برندگان جایزه علوم اقتصادی نوبل شناسایی شدند


با دیگران به اشتراک بگذارید

برندگان جایزه علوم اقتصادی نوبل معرفی شدند

چهل و هشتمین جایزه علوم اقتصادی بانک مرکزی سوئد به یاد آلفرد نوبل امروز-دوشنبه- بطور مشترک به یک محقق انگلیسی و یک محقق فنلاندی اهدا شد.

تصویر و عکس برندگان جایزه علوم اقتصادی نوبل شناسانده شدند

به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی نوبل پرایز، این جایزه بطور مشترک به \’اولیور هارت\'(Oliver Hart) و \’بنگت هولمستروم\’ (Bengt Holmström) به خاطر همکاریشان در \’نظریه قرارداد\’ اهدا شد.
جایزه علوم اقتصادی بخشی از جوایز پنجگانه نوبل که توسط آلفرد نوبل پایه قرار دهی شد، نیست بلکه 'سوریجز ریکس بانک' (بانک مرکزی سوئد) در سال ۱۹۶۸ این جایزه را به یاد وی پایه قرار دهی کرد.
این جایزه بر اساس مبلغ اهدایی است که بنیاد نوبل در سال ۱۹۶۸ از سوریجز ریکس بانک به عالیت سیصدمین سالگرد تاسیس این بانک گرفت.
جایزه 'سوریجز ریکس بانک' ۴۷بار به ۷۶ برنده در فاصله وقتی میان سال های ۱۹۶۹ و ۲۰۱۵اهدا شده است.
اولین جایزه علوم اقتصادی در سال ۱۹۶۹ به 'راگنار فریش' و 'یان تینبرگن' اهدا شد.
اهدای این جایزه توسط فرهنگستان سلطنتی علوم سوئد و بر اساس همان اصولی صورت می گیرد که سایر جوایز نوبل از سال ۱۹۰۱ اعطاء شده است.
علمی**۲۰۳۸**۱۴۴۰
مترجم: درنا محمدیان** انتشاردهنده: معصومه گلشن


[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال