وزیر ارتباطات: با کارشکنی اپراتور ها در ترابرد پذیری رویاروی می کنیم


با دیگران به اشتراک بگذارید

وزیر ارتباطات: با کارشکنی اپراتور ها در ترابرد پذیری مقابله می کنیم

وزیر ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات نقل کرد: اگر اپراتوری از سقف تعرفه مصوب بیرون رود به آن رسیدگی می‌کنیم. محمود واعظی وزیر ارتباطات در مهمانی راه اندازی پروژه‌های اپراتور دوم تلفن همراه بیان داشت: رعایت سقف تعرفه مصوب کمیسیون تنظیم مقررات در خصوص تعرفه بسته‌های اینترنتی حائز اهمیت است اما اگر اپراتوری از سقف تعرفه مصوب بیرون رود با آن برخورد می‌کنیم و زیر سقف تعرفه مصوب اپراتورها در تعیین تعرفه بسته‌ها مختارند و بازار رقابتی تعیین کننده تعرفه است.

تصویر و عکس وزیر ارتباطات: با کارشکنی اپراتور ها در ترابرد پذیری مقابله می کنیم

او در ادامه نقل کرد: مشترکان تلفن همراه با امکان ترابردپذیری مختارند بر اساس سه فاکتور کیفیت ، سرعت و تعرفه اپراتور خود را برگزند و اجباری به ادامه سرویس از یک اپراتور به خاطر شماره موبایل وجود ندارد.

واعظی در ادامه در خصوص رویکرد اپراتورها درباره نقش ترابرد پذیری نقل کرد: در ترابردپذیری رویکرد اپر اتورها یکسان نیست برخی اپراتورها امکان تحول را بر عهده مردمان می‌گذارند و برخی دیگر امکان می دارد با این موضوع قبول نداشته باشد. هفته گذشته کمیته ویژه‌ای را در رگلاتوری برای این موضوع تشکیل داده‌ایم و از هر اپراتور افرادی در این کمیته عضو شده‌اند تا موانع را به صورت آگاهی می داری چک کنند اگر در این نقش با کارشکنی مواجه شویم حتما اقدامات ضروری را به انجام خواهیم رساند و ابزار مقابله با کارشکنی را در اختیار داریم.

او اضافه کرد: تعیین سقف تعرفه برای ارائه خدمات از سوی اپراتورها در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مصوب می‌شود و اپراتورها باید در ارائه بسته‌های اینترنتی پایین‌تر از سقف تعرفه‌ها عمل کنند.

واعظی در خصوص اجرای نقش رجیستری گوشی‌های موبایل که بنا به اظهارات اعضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا پایان سال در مرحله پایلوت می‌ماند، بیان داشت: اجرای رجیستری کار بزرگی است و وقت اعلام نتایج آن زمان‌بر است لذا اعلام تصمیم نهایی را به بعد موکول می‌کنیم.

او در جذب سرمایه‌گذاری خارجی درکشور نقل کرد: پس از برجام برخی مذاکرات آغاز شد و هم با اپراتورهای عمده، جایزی و هم FCP‌ها در حال مذاکره هستند.

وزیر ارتباطات در خصوص اینکه چرا موانع ترابردپذیری مانند پیام اعلام ترابرد رفع نمی‌شود، بیان داشت: کمیته ویژه‌ای برای این کار انتخاب شده است و از اپراتورها خواسته‌ایم که با حضور در میدان به سمت رفع معضل بروند.

او در ادامه از راه اندازی فاز دوم شبکه ملی اطلاعات در دهه فجر گزارش کرد و نقل کرد:  به شدت به دنبال توسعه دولت همراه هستیم.

واعظی اضافه کرد:‌هیچ کس فکر نمی‌کرد که امروز این میزان دیتا در کشور به کار گرفته شود و برای این استفاده گسترده باید به فکر توسعه زیرساخت‌ها باشیم. البته در راستای تحقق این کار با مخالفت‌هایی مواجه شدم از مجلس کارت زرد گرفتم اما فکر می‌کنم توسعه زیرساخت‌های بهره گیری از دیتا جزو اهداف سیاست‌های نظام و رهبری است و به همین خاطر بر لزوم توسعه در این حوزه اصرار دارم.

—————————————————-

مطلب از : بهرام د.

آموزش و ترفندهای گوناگون در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چو گفتمش که دلم را نگاه دار چه گفت
««« »»»
ز دست بنده چه خيزد خدا نگه دارد

وزیر ارتباطات: با کارشکنی اپراتور ها در ترابرد پذیری رویاروی می کنیم

TT / 68 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال