نمایی از کربلا در یک قرن قبل + عکس ها و تصاویر


با دیگران به اشتراک بگذارید

نمایی از کربلا در یک قرن پیش + تصاویر

کربلا در یک قرن پیش

تصاویری که میبینید، تصاویری نادر از کربلای معلی، بارگاه منزه حضرت سید الشهدا (ع) و قمر بنی هاشم حضرت اباالفضل العباس (ع) در یک قرن پیش است.
حدود یک قرن پیش، ارنست هرتسفلد ـ باستان شناس و کشورمان شناس آلمانی ـ زمانی برای یک مسافرت تحقیقاتی به نینوا رفته بود، تصویر و عکسهایی از حرم های زیارتی در سامرا، کاظمین و کربلا برداشت که حالا هریک حکم سندی تاریخی را دارد.
هرتسفلد بین سال های ۱۹۱۱ تا ۱۹۱۳ میلادی همراه با یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه شیکاگو، کاوش هایی را در شهر سامرا آغاز کرد و کامیاب شد کلکسیونی با ارزش از کتیبه های هخامنشی را تشخیص دهد. در همان زمان، او به کاوش و تحقیق در نقاط دیگری از عراق مانند نجف، کاظمین و کربلا مشغول شد.

این مستشرق آلمانی که در سال های ۱۹۲۳ تا ۱۹۲۵ میلادی بخش هایی از پاسارگاد و پرسپولیس را برای نخستین بار کاوش کرد، مدت زیادی در کشورمان به مطالعه و تحقیق درباره ی هخامنشیان، ساسانیان و دوران اسلامی توجه کرد و کاوش هایی در این زمینه ها داشت. او گزارش جامعی درباره ی پرسپولیس (تخت جمشید) برای دولت وقت کشورمان آماده کرد. این کشورمان شناس آلمانی بین سال های ۱۹۲۵ تا ۱۹۳۴ میلادی در تهران میزیست.

عکس های باقی مانده از هرتسفلد که به حرم های امام حسین (ع) در کربلا، امام حسن عسگری (ع) در سامرا و امامان موسی کاظم و جواد (ع) در کاظمیه یا کاظمین مربوط می توان، احتمالا در زمانی گرفته شده که او برای تحقیق و کاوش های باستان شناسی درباره ی تمدن های میان رودان به عراق رفته بود.

در عکس های او علاوه بر معماری زیارتگاه ها و نمایی از شهر در حدود یک قرن پیش، مردمی که در پیرامون حرم ها فرا رسید و شد داشتند نیز نمایان شده است.

نتیجه کار هرتسفلد هفت قطعه عکس مشکی و سفید همراه دو کارت پستال بود. البته سندی برای این که اثبات شود، همه ی آن تصاویر توسط این باستان شناس آلمانی گرفته شده است، وجود ندارد.

عکس شماره ۱ ⇩
عکس نمایی از کربلا در یک قرن پیش + تصاویر
عکس شماره ۲ ⇩عکس نمایی از کربلا در یک قرن پیش + تصاویر
عکس شماره ۳ ⇩عکس نمایی از کربلا در یک قرن پیش + تصاویر
عکس شماره ۴ ⇩عکس نمایی از کربلا در یک قرن پیش + تصاویر
عکس شماره ۵ ⇩عکس نمایی از کربلا در یک قرن پیش + تصاویر
عکس شماره ۶ ⇩عکس نمایی از کربلا در یک قرن پیش + تصاویر
عکس شماره ۷ ⇩عکس نمایی از کربلا در یک قرن پیش + تصاویر
عکس شماره ۸ ⇩عکس نمایی از کربلا در یک قرن پیش + تصاویر
عکس شماره ۹ ⇩عکس نمایی از کربلا در یک قرن پیش + تصاویر

نمایی از کربلا در یک قرن پیش + تصاویر

______________________

تهیه و تدوین : شيدا ز.

تصاویر شگفت انگیز در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

غبار راه راهگذارت کجاست تا حافظ
««« »»»
به يادگار نسيم صبا نگه دارد

نمایی از کربلا در یک قرن قبل + عکس ها و تصاویر

TT / 29 — TP / 7%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال