کشف بقایای دندان چندهزار ساله از یک جهانگرد


با دیگران به اشتراک بگذارید

کشف بقایای دندان چندهزار ساله از یک گردشگر

تصویر و عکس کشف بقایای دندان چندهزار ساله از یک گردشگر
جدیدترین کشفیات دیرینه معرفی کن ماجرا از آن دارد که در هزاران سال پیش جهانگردی در بین مردمان شایع بوده است.

دانشمندان کامیاب به کشف بقایای دندانهایی با قدمت چندین هزار ساله در دشت سالزبوری انگلیس شده اند که اصلی ترین ویژگی ساختاری آن بنای تاریخی و معماگونه «استون هنج» است. بررسیهای صورت گرفته بر روی این دندانها نمایان میکند که به افرادی غیربومی تعلق داشته که در واقع به عنوان مسافر یا گردشگر راهی این منطقه از جهان شده و بعد از مرگ در همانجا دفن شده اند.

این کشف کرده های جدید نمایان میکند که برخی انسانها که رحلت کرده های طولانی زندگی می کرده اند افرادی همواره مسافر بوده اند که در سر تا سر بریتانیا و قاره اروپا انتقال داده شده و بعد از مرگ در همان نقطه دفن می شده اند.

دندانهایی که در این دشت بزرگ تشخیص داده شده اند متعلق به اوایل عصر برنز یعنی چیزی درحدود ۲۵۵ تا ۱۵۰۰ سال پیش از میلاد است.

دانشمندان برای تشخیص این دندانها و کسب اطلاعات کافی درباره آنها از فرآیندی موسوم به «آنالیز ایزوتوپ اکسیژن» بهره گرفته اند. آنها با مقایسه اطلاعات مربوط به سایر دندانهای شناسایی شده در این منطقه متوجه شده اند که به افرادی به جز بومیان دست سالزبوری تعلق داشته و از این رو می شود آنها را گردشگر توصیف کرد. به گزارش مهر به نقل از لایو ساینس،این مطالعه توسط گروهی از دانشمندان دانشگاههایی از بریتانیا و چندین کشور دیگر اروپایی انجام شده تا نقل جا انسانهای سنتی را نکته ارزیابی دقیق گذارند.

__________________________________

تهیه و تدوین : آريا خ.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز دست جور تو گفتم ز شهر خواهم رفت
««« »»»
به خنده گفت که حافظ برو که پای تو بست

کشف بقایای دندان چندهزار ساله از یک جهانگرد

TT / 46 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال