برخی از بازیکنان نامدار جهان به علت زیان دیدگی مجبور شدند از جهان فوتبال خداحافظی کنند.

تبلیغات
به چه صورت در اینترنت مارک سازی کنیم برنده تور رایگان ارمنستان شوید

به گزارش ایسنا، هر بازیکنی امکان می دارد به دلیل زیان دیدگی مدتی از میادین دور باشد. گاهی اوقات این زمان طولانی مدت می شود و یک فصل یا یک تورنمنت نابود میشود. حتی امکان می دارد شدت و تعدد زیان دیدگی بازیکنان به حدی برسد که برای حفظ سلامتی‌شان مجبور به خداحافظی از جهان فوتبال شوند. این اتفاق برای ستاره های فوتبالی نیز رخ داده است. در ادامه به برخی از آن ها اشاره می شود.

جست فونتین

این مهاجم فرانسوی رکورد ۱۳ گل را در جام دنیاای ۱۹۵۸ سوییس را به ثبت رساند. با وجود این در ۲۸ سالگی به دلیل شکستگی یکی از پاهایش مجبور شد به فوتبال خود پایان بدهد. بازیکن پیشین تیم نیس و ریمس فرانسه پس از آنکه مشخص شد دیگر نمی‌تواند مثل اول فوتبال بازی کند، این تصمیم را گرفت.

پابلو آیمار

هافبک پیشین تیم ملی فوتبال آرژانتین سال گذشته به دلیل زیان دیدگی‌اش از ناحیه قوزک پا مجبور شد از جهان فوتبال خداحافظی کند. بازیکن پیشین والنسیا پس از طلاق از بنفیکا در پرتغال، به لیگ مالزی رفت اما به دلیل بهبود کشف نکردن زیان دیدگی‌اش پس از انجام چندین بازی به کشورش بازگشت و پس از ۶ ماه دوباره در تیم پیشین خود یعنی ریورپلاته پا به توپ شد اما باز هم معضلات جسمی او را از میادین راند و در نهایت بر آن شد از فوتبال خداحافظی کند.

مارکو فان باستن

او که در تیم ملی فوتبال هلند و باشگاه میلان به عنوان یک مهاجم درخشید، در سال ۱۹۹۳ مجبور به خداحافظی از جهان فوتبال شد. بازیکن هلندی پس از انجام جراحی های متعدد روی قوزک پایش و درمان نشدن زیان دیدگی، به طور کامل فوتبال را کنار گذاشت.

گابریل باتیستوتا

این مهاجم آرژانتینی در فیورنتینا درخشید و سپس در تیم های رم و اینتر نیز زمان نورانی ای را پشت‌سر گذاشت اما در نهایت به دلیل زیان دیدگی های متعدد قوزک پا و زانو، مجبور شد از جهان فوتبال کنار برود. او آخرین بازی‌هایش را در لیگ فوتبال قطر به انجام رساند.

لویجی ریوا

او خوب ترین گلزن تیم ملی ایتالیا با ۳۵ گل و جلوتر از الساندرو دل‌پیرو و روبرتو باجو قرار دارد. ریوا دوبار در هر دو پایش دچار شکستگی شد. در سال ۱۹۷۸ و وقتی که برای کالیاری بازی می کرد، دچار پارگی تاندون آشیل شد و در نهایت مجبور شد فوتبال را کنار قرار بدهد.

سباستین دایسلر

او یکی از بازیکنان مستعد در آلمان بود اما مجبور شد در ۲۷ سالگی از جهان فوتبال کناره‌گیری کند. پنج بار زانویش تحت عمل جراحی قرار گرفت و به علت درد زیاد مجبور به انجام فیزیوتراپی شد تا بتواند قدم بزند.

رونالدو

رونالدو نازاریو یکی از خوب ترین بازیکنان برزیلی به حساب مییاید. مهاجم پیشین رئال مادرید در طول زمان فوتبالش با زیان دیدگی های متعددی به خصوص از ناحیه زانو رو به رو شد. او پس از به اتمام رساندن زمان نقاهتش در سال ۲۰۰۹ به کشور برزیل بازگشت و با لباس و پیراهن کورینتیانس بازی کرد اما بازهم معضلات جسمی اجازه نداد برای این تیم بازی کند. او در نهایت با چشمان گریان از فوتبال خداحافظی کرد.

توستائو

این بازیکن برزیلی پیش از قهرمانی با کشور برزیل در جام دنیاای ۱۹۷۰ در اثر برخورد توپ به چشمش دچار زیان دیدگی شد. این اتفاق باعث شد قرنیه چشم توستائو دچار مشکل شود. پس از آن در بینایی وی آشفتگی زیادی ایجاد شد و در نهایت منجر به پایان زمان فوتبالی این بازیکن در ۲۷ سالگی شد.

اوله گونار سولسشائر

این مهاجم نروژی که با گلزنی‌ در دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا سال ۱۹۹۹ برابر بایرن مونیخ عنوان قهرمانی را به منچستریونایتد رساند، در طول زمان ورزشی مجبور شد چندین بار زانویش را عمل کند. با این حال به شرایط آرمانی بازنگشت و مجبور شد در سال ۲۰۰۷ با شیاطین سرخ و جهان فوتبال خداحافظی کند.

کارلس پویول

این مدافع متعصب که یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال اسپانیا است، در طول زمان فوتبالش بیش از ۳۵ زیان دیدگی داشت. مدافع پیشین بارسلونا در نهایت قادر نبود زیان دیدگی تاندون آشیل را تحمل کند و از جراحی های گوناگون روی زانویش خسته شد. او به همین دلیل از فوتبال خداحافظی کرد.

فرناندو ردوندو

ردوندو یکی از خوب ترین هافبک های رئال مادرید بود اما در میلان از فوتبال خداحافظی کرد. زیان دیدگی های متعدد او از ناحیه زانو ایجاب کرد نتواند تا پایان قراردادش در تیم ایتالیایی بازی کند. ردوندو آرژانتینی پس از انجام ۱۶ بازی در میلان، فوتبال را کنار گذاشت.