر حالی قیمت خودروهای وارداتی در ایران برای مشتری گران تمام می شود که دولت معتقد است در …

Car.ir: بانک اطلاعات خودرو, قیمت خودرو ,اطلاعات فنی خودرو

www.car.ir/
اتومبیل, بانک اطلاعات خودرو، قیمت خودرو، قیمت ماشین،قیمت اتومبیل, مقایسه و انتخاب … قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو +جدول · چرا احداث پمپ بنزین در شهرهای بزرگ …

چرا خودروهای صادراتی ارزان‌ترند؟

www.poolnews.ir/fa/news/35675/چراخودروهای-صادراتی-ارزان‌ترند
دنیای اقتصاد- به عبارت بهتر، پراید یا سمندی که به دست مشتری خارجی رسیده، … براساس آمار مذکور، قیمت متوسط خودروهای صادراتی کشور در سال گذشته، حدود شش …

چرا تعداد خريداران خودرو در گرجستان اين قدر زياد است؟ – …

https://autopapa.ge/…/چرا%20تعداد%20خريداران%20خودرو%20در%20گر…
پاسخ به اين سؤال فقط سه کلمه است: امنیت، سرویس، قیمت! کلمۀ اول – امنیت در طی 5 … بدین علت چنين خودروها از خودروهای وارداتی به مراتب ارزان ترند. در منطقۀ کنترل …

چرا قيمت خودروهاي وارداتي بالاست؟ – مجله خبری فور خبر

4khabar.ir/search/?q=چرا+قيمت+خودروهاي+وارداتي+بالاست؟
ايسنا/ هفته جاري قيمت برخي خودروهاي وارداتي در بازار افزايش يافته است. اين هفته قيمت النترا يک ميليون تومان، تويوتا RAV۴ معادل يک ميليون تومان و ياريس هاچ‌بک …

چرا قیمت خودروهای وارداتی بالاست؟ – SPI News

spinews.ir › خودرو
اخبار خودرو در حالی قیمت خودروهای وارداتی در ایران برای مشتری گران تمام می‌شود که دولت.

محاسبه گر میزان هزینه ترخیص خودرو از گمرک – اروند پلاک

arvandplak.ir/محاسبه-گر-میزان-هزینه-ترخیص-از-گمرک/
۱) واردات خودروهای با موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی ممنوع است و تعرفه ها برای خودروهای زیر ۲۵۰۰ است … چرا تو قیمت سیف خودرو کیا مدل های ۲۰۱۶ اسپورتیج ۲۰۰۰ cc نیست ؟

چرا قیمت خودروهای وارداتی بالاست؟ | پورتال خبری

www.myfreeweb.irHome › اخبار › صنعت و معدن
۱۱ ساعت پیش – سلامتی · Home اخبار صنعت و معدن چرا قیمت خودروهای وارداتی بالاست؟ … قیمت خودروهای ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیونی وارداتی / جدول قیمت خودروهای ۱۰۰ تا ۲۰۰ …

چرا قیمت خودرو بالا رفت؟ – جديدترين اخبار ايران و جهان ممتاز …

www.momtaznews.com/چراقيمتخودرو-بالا-رفت؟/

چرا قیمت خودرو بالا رفت؟ … خودروسازان بزرگ کمتر از ۱۰ درصد قطعات مورد نیاز آنها وارداتی است؛ بنابراین چگونه صنعت نفت می‌تواند با حساسیت‌های موجود قطعات خارجی …

چرا قیمت خودروهای وارداتی بالاست؟
X
خودروهای خارجی
X
دنیای اقتصاد
X
اقتصاد
X
قیمت خودروهای وارداتی
X
بارداری
X
انبارداری
X
خودروهای وارداتی
X
تعرفه گمرکی عاملی اثرگذار بر قیمت خودروهای وارداتی
X
قیمت خودرو
X
قیمت خودرو در گمرک ایران
X
عوامل موثر بر قیمت خودروهای وارداتی

چرا قیمت خودروهای وارداتی بالاست؟ – http://www.ayineh.com

www.ayineh.com/item-951919-چرا%20قیمت%20خودروهای%20وارداتی%2…
عصر خودرو– در حالی قیمت خودروهای وارداتی در ایران برای مشتری گران تمام می‌شود که دولت معتقد است در صورت اخذ مجوز نمایندگی‌ از شرکت‌ مادر قیمت وارداتی‌ها تعدیل خواهد …

بررسی مافیای واردات خودرو در کافه‌خبر/ چرا خودروهای وارداتی 2 …

baztabnews24.ir/…/بررسی+مافیای+واردات+خودرو+در+کافه+خبر+چرا+خو
بررسی مافیای واردات خودرو در کافه‌خبر/ چرا خودروهای وارداتی 2.5 برابر قیمت واقعی در بازار جهانی است؟ اقتصاد > صنعت – فرهاد احتشام‌زاد، رییس انجمن واردکنندگان …

چرا قیمت خودرو در ایران ۲ برابر می‌شود؟ – ساوالان خبر

www.savalankhabar.ir/136868/چراقیمتخودرو-در-ایران-۲-برابر-می‌شود/
۲۲ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. – عضو انجمن واردکنندگان خودرو گفت: به دلیل بالا ‌بودن هزینه‌های واردات خودرو قیمت خودروهای وارداتی در ایران به‌طور میانگین به دو برابر قیمت جهانی این …

برچسب ها – قیمت خودرو – عصر ایران

www.asriran.com/fa/tag/1/قیمت%20خودرو
میزان کاهش و یا افزایش قیمت خودروهای داخلی و وارداتی… با فرا رسیدن فصل پاییز حباب بازار … چرا قیمت محصولات سایپا افزایش یافت؟ معاون بازاریابی و فروش گروه …

چرا خودروهای وارداتی گران شدند؟ – منبری ها

www.menbariha.ir/module/news/37478/چراخودروهایوارداتی-گران-شدند؟
۱۱ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. – به گزارش “منبری ها” به نقل از دنیای اقتصاد: در حالی قیمت خودروهای داخلی بعد از پشت‌سر گذاشتن روزهای پرهیجان خود، در هفته جاری ثبات را تجربه …

اعلام قیمت گمرکی تویوتا و لکسس‌های وارداتی | پدال، مجله …

www.pedal.ir/تویوتا/قیمت-گمرکی-تویوتا-لکسس/
۳ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. – گمرک ایران، قیمت انواع خودروی سواری تویوتا مدل 2016 وارداتی را اعلام کرد …. یکی نیست از این اقایون سوال کنه که چرا کمری هیبرید 30 هزار دلاری که …

جدول قیمت خودروهای وارداتی قبل از ورود به ایران – جوان خودرو

www.javankhodro.ir/816/جدول-قیمتخودروهایوارداتی-قبل-از-ورود/
۲ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – همانطور که همگی می دانیم قیمت خودروهای وارداتی بیرون از ایران بسیار … در حال حاضر تعرفه واردات بین 40 تا 55 درصد است چرا قیمت خودرو وارداتی …

چرا باید قیمت خودروهای وارداتی بدون منطق افزایش یابد؟ – تجارت

tejaratonline.ir/fa/…/چرا-باید-قیمتخودروهایوارداتی-بدون-منطق-افزایش-یا…

۲۶ شهریور ۱۳۹۳ ه‍.ش. – عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت : سازمان حمایت از مصرف کنندگان و وزارت صنعت و معدن باید نسبت به واردات خودرو و قراردادهایی …

قیمت خودروهای وارداتی چرا چندبرابر شد – صبح بخیر

sobbekheir.com/news/قیمتخودروهایوارداتیچرا-چندبرابر-شد

قیمت خودروهای وارداتی چرا چندبرابر شد. دبیرکمیسیون انرژی مجلس به سود چشمگیری از محل واردات خودرو اشاره کرد و تاکید کرد:این سود درحال حاضر به جیب افرادی خاص …

اقتصاد ایران آنلاین – خودرو

eghtesadeiranonline.com/car

ورود خودروهای جدید خارجی زیر 30 میلیون تومان به بازار … در شرایطی که ایران خودرو و سایپا به دنبال تولید خودروی ارزان قیمت هستند، رنو نیز با استفاده از کارت . … اگر خودروهای مصادره شده غیر قانونی بودند حالا چرا یک شبه باید آزاد شوند و اگر قانونی …

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال