اولین پردازنده یکپارچه شنوایی در ایران با حضور وزیر علوم رونمایی شد


با دیگران به اشتراک بگذارید

اولین پردازنده یکپارچه شنوایی در ایران با حضور وزیر علوم رونمایی شد

اولین توجه کننده یکپارچه شنوایی در ایران با حضور وزیر علوم، تحقیقات، تکنولوژی رونمایی شد.

تصویر و عکس اولین توجه کننده یکپارچه شنوایی در ایران با حضور وزیر علوم رونمایی شد

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) از وزارت علوم، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مدیر عامل بانک پاسارگارد، رئیس سازمان بهزیستی، رئیس صندوق نواوری و شکوفایی و جمعی از متخصصان گوش و حلق و بینی نیز در مهمانی رونمایی از اولین توجه کننده یکپارچه شنوایی حاضر بودند.
فرهادی در این مهمانی با ابراز خرسندی از ساخت این سیستم در کشور نقل کرد: قدرتمندی مراکز پژوهشی و محققان ایرانی بسیار بالاست و در بازدید از این مراکز شاهد اختراعات و نوآوری های بسیار پیچده تر هستیم و امیدوارم بزودی دیگر بخش های این سیستم نیز در کشور ساخته شده و محبور به واردات آن نباشیم.
رئیس اجلاس کاشت حلزون اضافه کرد: ناشنوایی و کم شنوایی از معلولیت هایی است که خاموش است و به روشنی معلولیت های دیگر بعد ظاهری ندارد ولی با درمان توسط سیستم، بیمار از این معلولیت ول میشود و رشد طبیعی خودرا در اجتماع ادامه می دهد.
وی اضافه کرد: در دنیا ۳۸۰ میلیون ناشنوا و کم شنوا وجود دارد، از این ناشنوایی مشکل رایجی است و در کشور ما نیز متاسفانه سالانه بیش از ۲ هزار طفل ناشنوا و کم شنوا متولد میشوند که نیمی از آنها در صورت تشخیص،قادر هستند از کاشت حلزون شنوایی بهره مند شده و فرا رسنده خوبی داشته باشند.
وزیر علوم از مدیریت، کارکنان و محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر، صندوق نوآوری و شکوفایی و بانک پاسارگارد که در برهه های گوناگون تاریخ ۱۵ ساله این پروژه به آن یاری رساندند قدردانی کرد.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این مهمانی با بیان تاریخچه ای از فرآیند سیستم توجه کننده یکپارچه شنوایی در ایران نقل کرد: یکی از اصلی ترین حلقه های واسط پژوهش در کشور، وجود حامی مالی برای آن است که در این پروژه با کمک بانک پاسارگارد و صندوق نوآوری و شکوفایی این اتفاق رخ داد و این پروژه به نتیجه رسید.
احمد معتمدی اضافه کرد: ساخت سیستم توجه کننده یکپارچه شنوایی پایان نامه تحصیلی یکی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر بود و این نکته مثبتی است که دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی، از آغاز دوره، موضوع پایان نامه خودرا در جهت رفع نیازهای کشور برگزند.

** دانشگاه ها علت های ژنتیکی ناشنوایی را نکته پژوهش گذارند
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی نیز نقل کرد: از دانشگاه ها می خواهیم علت های ژنتیکی ناشنوایی را نکته پژوهش گذارند.
انوشیروان محسنی بندپی در مهمانی رونمایی «تاپس +» – + tapps – برای بیماران کاشت حلزون شنوایی ساخت ایران اظهار کرد: ناشنوایی یک معلولیت پنهان است و بررسی نمایان میکند ۲ تا ۴ نفر از هر هزار تولد به مشکل ناشنوایی مبتلا هستند.
وی با تأکید بر اینکه باید پوشش غربالگری را در کشور زیاد کنیم، تصریح کرد: از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تولد، یک میلیون و ۷۶ هزار نفر غربالگری شدند و امسال تعهد کردیم این پوشش به بالای ۹۰ درصد برسد.
رئیس سازمان بهزیستی ایران با اشاره به اینکه ۵۰ درصد معضلات ناشنوایی ناشی از اختلالات ژنتیکی است خاطرنشان کرد: در برخی از استان ها این شیوع بیشتر است و نیازمندیم در این استان ها ژن های ایجاد این اختلالات را تشخیص دهیم و در این زمینه از دانشگاه ها می خواهیم علت های ژنتیکی ناشنوایی را نکته بررسی گذارند.

** مشارکت بانک پاسارگاد در انجام پروژه های دانشگاهی
مدیر عامل بانک پاسارگاد نیز در این مهمانی از مشارکت ین بانک در انجام پروژه های دانشگاهی گزارش کرد.
مجید قاسمی در مهمانی رونمایی «تاپس +» برای بیماران کاشت حلزون شنوایی ساخت ایران با تشکر از متخصصانی که ۱۸ سال از عمر خود را در راستای دستیابی به این روش برای بیماران کاشت حلزون شنوایی صرف کرده اند، اظهار داشت: استعدادهای ایرانیان بسیار زیاد است و امیدواریم در فرا رسنده شاهد توفیقات بیشتری در تحقیقات و نتایج فعالیت های علمی استادان باشیم.
وی با بیان اینکه بانک پاسارگاد بودجه عالی ای را هر ساله برای مسئولیت های اجتماعی اختصاص می دهد خاطرنشان کرد: وزارت علوم، تحقیقات و تکنولوژی اگر هدایت پروژه های تحقیقاتی را برعهده گیرد، حین آنکه دولت در این زمینه توجه جدی دارد بانک پاسارگاد نیز در حد توان از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.


****************

متن از : اردوان ی.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در آستين جان تو صد نافه مدرج است
««« »»»
وان را فدای طره ياری نمی‌کنی

اولین پردازنده یکپارچه شنوایی در ایران با حضور وزیر علوم رونمایی شد

TT / 92 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال