واگذار 200 شرکت دولتی تا پایان امسال


به گزارش صبحانه، واگذار 200 شرکت دولتی تا پایان امسالبه گزارش صداوسیما؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان خصوصی سازی سیدجعفر سبحانی مشاور این سازمان با تشریح برنامه واگذاری‌ شرکت‌های دولتی در نیمه دوم امسال گفت: برای امسال ، 200 شرکت دولتی در فهرست واگذاری‌ها قرار گرفته که در حال قیمت‌گذاری و طی فرآیند واگذاری‌ آنها هستیم و بر این اساس امیدواریم تا پایان سال همه شرکت‌های مشمول واگذاری، به سرانجام برسد.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی افزود: تمامی شرکت‌هایی که از سوی سازمان خصوصی‌سازی واگذار شده‌اند، بدون استثناء به صورت مداوم، تحت نظارت این سازمان ادامه فعالیت می‌دهند و به موجب قانون، 5 سال نظارت بر حسن انجام کار آنها بر عهده سازمان است.

وی افزود: واحدهای واگذار شده به صورت دوره‌ای و حداقل دو نوبت در سال، مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌گیرند تا از روند و فرآیند تعیین‌شده برای آنها خارج نشوند؛ ضمن اینکه اگر لازم باشد تا این واحدها برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شوند، حتما باید موافقت سازمان خصوص‌سازی را کسب کنند. در هر حال، سازمان از این ابزار برای نظارت بر آنها استفاده می‌کند.

به گفته سبحانی، سال گذشته ارزیابی کلی و دقیقی بر مبنای نظرسنجی از حدود 54 شرکتی که به صورت بلوکی واگذار شده بودند، انجام شد.

وی افزود: شرکت‌های واگذار شده که 55 شرکت به صورت بلوکی واگذار شده‌اند، در این نظرسنجی مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند؛ به نحوی که نه تنها ازجانب سازمان خصوصی‌سازی، بلکه از سوی نهادهای نظارتی همچون مرکز پژوهش‌های مجلس و مرکز آمار، کار آماری دقیقی انجام شده که به صورت رسمی نتایج آن اعلام نشده است، اما کلیات آن نشانگر این است که اشتغال بخش‌خصوصی نه تنها بعد از واگذاری کاهش نداشته، بلکه 2 درصد هم رشد را نشان می‌دهد.

سبحانی خاطرنشان کرد: ممکن است در یک شرکت، تعداد کارگران 500 نفر بوده باشد که در مجموع تعداد آن، تقلیل یافته باشند؛ اما واگذاری در رشد کارایی و بهره‌وری، موثر بوده و بر خلاف آن است که گفته می‌شود واگذاری به بخش‌خصوصی، کمکی به پیشرفت اقتصادی نکرده است.

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال