http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

ژنتیک عامل۵۰ درصد اختلالات ناشنوایی/ یزد، اصفهان و کرمان دارای بیشترین ناخوشی ناشنوایی

ژنتیک عامل۵۰ درصد اختلالات ناشنوایی/ یزد، اصفهان و کرمان دارای بیشترین ناخوشی ناشنوایی

با دیگران به اشتراک بگذارید

ژنتیک عامل۵۰ درصد اختلالات ناشنوایی/ یزد، اصفهان و کرمان دارای بیشترین عارضه ناشنوایی

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه، در حال حاضر ۵۰ درصد اختلالات ناشنوایی ژنتیکی است، اجباری کردن مشاوره ژنتیک را راهکار عالی ای برای کاهش این آمار عنوان کرد.

تصویر و عکس ژنتیک عامل50 درصد اختلالات ناشنوایی/ یزد، اصفهان و کرمان در بر می داری بیشترین پیامد ناشنوایی

دکتر انوشیروان محسنی بندپی روز دوشنبه در آئین رونمایی سیستم tapps+ برای بیماران نیازمند به کاشت حلزون شنوایی با بیان اینکه در حال حاضر از هر ۱۰۰۰ نفر ۲ تا ۴ خردسال در کشور دچار پیامد ناشنوایی می شوند، نقل کرد: در حال حاضر سیاست سازمان بهزیستی در دولت تدبیر و امید جلو گیری از شیوع این نوع معلولیت است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: البته در این زمینه پوشش های غربالگری افزایش کشف کرده است به طوریکه در سال ۱۳۹۴ سطح غربالگری به ۷۳ درصد افزایش کشف کرده است، حین اینکه تعهد کرده ایم که این سطح به ۹۰ درصد افزایش کشف کند.
بندپی همچنین افزود: در سال ۱۳۹۴ از یک میلیون و ۵۵۰ هزار تولد یک میلیون و ۶۶ هزار خردسال غربالگری شدند که ۳ هزار و ۸۰ خردسال با پیامد خیلی شدید، شدید و خفیف ناشنوایی شناسایی شدند، حین اینکه هزار و ۶۶ نفر نیز برای کاشت حلزون کاندید شدند.
وی نقل کرد: امروز بیشترین خوشحالی از چنین دستاوردی مربوط به سازمان بهزیستی است چراکه یاری میرساند با تکیه به توان داخلی و بومی سازی خدمات بعد از به فروش رسان و استاندارد کردن این تجهیزات بتوانیم همه کودکان دچار پیامد شنوایی را در خوب ترین وقت طلایی که زیر دو سال است درمان کنیم.

***یزد، اصفهان و کرمان در بر می داری بیشترین پیامد ناشنوایی
رئیس سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر اینکه هم اکنون ۵۰ درصد معضلات ناشنوایی ناشی از اختلالات ژنتیکی است، نقل کرد: ما در برخی از استان ها مانند یزد، اصفهان و کرمان با بیشترین پیامد ناشنوایی در بدو تولد مواجه هستیم.
بندپی با تاکید براینکه شیوع بیشتر ناشنوایی در برخی استان ها نیازمند شناسایی ژن مؤثر در این نوع معلولیت از سوی مراکز ژنتیکی است، از دانشگاه ها خواست کردعلت های ژنتیکی ناشنوایی را چک کنند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور اجباری کردن مشاوره ژنتیک را که توصیه آن در برنامه ششم توسعه داده شده است را راهکار عالی ای برای کاهش آمار معلولیت ناشنوایی در کشور عنوان کرد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور همچنین حین تقدیر از زحمات دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و تکنولوژی افزود: اقدامات تغییر ساز دکتر فرهادی درحوزه ناشنوایی به جهت اهمیت نعمت شنوایی برای افراد قابل تقدیر است.
وی ادامه داد: از سال ۱۳۷۲ که نقش کاشت حلزون شنوایی در ایران آغاز شد تا کنون ۱۵ هزار خردسال ناشنوا نعمت شنوایی خود را بدست آورده اند.
شرکت طنین توجه کن پاسارگاد(شناسا) با تکیه بر سابقه تحقیق و توسعه ۱۸ ساله تیم مهندسی و پزشکی خود در حوزه به کارگیری دانش مهندسی در حوزه تشخیص و توان بخشی، کامیاب به طراحی وسیله ای تحت عنوان+ TAPPS (تپ پلاس) شده است.
براساس طراحی انجام شده از سوی متخصصان این شرکت، این سیستم قادر هست روند کاشت بخش بیرونی سیستم حلزون شنوایی را در بیمارانی که از اعصاب شنوایی سالم برخودار هستند، سرعت ببخشد.
متخصصان این شرکت سیستم + TAPPS (تپ پلاس) را روی تعدادی از بیماران کاشت حلزونی از جمله دو تن از حاضران در مهمانی امروز که در بر می داری آشفتگی ناشنوایی بودند و از سیستم OPUS2 بهره میگرفتند، با موفقیت امتحان کردند و نتیجه این بود که آنها قادر بودند به سوالات گوناگون کارشناس پاسخ دهند.
علمی **۱۸۳۶**۱۴۴۰
خبرنگار: یوسف درویشی** انتشاردهنده: معصومه گلشن


منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
تخم شنبلیله و خواص عالی شگفت انگیز تخم شنبلیله
قطع دست، مجازات سارقی که اسپایدرمن بود!
(تصاویر) جاسوسانی که تاریخ جاسوسی را جذاب کردند!
نکاتی درباره سنگ کلیه که نمی دانستید
علی جنتی: در مراسم عزاداري هم برخی حجاب درست ندارند، باید تعطیلش کنیم؟!
استخدام صندوقدار | سه شنبه ۴ آبان ۹۵
دانلود قسمت ۷ هفتم سریال رویای فرمانروای بزرگ با لینک مستقیم شبکه نمایش
حمله زامبی ها در مکزیک
اظهارات سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره صندوق ذخیره فرهنگیان
چگونه با نوجوانان ارتباط برقرار کنیم؟
استخدام شرکت صنعتی صنایع بال
بازیگر زن سینمای ایران در میدان نقش جهان اصفهان / عکس لیلا بلوکات
پرونده پرسپولیس روی میز فیفا
تداوم افزایش نرخ سکه در بازار آزاد
فیلم/ جدیدترین تیزر فیلم سینمایی «متولد ۶۵»
استخدام سالن کار | سه شنبه ۴ آبان ۹۵
مارال فرجاد در جشنواره فيلم رم ايتاليا + عکس
احساس درد، واگیردار است
پرداخت وام ازدواج شتاب گرفت
گزارش باکس آفیس: تام کروز با Jack Reacher: Never Go Back موفق به صدرنشینی نشد
تبلیغات