شناسایی نشت گاز در میادین نفتی با هواپیمای بی خلبان


با دیگران به اشتراک بگذارید

تشخیص نشت گاز در میادین نفتی با پهپاد

تصویر و عکس تشخیص نشت گاز در میادین نفتی با پهپاد
یک شرکت آمریکایی پهپادی را برای تشخیص نشت گاز در میادین نفتی طراحی کرده که سه برابر با سرعتتر از نمونه های فعلی عمل می کند.

 شرکت «جنرال الکتریک» ایالات متحد، پهپادی را با نام «Raven» طراحی کرده که از آن می توان در میادین نفتی بهره گرفت.این پهپاد در بر می داری یک حسگر برای تشخیص گاز متان است و تا کنون در امتحانات به ثمر رسیده بر فراز میادین نفتی کامیاب به تشخیص نشت این گاز در تعداد زیادی از حلقه های چاه نفت شده است.

وزن Raven فقط ۲۰ پوند است و با پرواز بر فراز حلقه های چاه نفت به گردآوری اطلاعات توجه میکند و شرکت های فعال در این حوزه قادر هستند با تفسیر داده ها از بروز یک سری اتفاقات ناشی از نشت گاز پیش گیری کنند که در نهایت می توانند هزینه های خود را کم کنند.  

این پهپاد نسبت به نمونه های فعلی قادر هست عمل بازرسی نشت گاز را سه برابر  با سرعتتر به انجام رساند.به گزاش مهر به نقل از «اینگجت»،همچنین Raven در بر می داری یک سری حسگرهای لیزری است و با هر بار شارژ کامل قادر هست به مدت ۴۰ دقیقه پرواز کند و اطلاعات بدست فرا رسیده را به صورت همزمان به یک iPad ارسال می کند.

__________________________________

گردآوری از : پژمان ص.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در اين باغ از خدا خواهد دگر پيرانه سر حافظ
««« »»»
نشيند بر لب جويی و سروی در کنار آرد

شناسایی نشت گاز در میادین نفتی با هواپیمای بی خلبان

TT / 42 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال