منابع محلی: حمله طالبان به شهر لشکرگاه دفع شده است


منابع محلی: حمله طالبان به شهر لشکرگاه دفع شده است

منابع محلی در ولایت هلمند به بی‌بی‌سی گفتند که افراد گروه طالبان موفق شدند به حوزه دوم شهر لشکرگاه مرکز این ولایت وارد شوند، اما با عملیات نیروهای کماندو عقب رانده شده‌اند.

عبدالحی آخند زاده، نماینده هلمند در مجلس نمایندگان نیز ورود گروه طالبان را به این حوزه تایید کرد.

عمر زواک، سخنگوی والی هلمند به بی‌بی‌سی گفت که طالبان به حوزه دوم شهر وارد و یک حمله انتحاری انجام دادند که ۱۴ کشته و زخمی به جا گذاشت.

او گفت که غیر نظامیان نیز درمیان قربانیان هستند.

توریالی همت، مشاور امنیتی والی ولایت هلمند به بی‌بی‌سی گفت که طالبان وارد حوزه دوم شهر در منطقه مختار شده بودند که با عملیات نیروهای کماندو عقب زده شدند.

منابع بیمارستانی شهر هلمند می‌گویند که تاکنون ۳۰ زخمی به بیمارستان ایمرجنسی/اورژانس شهر منتقل شده‌اند.

مولوی حنیفی، یک از باشندگان محل نیز به بی‌بی‌سی گفت که افراد گروه طالبان سوار بر ۳ خودرو نظامی نوع هموی و دو رنجر وارد منطقه مختار شده بودند.

او افزود که آنان با استفاده از یک خودرو حمله انتحاری انجام دادند و با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

عبدالعزیز صفدری، خبرنگار افغان در ولایت هلمند نیز از طریق شبکه اجتماعی فیسبوک تصاویر ویدئوی از ولایت هلمند به صورت زنده همرسانی می‌کند، که نشان می‌دهد نیروهای ویژه امنیت ملی افغانستان کنترل حوزه دوم شهر را بدست دارند.

این مطلب در سایت "BBC فارسی" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال