حضرت زینب (س) پیام آور نهضت آزادگی بود


با دیگران به اشتراک بگذارید

حضرت زینب (س) پیام آور نهضت آزادگی بود

حوزه / حجت الاسلام والمسلمین تلخابی نقل کرد: حضرت زینب(س) بزرگ بانوی صبر و ایثار است که با شجاعت و رشادت پیام نهضت عاشورا را در تاریخ جاودان ساخت و با شکیبایی و درایت، پایه های حکومت طاغوت وقت را به لرزه درآورد.

تصویر و عکس حضرت زینب (س) پیام آور نهضت آزادگی بود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین مجید تلخابی، امروز در دیدار با زنان منتخب استان قزوین با اشاره به حضور پررنگ زنان در حادثه کربلا، اظهار داشت: بانوانی که در کاروان امام حسین (ع) حاضر بودند شامل هفت مادر از جمله رباب مادر حضرت علی اصغر (ع)، حضرت زینب خواهر امام حسین (ع)، رمله مادر قاسم بن حسن، رقیه فرزند حضرت علی (ع) و مادر عبدالله بن مسلم، مادر عمر بن جناده و مادر عبدالله بن حسن هستند که شاهد شهادت فرزندان خود بودند.

نماینده مردمان قزوین در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: حضرت زینب(س) از همان دوره خردسالی از جایگاه والایی در علم و معنویت برخوردار بود و همواره با بردباری و درایت بر معضلات شکست میداد و با صبر و شکیبایی فراوان قادر بود ناملایماتی همچون رحلت حضرت محمد(ص) و شهادت حضرت زهرا(س) را تحمل کند و بعد از آن برای پدر و برادران خویش تکیه گاهی استوار باشد.

حجت الاسلام تلخابی در ادامه به نقش حضرت زینب (س) در پیام و انتقال عاشورا اشاره و بیان داشت: گرچه نهضت سیدالشهداء(ع) آغاز مبارزه و شکل‏ گیری نهضت عاشورا بود اما ادامه آن در مسیر قرار می داری ‏خود، حاصل شجاعت و فداکاری حضرت زینب(ع) است ؛سفیر کربلا سعی داشت مبارزه ‏خود را بر اصولی تغییرناپذیر که از مبانی قرآن و سنت نبوی مایه می‏گرفت، پایه ‏ریزی کند تا این چنین در مسیر پاسداری از قیامی خونین به درستی گام بردارد.

وی اظهارکرد: حضرت زینب (س) تمام مصیبت های واقعه عاشورا را با چشم ظاهر دید و با توجه به وجود رابطه خواهری و برادری انتظار می رفت که این بزرگوار هم با داغ برادر زنده نماند، اما براساس مشیت الهی زنده ماند تا واقعه عاشورا را به تمام جهانیان بازتاب دهد.

حجت الاسلام والمسلمین تلخابی تصریح کرد: حضرت زینب(س) نیز یکی از زنان بزرگی است که با شجاعت و روشنگری های خویش، پایه های حکومت امویان را به لرزه در آورد و این طوری نهضت عاشورا را جاودان ساخت.

نماینده مردمان قزوین در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: در جامعه ای که فرهنگ مظلوم واقع شده است، مسلمانان قادر هستند با حرکت در این حوزه در راستای قیام امام حسین (ع) گام های ارزنده ای بردارند، چراکه مقوله فرهنگ به عنوان مظلوم ترین موضوع در جامعه به حساب مییاید.

–انتهاي مطلب–

تهیه کننده : بيژن د.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گشت بيمار که چون چشم تو گردد نرگس
««« »»»
شيوه تو نشدش حاصل و بيمار بماند

حضرت زینب (س) پیام آور نهضت آزادگی بود

TT / 34 — TP / 8%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال