رسانه ها برای اقامه فریضه امر به معروف، دغدغه مندانه عمل کنند


با دیگران به اشتراک بگذارید

رسانه ها برای اقامه فریضه امر به معروف، دغدغه مندانه عمل کنند

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی خواستار نگرانی مندی و احساس مسئولیت بیش از پیش رسانه ها در جهت احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه شد.

تصویر و عکس رسانه ها برای اقامه فریضه امر به معروف، نگرانی مندانه عمل کنند

حجت الاسلام و المسلمین حسن خیری در مکالمه با خبرنگار خبرگزای «حوزه»با اشاره به این که دهه اول ماه محرم به عنوان دهه امر به معروف و نهی از منکر نامیده شده است، اظهار داشت: هر فردی در جامعه اسلامی به مخصوص فعالان و دست اندرکاران رسانه های جمعی باید در راستای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر، احساس تکلیف داشته باشند و به نحو مطلوب به رسالت تاریخی خود در این باره عمل کنند.

وی افزود: اینکه در آیات و روایات بی شمار این همه بر روی توجه به این فریضه مسلّم الهی تاکید شده از این جهت است که اساساً حیات جامعه اسلامی و اقامه همه فرایض دینی، در پرتو امر به معروف و نهی از منکر محقق می توان.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق همچنین یادآور شد: به مخصوص صدا و سیما به عنوان دانشگاه عمومی در این میان نقش بسیار اهمیتی می داری ایفا می کند چرا که با تولید و اکران برنامه های عالی و ارزشمند و گیرا قادر هست ضرورت توجه کردن به امر به معروف و زیانهای ناشی از غفلت آن را برای آحاد مردمان به خوبی مکان بیندازد.

وی افزود: در روایات متعددی به این مساله اشاره شده که شرط اقامه فرایض دینی ، اقامه فریضه امر به معروف و نهی از منکر است و این مساله تا آن مکان اهمیت دارد که سیدالشهدا(ع) فلسفه قیام خویش را این مهم عنوان می کند.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال